Žilina podľahla tímu Al-Hilal, o 3. miesto proti Persepolisu

FC Chelsea - MŠK Žilina 2:1
MŠK Žilina prehrala na Stamford Bridge so slávnym anglickým mužstvom FC Chelsea. Foto: SITA/AP

DUBAJ 24. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna MŠK Žilina budú hrať na prestížnom medzinárodnom prípravnom turnaji Dubai Cup 2011 v Spojených arabských emirátoch v stredu 26. januára o tretie miesto. Rozhodol o tom pondelňajší duel v základnej A-skupine proti FC Al-Hilal, v ktorom „žlto-zelení“ podľahli najtesnejším rozdielom 1:2 (0:1). Skóre duelu otvoril už v 1. min švédsky internacionál Christian Wilhelmsson. V 52. min zvýšil na 2:0 pre saudskoarabský klub Alquahtani, už o necelú minútu upravil na konečných 1:2 krásnou strelou spoza šestnástky striedajúci stopér MŠK Ondřej Šourek.

Keďže Žilinčania vo svojom prvom dueli v Dubaji zdolali ukrajinský tím Šachťor Doneck 5:2, v tabuľke A-skupiny obsadili druhé miesto. V stretnutí o konečnú 3. priečku nastúpia zverenci trénera Pavla Hapala proti víťazovi Iránskeho pohára FC Persepolis, ktorý v druhom pondelkovom dueli nestačil na ruského majstra Zenit Petrohrad. Tím slovenského obrancu Tomáša Hubočana sa v stredajšom finále stretne práve s Al-Hilal.

„Bol to veľmi dobrý a kvalitný zápas, ako z našej, tak aj zo strany tímu Al-Hilal. Mrzí nás, že sme inkasovali hlúpy gól už po niekoľkých sekundách hry, ktorý nabudil súpera. Myslím si však, že najmä v druhom polčase sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie stavu na 2:2, no nepodarilo sa nám už skórovať. Celkovo zatiaľ môžem účasť na tomto turnaji hodnotiť len pozitívne. Je skvelé, že máme možnosť odohrať v príprave takéto kvalitné zápasy,“ povedal pre agentúru SITA hlavný kouč Žilinčanov Pavel Hapal.

Výsledky pondelňajších stretnutí na futbalovom turnaji Dubai Cup 2011 :

A-skupina:

MŠK Žilina (SR) – FC Al-Hilal (S. Arábia) 1:2 (0:1)

Góly: 53. Šourek – 1. Ch. Wilhelmsson, 52. Alquahtani, ŽK: 60. Jež, 70. Ceesay (obaja Žilina)

Zostava Žiliny: Krnáč – S. Angelovič (46. Pich), Pečalka (46. Šourek), Prince, Patrik Mráz (46. Leitner) – P. Poliaček, Gergel, Ľ. Guldan (70. Ceesay), Žilák – T. Majtán (46. Jež), Lietava