Žilina prekvapivo neuspela v Senici, Spartak natiahol sériu bez prehier, Nitra remizovala

Fortuna liga
Zľava: Andrej Kadlec z Trnavy a Peter Gál-Andrezly z Ružomberka počas 15. kola futbalovej Fortuna ligy jesennej časti ročníka 2017/18 medzi FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok. Trnava, 5. november 2017. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

SENICA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti MŠK Žilina prekvapivo podľahli domácim hráčom FK Senica 1:4 v nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018. Záhoráci otvorili skóre v 24. min, keď skóroval skúsený Blažej Vaščák, o šesť minút zvýšil Samuel Šefčík.

Úradujúceho majstra priebežne vrátil do zápasu Miroslav Káčer, ktorý sa v 39. min presadil z pokutového kopu, ale krátko po zmene strán opäť poslal Senicu do dvojgólového vedenia obranca Jurij Medvedev. Konečný rezultát stanovil v úplnom závere pri vabanku hostí striedajúci Alan Kováč.

Senica zvíťazila vôbec prvýkrát v aktuálnej sezóne, v tabuľke FL jej patrí posledné dvanáste miesto so šiestimi bodmi. V predchádzajúcom kole hráči Senice „ozbíjali“ o body po nerozhodnom výsledku favorizovaný Slovan. „Šošoni“ získali dosiaľ 27 bodov a sú tretí.

Nitra otočila počas troch minút

Futbalisti FC Nitra remizovali na pôde Zlatých Moraviec 2:2. Domáci išli do vedenia už v prvej minúte po presnom zásahu Petra Sládeka, pre ktorého to bol prvý zásah v sezóne. Nitre sa podarilo priebežne otočiť počas troch minút pred naplnením vstupnej polhodiny, keď sa presadili Filip Balaj a Tomáš Kóňa.

Domáci však stihli vyrovnať ešte pred prestávkou zásluhou Timoteja Záhumenského. Druhý polčas už nepriniesol žiadny gól a tak si súperi odnášajú po bode.

Deväť stretnutí bez prehier

Futbalisti FC Spartak Trnava doma remizovali s hráčmi MFK Ružomberok 1:1. Vedenia sa značne skoro ujali hostia, keď sa v 4. min po centri Erika Daniela pred bránkou najlepšie zorientoval bosniansky útočník Nermin Haskič a prekonal Martina Vantrubu.

V 18. min vyrovnal a napokon tým aj dal výsledku finálnu podobu hlavičkou Ján Vlasko. Spartak natiahol sériu bez prehry vo FL už na deväť stretnutí a s 37 bodmi je na čele tabuľky. „Ruža“ v najvyššej slovenskej súťaži neprehrala sedemkrát po sebe a patrí jej 7. miesto so ziskom 24 bodov.

Fortuna liga 2017/2018 – 15. kolo

• nedeľa:

FK Senica – MŠK Žilina 4:1 (2:1)
Góly: 24. Vaščák, 30. Šefčík, 47. Medveděv, 90.+ A. Kováč – 39. Káčer (z pok. kopu), ŽK: 61. Medveděv, 65. Ranko (obaja Senica) rozhodovali: Ziemba – P. Bednár, Galo, 495 divákov

Senica: Plach – Medveděv, Otrísal, Ranko, L. Lupták – Podhorin, Krč (90. Sarpei) – Šefčík (79. Richtárech), M. Rigo, Duga (82. A. Kováč) – Vaščák
Žilina: Volešák – Chvátal (46. Otubanjo), Hancko, Králik, Mazáň – Káčer (73. Lačný), I. Díaz, Škvarka – Špalek, S. Mráz, L. Jánošík (60. Cociuc)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC Nitra 2:2 (2:2)
Góly: 1. P. Sládek, 43. Záhumenský – 25. Balaj (z pok. kopu), 28. T. Kóňa, ŽK: 31. Kuník, 47. Kotrík, 51. Vencl (všetci Nitra), rozhodovali: I. Kružliak – T. Somoláni, Bobko

Zlaté Moravce: P. Kováč – Záhumenský, Horník (46. Bariš), Dobrotka, Chren – Karlík – Ewerton Paixao da Silva, Mateus de Oliveira Silva, P. Sládek (73. Cleber Silva Nascimento), Gešnábel (90. Szymonowicz) – Ľ. Urgela
Nitra: Hroššo – Kuník, R. Križan, Vencl, Ján Chovanec – Machovec, T. Kóňa – Steinhübel (60. Ngeyitala), Kotrík (60. A. Fábry), A. Ivančík (77. Charizopulos) – Balaj

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:1 (1:1)
Góly: 18. Vlasko – 4. Haskič, ŽK: 37. A. Sloboda – 13. T. Kostadinov, 89. Macík, rozhodovali: Glova – Vorel, Hrmo, 4251 divákov

Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Čonka – A. Sloboda (73. L. Greššák), Pehlivan – Jirka (78. Brigant), Vlasko (59. Yilmaz), Čanturišvili – Egho
Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk (90.+ Menich) – Qose, D. Kružliak – E. Daniel, T. Kostadinov (85. Sapara), Gál-Andrezly (83. Š. Kupec) – Haskič