Žilina prerušila sériu Slovana, Trenčín vyhral v Košiciach

Košice - Trenčín
Zľava: Miloš Volešák z Trenčína, Oumar Diaby z Košíc a Ramon Rodrigues z Trenčína v zápase MFK Košice - AS Trenčín 7. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 24. august, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 24. augusta (WEBNOVINY) – Najvyššia slovenská futbalová súťaž pokračovala v sobotu zápasmi 7. kola.

MFK Košice – AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 53. Holúbek, ŽK: 31. Pačinda, 67. Bukata, 74. Hovančík – 30. Hajradinovič, 35. Kleščík, 37. Baéz, 68. Čögley, rozhodovali: Michlian – Slyško, Súkeníková, 2730 divákov

Košice: Tofiloski – Korijkov, P. Kavka, Bašista, Sekulič – Šinglár, Hovančík – Viazanko (61. Bukata), O. Duda (82. Ostojič), Pačinda (82. K. Diaby) – O. Diaby

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň – Baéz – Mondek (64. Bero), Hajradinovič (46. Van Kessel), Štefánik, Holúbek – William (90. T. Malec)

Jaroslav Galko (tréner Košíc): „Prehrali sme ďalší zápas o gól. Boli sme lepším tímom, aktivita bola na našich kopačkách, ale vo finálnej fáze sme mali neuveriteľnú smolu. Sám neviem povedať, čím to je, že v predchádzajúcich zápasoch sme boli lepší ako Slovan, Senica aj Trenčín a všetky tri zápasy sme prehrali 0:1.“

Ľuboš Nosický (tréner Trenčína): „Na tomto ihrisku sa dalo ťažko kombinovať, lebo bola vysoká tráva. To nahrávalo domácim, ktorí hrali na nakopávané lopty na Diabyho. Domáci mali mnoho štandardných situácií, ktoré sme aj so šťastím ustáli. Naša túžba streliť gól bola vyslyšaná a som rád, že to bol víťazný gól.“

I. polčas

V Čermeli začali aktívnejšie Trenčania, ktorí sa už v úvodných minútach odhodlali k trom strelám spoza šestnástky, no pokusy Hajradinoviča a dvakrát Štefánika skončili tesne vedľa Tofiloského bránky.

Už v 9. min však mali Košičania prvú vyloženú príležitosť, keď O. Diaby výborne potiahol akciu, položil si aj brankára Volešáka, prihral úplne voľnému Dudovi, ale ten osamotený zo siedmich metrov nepochopiteľne netrafil prázdnu bránku.

O štyri minúty neskôr išiel O. Diaby opäť sám na Volešáka, no ten jeho sólo zmaril. Košičania v tom čase prevzali iniciatívu, boli aktívnejší a neustále hrozili pred trenčianskou bránkou.

V 29. min sa Viazanko ocitol v dobrej šanci, ale zbytočne prihrával. O minútu nato Kavka po štandardke z výbornej pozície zle trafil loptu. Šesť minút pred polčasovou prestávkou Dudova jedovka preletela tesne nad Volešákovou svätyňou. Domácim patrili aj záverečné sekundy prvého polčasu. Najprv Sekulič po rohu slabo zakončil a už v nadstavenom čase prvého polčasu Duda s Viazankom síce dobre zakombinovali, no Volešák situáciu vyriešil.

II. polčas

Aj po zmene strán sa domáci prekonávali v zahadzovaní šancí. V 50. min po rohu a hlavičke Bašistu Volešák zázračne na čiare zachránil. O dve minúty Sekulič z uhla tesne minul bránku. V 53. min prišiel trest, keď po Van Kesselovom centri Holúbek strelou z prvej otvoril skóre zápasu.

Domáci vrhli všetky sily do útoku. Pačindov priamy kop skončil v rukách Volešáka. Po ďalšej šanci Pačindu v 59. min letela lopta tesne mimo hosťujúcej bránky a neujala sa ani možnosť Bašistu v samom závere zápasu. Hostia od strelenia gólu hru umne kontrolovali a zápas dotiahli do víťazného konca.

Obrazom: Košice – Trenčín

Zľava: Peter Kleščík z Trenčína a Oumar Diaby z Košíc v zápase MFK Košice - AS Trenčín 7. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 24. august, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Zľava: Oumar Diaby z Košíc a Ramon Rodrigues z Trenčína v zápase MFK Košice - AS Trenčín 7. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 24. august, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Miloš Volešák a Ramon Rodrigues z Trenčína a Oumar Diaby z Košíc v zápase MFK Košice - AS Trenčín 7. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 24. august, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: William Alves z Trenčína a Erik Pačinda z Košíc v zápase MFK Košice - AS Trenčín 7. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 24. august, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

MFK Ružomberok – FK Senica 1:1 (0:1)

Góly: 78. Zreľák – 35. Piroska, ŽK: 54. Martin Nagy, 65. Janec, 87. Lačný – 20. Piroska, 22. Jaroslav Diviš, 56. Šulla, 90. Martin Zeman, rozhodovali: Trutz – Chládek, Špivák, 3082 divákov

Ružomberok: M. Nikolič – P. Maslo (82. Almaský), Greššák, G. Adamovič, Janec (70. Serečin) – Martin Nagy – Zreľák, Zošák, Tawamba, Lačný – Ďubek

Senica: Šulla – Habánek, P. Pavlík, Brabec, Kalabiška – Jirásek – Hiago (71. Čermák), Komara (86. Ventúra), Piroska, Martin Zeman – Jaroslav Diviš (82. Jakubov)

Ján Haspra ml. (asistent trénera Ružomberka): „Úvod zápasu bol v znamení obojstranného oťukávania sa. Postupne sme začali preberať iniciatívu, žiaľ, práve v týchto fázach duelu sme inkasovali. Asi od 70. min sme na ihrisku jasne dominovali, vytvorili sme si množstvo gólových príležitostí, no na gól sme premenili len jednu. Chlapci zo seba vydali úplne všetko, niet im čo vyčítať. Vzhľadom na vývoj stretnutia s remízou nemôžeme byť spokojní.“

Eduard Pagáč (tréner Senice): „Prvý polčas sme zvládli ešte celkom dobre. V druhom nám postupne dochádzali sily a súper nás dostal pod tlak. Odišli sme najmä fyzicky, pod čo sa akiste podpísal ťažký stredajší zápas so Slovanom. V Ružomberku nám výborne zahrala obrana, ktorá ustála viacero zložitých situácií. Remíza je pre nás dobrý výsledok.“

I. polčas

Pod Čebraťom to bol od začiatku zaujímavý futbal. Už v 3. min Piroskovu strelu z hranice veľkého obdĺžnika domáci brankár Nikolič vyboxoval.

V 12. min založili Ružomberčania biliardovú akciu na jeden dotyk, v koncovke však neboli úspešní. Krátko nato pohrozila Senica Divišom, ale ten z dobrej pozície nenamieril presne.

Po polhodine hry sa v gólovej pozícii ocitol domáci Tawamba, no situáciu vo finálnej fáze až príliš skomplikoval. V 35. min udrelo z jasnej oblohy. Hiagova prihrávka za domácu obranu našla Pirosku, ktorý preloboval P. Masla aj Nikoliča v domácej bránke a bolo 0:1. Vzápätí boli Liptáci blízko vyrovnávajúceho gólu – Zreľákova strela dopadla na brvno senickej svätyne, odkiaľ sa odrazila len tesne pred bránkovú čiaru.

II. polčas

Do druhého dejstva vstúpili lepšie hostia, Kalabiškov pokus zlikvidoval v poslednej chvíli Adamovič. Domáci sa v ďalších fázach akoby len hľadali, ale strela Zreľáka v 59. min poriadne vystrašila Seničanov, keď len tesne minula ľavú žrď ich bránky. „Ruža“ sa však v žiadnom prípade nemienila uspokojiť so stavom a všetky sily vrhla do ofenzívy.

V 73. min boli domáci blízko vytúženému úspechu, Lačného delovku zblízka však Šulla stihol reflexívne vyraziť. Odmeny za enormnú snahu sa Ružomberčanom dostalo o 5 minút neskôr – striedajúci Serečin ideálne našiel Zreľáka, ktorý nekompromisnou strelou vyrovnal na 1:1. Vzápätí mal dve tutovky na kopačke Lačný, no zakaždým trestuhodne zaváhal. V nadstavenom čase Zreľák z pár krokov len tesne minul cieľ.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

Gól: 14. a 59. Pich, ŽK: Fořt, Bagayoko (obaja Slovan), rozhodovali: Vnuk – R. Sluk, Petríček, 3752 divákov

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček (73. Vavro), Akakpo, Ricardo Nunes – Pečovský – J. Mihalík, Bello, Škvarka, Pich (89. Guba) – T. Majtán (82. Jelič)

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, E. Čikoš – Kladrubský – I. Žofčák, Halenár, K. Mészáros (58. Milinkovič) – Soumah (46. L. Peltier) – Fořt (70. Hlohovský)

Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): „Odohrali sme dobrý zápas, do ktorého sme mali kvalitný najmä vstup. Boli sme dostatočne aktívni, výborne sme pracovali, prepínali po strate lopty. Dostali sme sa do pozícií, ktoré sme zužitkovali. Dobre sme pracovali aj v druhom polčase a víťazstvo sme si zaslúžili. Mali sme aj hluché miesta, keď sme dali na 2:0 a hrali viac zozadu. Našťastie, súper to nevyužil. Toto víťazstvo nás teší, je to pre nás impulz do ďalšej práce.“

Jozef Valovič (tréner Slovana Bratislava):Myslím si, že diváci videli solídny ligový zápas. Žilina ukázala od prvej minúty túžbu po víťazstve, jej hráči hýrili pohybom, donútili nás k chybám v rozohrávke, po ktorých padli aj góly. Čistých šancí bolo na oboch stranách pomenej, Žilina pôsobila živším dojmom. Nechcem sa vyhovárať, ale tri zápasy za šesť dní je pre náš tím asi trochu veľa. Na tento režim si ale budú musieť hráči zvyknúť. Určitá šanca dostať sa do zápasu by bola, keby využil Fořt hlavičku z päťky. Víťazstvo Žiliny je zaslúžené.“

I. polčas

Žilina - Slovan

Hneď v prvej minúte stretnutia sa v žilinskej šestnástke uvoľnil Mészáros, no vracujúci sa Piaček odkopol loptu do bezpečia. Od úvodu sa hralo vo vysokom tepe, po úvodnom tlaku Slovana sa hra vyrovnala.

Žilinčania sa snažili presadiť krídelnou hrou. V 11. min stihla obrana hostí zareagovať po Mihalíkovom centri na Majtána. O tri minúty neskôr sa však už podarilo otvoriť skóre Pichovi, ktorý poslal do Putnockého bránky Maboukov center.

Slovanisti boli nebezpeční v rýchlych protiútokoch, v 28. min mohol Soumah v prečíslení poslať do vyloženej šance Fořta, prihrávka však zasiahla jedného z domácich obrancov. Ďalšia šanca „belasých“ prišla v 38. min, Bagayokov center bol ale na Fořta príliš vysoký.

II. polčas

Druhý gól pridali Žilinčania v 59. min a opäť to bol Pich, strelec „šošonov“ zužitkoval Mihalíkovu prihrávku. V 68. min mohol znížiť rozdiel v skóre Fořt, po Čikošovom centri sa mu však nepodarilo trafiť loptu.

Hostia sa snažili, no ich útoky sa väčšinou končili na hranici pokutového územia, strelecké pokusy neboli presné. Štyri minúty pred koncom mohol Pich zavŕšiť svoj hetrik, po Jeličovej prihrávke však trafil iba brankára Slovana Putnockého.

Obrazom: Žilina prerušila víťaznú sériu Slovana

Zľava: Jozef Piaček z MŠK Žilina, Seydouba Soumah z ŠK Slovan Bratislava a Ernest Mabouka z MŠK Žilina počas zápasu 7. kola Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava. Žilina, 24. august 2013. Foto: SITA/Milo Fabian

Igor Žofčák (Slovan Bratislava) , Jozef Piaček (MŠK Žilina) počas zápasu 7. kola Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava. Žilina, 24. august 2013. Foto: SITA/Milo Fabian
Zľava: Jaroslav Mihalík, Issaika Babatounde (MŠK Žilina) a Igor Žofčák (ŠK Slovan Bratislava) počas zápasu 7. kola Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava. Žilina, 24. august 2013. Foto: SITA/Milo Fabian
Zľava: Issaika Babatounde (MŠK Žilina) počas zápasu 7. kola Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava. Žilina, 24. august 2013. Foto: SITA/Milo Fabian

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 4:0 (2:0)

Góly: 19. Podstavek, 24. Dionatan Teixeira, 59. Považanec, 90. Slančík, ŽK: 63. Pavol Jurčo – 29. Barosso Sánchez, 45. Cléber, 62. Kaspřák, 78. Turčák, rozhodovali: Chmura – Mókoš, Cuninka, 2027 divákov

Banská Bystrica: Rodinger – M. Turňa, Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira – Faško (87. Peňaška) – Brašeň, Považanec (74. S. Savič), B. Ľupták – Slančík, Pavol Jurčo (77. Šovčík)

Nitra: Stránský – Boszorád, Kaspřák, M. Kolmokov, Barosso Sánchez – Šimončič, V. Gajdoš (64. Kutra), Cléber (46. E. Le Giang) – Turčák – Šmehyl (64. Paukner), H. Benčík

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Moje posledné slová pred zápasom boli, aby v každom z nás bola túžba po víťazstve. Tá tam bola, pridalo sa k tomu odhodlanie a futbal nás bavil. Okrem gólov sme si vypracovali ďalšie šance a som rád, že sme zápas proti Nitre zvládli. Tešíme sa z víťazstva.“

Ladislav Šimčo (tréner Nitry): „Mužstvo som chcel zmenami v týždňovom mikrocykle naladiť k tomu, aby na ihrisku nechalo srdce. Vstup do duelu a celá jeho prvá polovica však bola z našej strany katastrofálna. Nepohybovali sme sa a inkasovali sme veľmi lacné góly, ktoré rezultovali z nášho nedôrazu v šestnástke. Domáci nevstúpili do prvého polčasu nejako oslňujúco, na nohy sme ich postavili dvoma inkasovanými gólmi a potom sa už Banskobystričanom hralo dobre. Cez prestávku som na hráčov zvýšil hlas, čo sa prejavilo v dobrej dvadsaťminútovke, v ktorej sme si vytvorili dve pološance a jednu šancu. Dostali sme však krásny gól od Považanca, ktorý de facto znamenal koniec zápasu.“

I. polčas

Banská Bystrica - Nitra

Oba tímy začali opatrne a do šancí sa dostávali hráči iba sporadicky. Ako prví mohli udrieť hostia, chybu domáceho Noska však v šestnástke Šmehyl trestuhodne nevyužil. Do vedenia tak išli domáci futbalisti. Faško poslal loptu do pokutového územia, kde z prvej mieril presne Podstavek.

Aj druhý banskobystrický gól sa zrodil po štandardke. Dukle opäť vyšiel nacvičený signál, lopta išla z rohu k vzdialenejšej žrdi, kde sa gólovo presadil hlavou ďalší domáci obranca Teixeira. Nitrania zamestnali bystrického brankára Rodingera v 27. minúte, po strele Clébera z ľavej strany.

Z vyše 20 metrov to potom skúšal tvrdou strelou Gajdoš, ale mieril nad brvno, a na konci polčasu ten istý hráč ešte vysunul do pokutového územia peknou uličkou Boszoráda, ale ani on nenašiel recept na domáceho gólmana. Na druhej strane spravil chybu brankár Stránsky, ktorý nedočiahol na vysokú loptu, ale Turňa ju neusmernil do bránky.

II. polčas

Po prestávke boli aktívnejší Nitrania. Benčík však v dobrej pozícii nezakončil a Rodinger zneškodnil Gajdošovu strelu. Dukla odpovedala Brašeňovou strelou, Stránskeho však neprekvapila. Tretí gól Banskej Bystrice pridal parádnou strelou z druhej vlny Považanec.

Hostia mohli znížiť v 64. min, to by však Barosso Sánchez nesmel hlavičkovať do brvna. V 76. min skončila lopta po Faškovej štandardnej situácii prekvapivo na brvne. Zoči-voči brankárovi hostí sa ocitol Brašeň, vo veľkej šanci však netrafil bránku. Záver zápasu už nevideli nitrianski fanúšikovia. Predčasne opustili štadión a prišli o Slančíkov gól z 90. min.

Obrazom: Banská Bystrica strelila Nitre štyri góly

Eric Barosso Sanchez (uprostred) z FC Nitra a Jakub Brašeň (vpravo) z FK Dukla Banská Bystrica počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Dukla Banská Bystrica. Banská Bystrica, 24. august 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

Petr Kašpřák (uprostred vľavo) z FC Nitra a Jakub Považanec (vpravo) z FK Dukla Banská Bystrica počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Dukla Banská Bystrica. Banská Bystrica, 24. august 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Marián Kolkov (vpravo) z FC Nitra a Jakub Brašeň (uprostred vľavo) z FK Dukla Banská Bystrica počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Dukla Banská Bystrica. Banská Bystrica, 24. august 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Richard Stranský (tretí zľava) a Marián Kolkov (uprostred) z FC Nitra počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Dukla Banská Bystrica. Banská Bystrica, 24. august 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Dominik Rodinger (vľavo) z FK Dukla Banská Bystrica počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK Dukla Banská Bystrica. Banská Bystrica, 24. august 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička