Žilina pripravuje celoplošné testovanie, mesto očakáva bezproblémový priebeh

COVID 19: Operácia Spoločná zodpovednosť
Mesto verí, že priebeh testovania bude bezproblémový, ako tomu bolo aj v minulom roku. Foto: archívne, SITA/Marek Lukáč.

Aktuálna epidemická situácia v meste a prípravy na celoplošné testovanie boli hlavnými témami zasadnutia krízového štábu mesta Žilina, ktorého členovia rokovali formou videokonferencie. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

„Hoci sa informácie menia v čase, pracujeme na príprave celoplošného testovania, ktoré už bolo mediálne avizované. S organizáciou už máme skúsenosti, verím preto, že ak sa testovanie uskutoční, prebehne rovnako bezproblémovo ako v minulom roku. Situácia nie je jednoduchá, ľudia sú unavení a všetci by sme boli najradšej, aby sme žili v pokojnejších časoch. Ja osobne, mesto, ale aj jeho pracovníci budeme v tomto procese maximálne nápomocní,“ podotkol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Viac o téme: Koronavírus

Krízový štáb sa venoval aj problematike očkovania zamestnancov kritickej infraštruktúry mesta. „Prvých 73 pracovníkov, medzi nimi napríklad opatrovateľky, terénni sociálni pracovníci či mestskí policajti pracujúci v priamom kontakte s rizikovými skupinami, dostalo vakcínu proti ochoreniu COVID-19 v sobotu 9. januára. Prihlásiť na očkovanie sa stále môžu vybrané skupiny ľudí, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú,“ uviedol Miškovčík s tým, že formulár na prihlásenie je dostupný na stránke ministerstva zdravotníctva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter FiabáneVladimír Miškovčík