Žilina sa vo svete propaguje karnevalom

Žilina
Foto: zilina.sk Vladimír Štepánek

ŽILINA 20. januára (WEBNOVINY) – Žilinská turistická informačná kancelária každoročne prezentuje turistickú ponuku Žiliny a regiónu Horné Považie na medzinárodných veľtrhoch cestovného ruchu. V Brne bola tento rok spoločnou témou prezentácie Slovenska hokejová krajina.

„Žilina a okolie je pre turistov z Čiech známa. Mnohí sa zaujímajú najmä o možnosti pešej turistiky v Národnom parku Malá Fatra, novinky v oblasti zimných športov ale i o novinky z turistickej destinácie Žilina. V tomto kontexte sme prezentovali žilinské podujatia, ktoré majú nadregionálny charakter, najmä žilinský karneval a Staromestské slávnosti. So záujmom sa stretla aj informácia o atraktivitách letnej sezóny v Žiline, premávke ekologickej rikše a postave žilinského hlásnika Ondreja a jeho ženy Doroty,“ povedala riaditeľka turistickej informačnej kancelárie Alena Reháková.

Na veľtrhu ITF Slovakia v Bratislave sa Žilina predstaví v expozícii Euroregiónu Beskydy, ktorého je členom. V rámci prezentácie jednotlivých regiónov sa na veľtrhu bude hovoriť nielen o novinkách destinácií, ale aj o potrebe spolupráce a vytvárania organizácií destinačného manažmentu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom