Žilina si v Tipsport lige poradila s mladíkmi na ich ľade

Žilina zdolala v Tipsport Lige mladíkov z HK Orange 20
Zľava: Útočník Róbert Huna (MsHK DOXXbet Žilina) a brankár Stanislav Škorvánek (HK Orange) počas zápasu 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi MsHK DOXXbet Žilina a HK Orange 20. Žilina, 24. september 2015. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 12. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili 6:2 v Bratislave na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu nad tímom HK Orange 20 vo štvrtkovom stretnutí 20. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.

Hostia si v úvodnej tretine vypracovali náskok 2:0 zásluhou Rastislava Konečného a Milana Drevenáka. V druhej časti odpovedal Patrik Schroner z trestného strieľania na kontaktný gól Petra Galisa. V záverečnom dejstve „vlci“ proti mladíkom pridali tri góly (Miroslav Zaťko, Richard Huna, Štěpán Novotný), inkasovali iba raz (Adrián Sloboda).

Z trojbodového zápisu sa radujú premiérovo od 11. októbra, keď pred vlastnými fanúšikmi prekonali Piešťany 4:1. Vonku dosiaľ naposledy naplno uspeli 4. októbra, a to 2:1 v Nitre. Žilina figuruje na 9. priečke v tabuľke o 5 bodov za ôsmym Martinom. Odsunula za seba Skalicu.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 20. kolo – štvrtok:
HK Orange 20 – MsHK DOXXbet Žilina 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

Góly: 32. P. Galis (D. Novák), 59. A. Sloboda (Sádecký) – 2. Konečný (Š. Novotný, Stupka), 15. Drevenák (Zaťko, D. Brejčák), 36. Schroner (z tr. strieľania), 51. Zaťko (Róbert Huna), 60. Richard Huna (D. Brejčák, Zaťko), 60. Š. Novotný (Valášek)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich – Orolin, Synek, 331 divákov

Orange 20: Škorvánek – Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký – Briestenský, Ondruš, Hrušík – D. Novák, Holešinský, P. Galis – J. Milý, Sádecký, J. Sukeľ – M. Surový, Klenko, J. Tatár

Žilina: T. Tomek – D. Brejčák, M. Zaťko, Š. Novotný, Homer, Kurali, Grman, Niník, Makovský – Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Valášek, Konečný – Schroner, Kolena, F. Nemček – E. Švec, D. Rehák, Rogoň

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po štvrtkovom zápase 20. kola:

HK Orange 20 14 1 0 1 0 0 12 14:53 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.