Žilina tesne triumfovala v Lipanoch a Nitra v Slovnaft Cupe deklasovala súpera z piatej ligy

MŠK Žilina

Futbalisti MŠK Žilina uspeli v utorňajšom zápase 2. kola Slovenského pohára, keď na pôde treťoligového tímu ŠK Odeva Lipany vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0. „Šošoni“ mali počas celého zápasu viac z hry, ale dlho sa im nedarilo prekonať domáceho brankára Bartoša.

Napokon o osude stretnutia rozhodli v 67. min, keď sa presne mierenou strelou presadil 18-ročný Patrik Myslovič. Finalista ostatného ročníka Slovnaft Cupu tak senzáciu nepripustil a postúpil do ďalšej fázy tejto súťaže.

Oveľa jednoduchšiu cestu za postupom mali hráči Nitry, ktorí sa predstavili vo Veľkom Lapáši. Účastníka piatej najvyššej súťaže načali už v úvodnej minúte, do prestávky pridali ešte ďalšie tri góly a napokon triumfovali 7:2.

Zverenci Mariána Sütta si pripísali na konto druhé víťazstvo v priebehu štyroch dní, pretože v ostatnom ligovom kole zdolali pod Zoborom hráčov Serede 3:2. Ani v 3. kole by sa nemali Nitrania príliš nadrieť, keďže ich čaká úspešnejší z konfrontácie medzi Veľkými Lovcami a Veľkým Ďurom.