Žilina úspešne vykročila za záchranou, v boji o Tipsport ligu si poradila s Michalovcami

Žilina - Michalovce
Zľava: Michal Korenko z HK Dukla Ingema Michalovce, Michal Bárta z MsHK Doxxbet Žilina, brankár Adam Trenčan z HK Dukla Ingema Michalovce a Juraj Milý z MsHK Doxxbet Žilina počas prvého zápasu baráže Tipsport ligy 2018/2019 medzi MsHK Doxxbet Žilina - HK Dukla Ingema Michalovce. Žilina, 12. marec 2019. Foto: SITA/Milo Fabian

ŽILINA 12. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti tímu MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili v utorňajšom prvom barážovom stretnutí v rámci najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:1. V prvej tretine si obe mužstvá pripísali na konto po desať striel, ale ani jedna nebola úspešná. Skóre sa prvýkrát menilo až v prostrednej časti hry.

V 24. min neudržal hosťujúci brankár Adam Trenčan strelu domáceho hráča, čím umožnil skórovať Filipovi Surovkovi.

O necelých desať minút neskôr už „vlci“ viedli trojgólovým rozdielom, keďže sa do streleckej listiny zapísali aj Petr Beránek s Rudolfom Hunom. Iskričku nádeje pre víťaza St. Nicolaus I. ligy vykresal v 51. min Lukáš Toma, ale na viac sa už Michalovce nezmohli. Žilina tak začala barážovú sériu lepšie a vedie 1:0 na zápasy.

Tipsport liga 2018/2019

• baráž – prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)

MsHK DOXXbet Žilina – HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) – stav série 1:0
Góly: 24. Surovka (F. Ondruš, Dominik Rehák), 27. Beránek (Podešva), 34. Rudolf Huna (Matejka) – 51. Toma (Chalupa)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Rencz (Maď.) – Šoltés, Muzsik, 1012 divákov

Žilina: Fučík – Kučný, Matejka, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, M. Hudec, Turian – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Milý, J. Ručkay, Bárta – Beránek, Podešva, Hvila – Dominik Rehák, Surovka, F. Ondruš
Michalovce: Trenčan – Korenko, Kolba, Novický, Košecký, Valečko, Bdžoch, Gavrik – Mašlonka, Piatak, M. Giľák – Róth, Linet, Safaralejev – Bojko, Cútt, Dvurečenskij – Hamráček, Toma, Chalupa – Mesaroš