Žilina v Trenčíne otočila výsledok a drží si štvrtú priečku v tabuľke Fortuna ligy

FUTBAL FL: Trenčín - ŽŽilina
Zľava: František Kubík z MŠK Žilina a Hilary Gong z AS Trenčín počas zápasu nadstavbovej časti skupiny o titul 8. kola futbalovej Fortuna ligy 2017/2018. Trenčín, 6. máj 2018. Foto: SITA/Tomáš Somr.

TRENĆÍN 6. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Žiliny zvíťazili 2:1 nad Trenčínom v nedeľňajšom stretnutí 8. kola nadstavbovej časti skupiny o titul Fortuna ligy. Trenčania po polčase viedli 1:0, keď po individuálnej akcii Giorgiho Beridzeho skóroval Hamza Čatakovič.

Žilinčania po prestávke otočili vývoj duelu. V 56. min po centri Jaroslava Mihalíka vyrovnal Jakub Holúbek a víťazný gól dosiahol presnou strelou z uhla v 74. min kanonier Samuel Mráz. Žilina je v tabuľke štvrtá, o tri body za Slovanom Bratislava.

Fortuna liga 2017/2018

• nadstavbová časť – skupina o titul – 8. kolo

AS Trenčín – MŠK Žilina 1:2 (1:0)
Góly: 36. Paur – 56. Holúbek, 74. S. Mráz, ŽK: 23. El Mahdioui – 39. Chvátal, 81. Kubík, rozhodovali: Ziemba – T. Somoláni, D. Poláček, 1616 divákov

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Paur (81. Van Arnhem), Ubbink – Gong (61. Kvocera), Čatakovič, Beridze (72. Azango)
Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, D. Hancko, Kubík – Káčer, Pečovský, Škvarka (90.+ Králik) – J. Mihalík, S. Mráz (87. Vallo), Holúbek (72. Balaj)