Žilina vedie Fortuna ligu, dvaja hráči sa blysli hetrikom

MFK Ružomberok
Tomáš Mikinič z FC Vion Zlaté Moravce v súboji s Tomášom Gerátom z MFK Ružomberok počas sobotňajšieho zápasu 24. kola Fortuna ligy. Zlaté Moravce, 4. apríl 2015. Foto: SITA/AP

BANSKÁ BYSTRICA 4. apríla (WEBNOVINY) – Po piatkovej predohrávke, v ktorej Trnava zvíťazila v Dunaskej Strede 1:0, sa v sobotu hrajú ďalšie tri zápasy 24. kolo Fortuna ligy.

Na prvé miesto v tabuľke sa vrátili Žilinčania, ktorí zdolali Košice 4:1. Pred druhým Trenčínom majú „Šošoni“ jednobodový náskok, mužstvo AS však odohralo o zápas menej – v nedeľu nastúpi v Bratislave proti Slovanu.

Hetrikom sa zaskvel chorvátsky útočník v žilinskom drese Matej Jelič, ktorý dal tri góly v prvom polčase za 35 minút a spolu s Janom Kalabiškom zo Senice „tróni“ na čele poradia kanonierov s 13 presnými zásahmi.

Po zmene strán spečatil víťazstvo hráčov spod Dubňa Lukáš Čmelík. Za „východniarov“ znížil v 38. minúte Erik Pačinda na 1:2.

„Ruža“ na jar ešte neprehrala

Futbalisti MFK Ružomberok potvrdili vynikajúcu formu, keď ani v šiestom zápase jarnej časti nenašli premožiteľa. „Liptáci“ vyhrali na pôde FC ViOn Zlaté Moravce 2:0. O vedúci gól mužstva spod Čebraťa sa postaral v 28. minúte obranca Ján Maslo, o sedem minút neskôr si dal „vlastenca“ Toni Tipurič.

Hostí môže mrzieť najmä zranenie bývalého slovenského reprezentanta Mareka Saparu. Kreatívneho záložníka vyniesli na nosidlách krátko pred koncom prvého polčasu. Indispozíciu si privodil v jednom zo súbojov v strede ihriska. Zlatomoravčania nezvíťazili už v piatich ligových súbojoch po sebe. ViOn sa naposledy tešil z trojbodového zápisu ešte koncom novembra, keď doma zdolal Podbrezovú.

Banskobystričania utŕžili debakel

Seničania triumfovali na pôde poslednej Banskej Bystrice 4:0 a poskočili na štvrté miesto o dva body pred majstrovský Slovan Bratislava, ktorý má zápas k dobru.

Víťazstvo „Záhorákov“ zariadil hetrikom český legionár Jan Kalabiška, ktorý sa zároveň osamostatnil na čele kanonierov FL. Dvadsaťosemročný rodák zo stredočeského Mělníka, ktorý sa presadil v 12., 23. a 82. min duelu, strelil v doterajšom priebehu Fortuna ligy 2014/2015 trinásť gólov. Na víťazstve hostí na Štiavničkách sa podieľal presným zásahom v 68. minúte Lukáš Opiela.

Banskobystričania ťahajú negatívnu sériu siedmich ligových zápasov bez víťazstva, z triumfu sa naposledy tešili 8. novembra minulého roka po dueli proti Zlatým Moravciam (2:0). So Seničanmi v tejto sezóne ani raz nevyhrali, dosiahli jednu remízu a dve prehry.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 24. kolo – sobota:

FK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 0:4 (0:2)

Góly: 12., 23. a 82. Kalabiška, 68. L. Opiela, ŽK: 40. S. Savič – 35. R. Pillár, 64. Pittner, ČK: 82. S. Savič (Banská Bystrica), rozhodovali: Straka – R. Sluk, Mikulaj, 448 divákov

Banská Bystrica: Boroš – De Vito (46. Snitka), P. Vajda, Had, S. Savič – M. Gálik, Willwéber, Kapor, Faško (56. Rejdovian) – Šovčík (67. M. Balko), Polievka

Senica: Šulla – R. Pillár, Kóňa, P. Pavlík, Čermák – Hušek, L. Opiela (84. Komara) – Pittner, Hlohovský (76. J. Kosorin), Kalabiška – Majtán (71. Dolný)

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Góly: 28. J. Maslo, 35. Tipurič (vlastný), ŽK: 44. Charizopulos, 69. Pavlenda, 79. Ungar – 30. J. Maslo, 81. L. Lupták, ČK: 72. J. Maslo (Ružomberok) po druhej ŽK za faul, rozhodovali: Glova – T. Somoláni, Petríček, 1015 divákov

Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Ungar, Tipurič, Chren – Szöke (46. Karaš) – Orávik, Charizopulos, Mikinič, Juhar (69. Kirilins) – Mance (60. Pavelka)

Ružomberok: Milorad Nikolič – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Daghbašjan – Martin Nagy – Gerát, J. Vavrík (63. P. Masaryk), Sapara (39. L. Janič), B. Turčák – A. Lovás (72. L. Lupták)

MŠK Žilina – MFK Košice 4:1 (3:1)

Góly: 6., 11. a 40. Jelič, 50. Čmelík – 38. Pačinda, ŽK: 48. Pečovský – 90.+ Šinglár, rozhodovali: Marhefka – D. Hrčka, Žákech, 1575 divákov

Žilina: Volešák – Mabouka, Piaček, Škriniar, Hučko – Pečovský – Čmelík (81. Bénes), Škvarka, Lupčo (46. M. Klec), J. Mihalík – Jelič (73. William Alves de Oliveira)

Košice: Stijakovič – Mikuláš Tóth, Ostojič, Djordjevič (46. J. Novák), Sekulič – Šinglár, Dimun – Viazanko, Huk, Pačinda – Haskič (53. B. Gáll)