Žilina vonku remizovala, v Prešove gól nepadol

Jozef piacek
Zľava: Jozef Piaček zo Žiliny a Martin Černáček z Myjavy v zápase 12. kola futbalovej Corgoň ligy medzi Spartak Myjava a MŠK Žilina. Myjava, 6. október 2012. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013.

Výsledky:

Spartak Myjava – MŠK Žilina 1:1 (1:1)

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 0:0

FC Nitra – AS Trenčín 1:2 (1:1)

Dukla Banská Bystrica – FK Senica 1:2 (1:0)

I. polčas

Momodou Ceesay

Hostia vstúpili do zápasu aktívne a prvú šancu mali hneď v 2. min, keď zľava odcentroval Pich a v šestnástke neobsadený Mihalík vystrelil z 11 metrov nad.

Následne mali Žilinčania ešte niekoľko streleckých pokusov, ktoré však neboli pre Šullu v bránke Myjavy nebezpečné. Domáci sa postupne viac dostávali do hry. V 22. min zahrávali štandardnú situáciu, Kuračka poslal center na hlavu Častulína a ten otvoril skóre – 1:0.

V 27. min kopali priamy kop z ľavej strany Žilinčania, Šulla vyboxoval pred Ceesayom, lopty sa zmocnil Škriniar a jeho oblúčik skončil na brvne. Vyrovnanie priniesla 36. min: Sládek prišiel v strede poľa o loptu v súboji s Pečovským, ten prenikol až pred pokutové územie a presnou strelou k žrdi rozvlnil sieť – 1:1.

V 42. min Myjavčania opäť zaváhali pri rozohrávke a hostia poslali loptu na nabiehajúceho Picha, ktorý z pravej strany pokutového územia dobre vystrelil, no Šulla vyrazil jeho pokus na

II. polčas

Martin Černáček

Tréner Žiliny Adelaar urobil cez polčasovú prestávku dve zmeny v zostave, aby oživil hru svojho tímu. V 54. min sa do zakončenia dral Pich, jeho strelu v poslednej chvíli zblokovala defenzíva Myjavy.

V 67. min zakrútil loptu z priameho kopu Barčík, Šulla nemal problémy. Hostia boli naďalej aktívnejší, ale hráči Myjavy ich do väčších príležitostí nepúšťali.

Až v 76. min zblízka hlavičkoval Ceesay, ale jeho pokus nemal potrebnú razanciu. V 81. min zahrával zo 17 m priamy kop Barčík, strela mierila nad bránku.

Domáci bojovali, v 89. min mali k dispozícii priamy kop, následná skrumáž sa neskončila strelou. Ihneď z protiútoku pohrozili hostia, ale Šulla bol pozorný. V nadstavenom čase Šulla znovu zasiahol – tentoraz po hlavičke Ceesaya bravúrnym zákrokom nedopustil zmenu skóre.

Reakcie:

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Chalani podali perfektný výkon, hrali sme organizovane. Začiatok pritom bol z našej strany zlý, lebo sme stratili dve ľahké lopty, prišli ťažké štandardné situácie a dostať gól v 2. min by bolo veľmi nepríjemné. Čakali sme na našu šancu. Vieme, že nám idú štandardné situácie. Zo zápasov v Ružomberku a so Žilinou máme štyri body, sme maximálne spokojní. Dnešný bod nás teší.“

Frans Adelaar (tréner Žiliny): „Začali sme veľmi dobre, hneď v 2. min sme mali výbornú šancu. Vedeli sme, že Myjava hrá veľmi organizovane a kompaktne a je silná pri štandardných situáciách – napokon z takej aj dala gól. Neviem, či sú na Slovensku iné pravidlá než v Holandsku, ale za zákrok na Picha v šestnástke mal byť pokutový kop. Naším najväčším problémom je, že z veľkého množstva príležitostí dávame málo gólov.“

Góly: 22. Častulín – 36. Pečovský, bez kariet, rozhodovali: Pavlík – E. Weiss, Žákech, 1995 divákov

Myjava: Šulla – Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva – Kukoľ, Kuračka, Dian (60. Bruško), P. Ďuriš (77. J. Petráš), Sládek – Z. Harsányi (65. Kosík)

Žilina: Dúbravka – Mabouka (46. Angelovič), Akakpo, Piaček, Ricardo Nunes – Pečovský – Pich, Káčer (46. Barčík), Škriniar, J. Mihalík (65. Deza) – M. Ceesay

I. polčas

Andrij Ševčuk

V Prešove sa hral v prvom polčase medzišestnástkový futbal s väčšou aktivitou hosťujúcich hráčov. Slovanisti sa pokúšali otvoriť skóre Kladrubským, Milinkovičom a Hlohovským, ale ich strely boli propagačné či nepresné.

Tatran bol na tom rovnako, Adámik ani Zošák nemierili medzi žrde. V 38. min mohli Bratislavčania streliť prvý gól, ale Halenárovu delovku z priameho kopu vyškriabal Diviš na rohový kop.

O dve minúty mal tutovku na hlave Petráš, jeho hlavička po rohovom kope lízala brvno Putnockého bránky.

II. polčas

V 51. min po rýchlom brejku z pravej strany Papaj centrom našiel Zošáka, ale jeho volej odvrátila obrana „belasých“. Vzápätí mal gól na hlave Ševčuk, chýbala mu však razancia. Tatran bol pri chuti a defenzíva hostí musela byť v strehu.

Ševčuk mohol byť hrdinom stretnutia, najprv však v 53. min minul strieľaný center od Papaja a o šesť minút neskôr vôbec netrafil Adamovu prihrávku. Prešov nepustil Slovan v druhom polčase do výraznejšej šance. Zeleno-bieli si zaslúžili bodovať naplno, ale nepodarilo sa im streliť vytúžený gól.

Reakcie:

Angel Červenkov (tréner Prešova): „Bol to zápas založený na taktike. Obe mužstvá predvádzali dobrý futbal. V druhom polčase sme boli lepší, ale chýbala nám efektívnejšia koncovka. Moji zverenci hralo zodpovedne a disciplinovane, preukázali charakter.“

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Vedeli sme, že Tatran je v domácom prostredí silný. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom. V druhom mal navrch Tatran.“

ŽK: 28. Kolčák (Slovan), rozhodovali: Vlk – R. Sluk, Kubačka, 2250 divákov

Prešov: Jakub Diviš – Bartek, Adámik, P. Petráš, Kolbas – Peter Lipták – Papaj (71. Dolný), Mar. Adam, Zošák, Katona (66. Jakovlev) – Ševčuk

Slovan: Putnocký – Pauschek, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kladrubský (62. I. Žofčák) – Milinkovič (60. K. Mészáros), Grendel, Halenár, Hlohovský (80. Szarka) – L. Ledesma

.

Filip sebo

I. polčas

Marián Kolmokov

Lepšie začali domáci, no strela Kroupu v 2. min skončila vedľa. O desať minút sa dostal do dobrej pozície Kolmokov, hlavičkoval však iba do brankára Trenčína.

V 20. min Szabó zachytil prihrávku hostí, ale jeho strela smerovala nad bránku hostí. O minútu po centri z pravej strany hlavičkoval do priestoru bránky Nitry Holúbek, na druhej strane vzápätí nebezpečne vystrelil Šimončič a natiahol Volešáka. V 23. min Díaz priťukol loptu hlavou Depetrisovi, ten nemieril presne.

O dve minúty na opačnej strane Cleber áno, keď z priameho kopu otvoril skóre strelou k ľavej žrdi – 1:0. V 38. min opustil trávnik domáci Gajdoš po červenej karte a oslabení domáci rýchlo inkasovali: v 43. min po centri Čögleya a zaváhaní brankára Chudého hlavičkoval presne Kleščík – 1:1.

II. polčas

Úvod druhej časti hry patril Trenčanom. V 47. min Mazan trafil bočnú sieť nitrianskej brány a následne Depetrisova tečovaná strela skončila na žrdi. Rovnaký hráč mohol dostať hostí do vedenia v 57. min, ale z hranice pokutového územia trafil iba brvno nitrianskej bránky.

V 58. min dostal červenú kartu ďalší nitriansky hráč: po druhej žltej karte musel z ihriska predčasne odísť Kroupa, čo opäť hostia využili a v 62. min predviedol svoje umenie Depetris – peknou hlavičkou prekonal Chudého. V 78. min sa odohrala kuriózna situácia, keď rozcvičujúci sa domáci náhradník Zelenický inkasoval žltú kartu desať minút pred svojím príchodom na ihrisko. Hostia mali v závere tlak, no gól už nepadol.

Reakcie:

Marián Šuchančok (asistent trénera Nitry): „Do zápasu sme vstúpili agresívne, vytvorili sme si šance a dostali sme sa do vedenia. Rozhodca však zasiahol do diania na trávniku, situácia sa zmenila a napokon sme prehrali.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „V úvode sme mali problémy s nakopávanými loptami, čo súper využil a dostal sa do vedenia. Podarilo sa nám však vyrovnať, v druhej časti sme boli trpezliví a dali sme ešte jeden gól. Som rád, že sme zvíťazili, Nitra podala statočný výkon.“

Góly: 25. Cléber – 43. Kleščík, 62. Depetris, ŽK: 6. M. Szabó, 30. Kroupa, 79. L. Zelenický (pred príchodom na trávnik) – 40. Rodríguez da Silva, 90. Lobotka, ČK: 38. V. Gajdoš, 58. Kroupa (obaja Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Trutz – Slyško, Poláček, 590 divákov

Nitra: M. Chudý – J. Harbuľák, Struhár, M. Kolmokov, M. Szabó – Šimončič (88. L. Zelenický) – Čery (80. F. Moravčík), V. Gajdoš, Cléber – Kroupa, Šimonek (76. Ivančík)

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva (46. Lobotka), Godál, R. Mazáň – Kleščík – P. Mazan, Štefánik, I. Díaz (85. Mondek), Holúbek – Depetris

I. polčas

Martin Frýdek

V úvodnej fáze to skúšal Banskobystričan Považanec z diaľky a tečovaná lopta tesne minula bránku. Mužstvá sa dlho akoby iba zoznamovali – produkovali nepresné prihrávky, defenzívy pracovali dobre.

Prvá vážnejšia šanca znamenala aj premiérový gól, konkrétne v 25. minúte zásluhou rýchleho Turňu, ktorý unikol po pravej strane, prihral do šestnástky voľnému Ferenčíkovi, ten si loptu dobre spracoval a pred brankárom Senice Švengerom nezaváhal – 1:0.

Od tohto momentu sa začal hrať lepší futbal, väčšia aktivita bola na kopačkách domácich hráčov. V 28. minúte z ľavej strany prenikol do pokutového územia Sachňuk, ale netrafil bránku.

Záhoráci sa snažili vyrovnať po centrovaných loptách. Najbližšie mali ku gólu v 40. min po hlavičke Blackburna, Belic si s ňou však poradil.

II. polčas

Martin Babic

Hosťom vyšiel vstup do druhého polčasu, keď ťažili z nekoncentrovanosti domácich v pokutovom území. Piroska v 49. min vystrelil spoza šestnástky a lopta prešla k ľavej žrdi k voľnému Blackburnovi, ktorý iba nastrčil nohu a vyrovnal.

Seničania mohli ísť do vedenia v 54. min, tentoraz Diviš z ľavej strany prihral do ohňa, Piroska loptu posunul k Babicovi a ten vystrelil zo stredu šestnástky, ale Belic bol pozorný.

Záhoráci to po hodine hry skúsili znovu z ľavej strany, opäť Diviš poslal loptu do malého vápna, Frýdek ju ešte jemne tečoval a Blackburn zblízka nemal problém skórovať – 1:2.

Domáci potom na chvíľu pritlačili, ale vyloženú možnosť si nevypracovali. V závere síce Dukla mala prevahu, brankár Švenger však nemusel riešiť žiadnu nebezpečnú situáciu.

Reakcie:

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Prvý polčas bol z našej strany podľa predstáv. Dostali sme sa do vedenia a utvorili sme si ďalšie možnosti, mali sme ich dotiahnuť. Žiaľ, druhý gól sme nepridali. V druhom polčase sme nepochopiteľnou nekoncentrovanosťou ľahko prišli o náskok a v závere sme už neboli schopní otočiť vývoj. Ochota nám nechýbala, ale prišiel kŕč, ktorý nám zväzoval nohy. Chýbala nám aj chladná hlava pri riešení situácií v šestnástke.“

Zdeněk Psotka (tréner Senice): „V prvom polčase sme podali jeden z najslabších výkonov najmä v ofenzíve, keď sme boli absolútne neplodní v rozohrávke. Kazili sme veľa lôpt, nevyužili sme ani priestor z hľadiska brejkových situácií. Naši útočníci neuhrali žiadnu loptu. Mali sme iba jedinú šancu, keď po centri Brabca trafil Blackburn brankára. Druhý polčas bol z našej strany absolútne odlišný v zmysle pohybu, aktivity pri napádaní, dôrazu v osobných súbojoch a istej prechodovej fáze a presnosti. Za aktivitu v druhom polčase sme si zaslúžili obrat.“

Góly: 25. Ferenčík – 49. a 64. R. Blackburn, ŽK: 32. Poljovka – 76. Kalabiška, rozhodovali: Jaška – Súkeníková, Ádám, 1610 divákov

Banská Bystrica: Belic – M. Turňa, Poljovka, Chrappan (55. Marek Hlinka), Savič – Gyömbér – Rejdovian, Považanec, M. Pančík ml. – Ferenčík (76. Brašeň), Sachňuk (60. Slančík)

Senica: Švenger – Krajčík, Križko, Brabec, Wijlaars – T. Kóňa – Jaroslav Diviš (83. Varadi), Piroska, M. Babic (73. Kalabiška), M. Frýdek ml. – R. Blackburn (87. Diarrassouba)

FC ŠTK 1914 Šamorín – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

ŽK: 75. Pelegríny – 75. Velický, rozhodovali: Sedlák – Hancko, Jankovič, 1500 divákov

Derby Žitného ostrova prinieslo vyrovnané dianie na trávniku. Hostia z Dunajskej Stredy boli o čosi futbalovejší, ale domáci Šamorínčania zabojovali a udržali nerozhodný výsledok.

Partizán Bardejov – ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:1)

Góly: 23. M. Seman (z pok. kopu), 90.+ Kuhajdík – 33. Tubonemi, 81. V. Greško (z pok. kopu), ŽK: 35. Kundra, 80. Andraščík – 17. Harvilko, 23. P. Gábriš, 34. J. Pančík, 54. B. Vaščák, rozhodovali: Ježík – Roszbeck, Dobrovský, 1342 divákov

Bardejov sa dostal po vedúcom góle z 23. min do útlmu, čo onedlho využili hostia z Podbrezovej: v 33. min vyrovnal striedajúci Tubonemi. Bardejovčania v druhom polčase ohrozili ďalekonosnými pokusmi Kuhajdíka a Lukáša Zápotoku bránku Podbrezovej. V 80. min v skrumáži pred domácim gólmanom Čikošom-Pavličkom videl rozhodca ruku Andraščíka a odpískal pokutový kop, ktorý Greško premenil. V úplnom závere si na pravej strane ihriska pristavil loptu Kuhajdík a asi z 20 metrov vymietol pravý roh bránky hostí.

FK Slovan Duslo Šaľa – MFK Dolný Kubín 2:0 (0:0)

Góly: 58. a 69. L. Szabo, ŽK: 36. Mujkoš, 57. R. Mihálik – 24. Dolinajec, 66. Maliňák, rozhodovali: Mojsej – T. Somoláni, Mikulaj, 428 divákov

V zaujímavom stretnutí od začiatku udávali tempo domáci. Po prestávke vyjadril prevahu Šale dvoma gólmi muž zápasu, 20-ročný Lukáš Szabo. Hostia z Dolného Kubína si počas celého duelu nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK SFM Senec 0:1 (0:0)

Gól: 77. Peňaška, ŽK: 55. P. Moravčík, 61. Lišivka, 81. Šupej – 50. Peňaška, 89. Trajcsik, rozhodovali: Michlian – Petríček, Hrdlička, 210 divákov

V Liptovskom Mikuláši sa väčšinou hralo medzi šestnástkami. O výsledku rozhodla akcia hostí v 77. min: domáci Tomko stratil loptu, útok založil Hutta, prízemným centrom našiel Peňašku a ten do prázdnej bránky zabezpečil Sencu tri body.

MFK Dubnica nad Váhom – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:2)

Góly: 73. Bilovský – 2. P. Jurčo, 9. De Oliveira (z pok. kopu), ŽK: 9. Čiernik, 39. Maťašovský, 50. O. Augustíni, 90. A. Urban – 30. Calero, 67. T. Sedlák, 70. M. Regáli, rozhodovali: Samotný – Brendza, Čajka, 240 divákov

Hostia mali zdrvujúci vstup do stretnutia. Už v 2. min nikým neatakovaný Jurčo premenil svoj únik na vedúci gól. Domácim sa dlho nedarilo zdvihnúť hlavy, pretože už v 9. min prehrávali s Michalovčanmi dokonca 0:2. Pokutový kop za faul Čiernika na Regáliho premenil De Oliveira. Hru Dubnice najlepšie charakterizovala bezradnosť, do zápasu sa jej hráči dostali až po góle Bilovského v 73. min. Ako sa napokon ukázalo, bolo to už neskoro – prípadné vyrovnanie neprišlo.

TJ Baník Ružiná – MŠK Rimavská Sobota 0:0

ŽK: 25. Chromek, 50. P. Poliaček, 85. Balaško – 30. Nilaš, 44. Balát, 53. Hoferica, 90. M. Gálik, ČK: 72. Chromek – 52. Balát, 90. Nilaš, rozhodovali: Matúš – Vorel, Bednár, 900 divákov

V zápase dvoch posledných mužstiev tabuľky boli v úvodnom polčase aktívnejší hostia z Rimavskej Soboty. Dvakrát mal šancu hosťujúci Čertík, ale pohrozil aj domáci Dionatan Teixeira. V druhom dejstve ovplyvnili priebeh vylúčenia, ktoré postupne boli až tri. Najväčšiu šancu celého zápasu spálil v 85. min domáci Marko, hlavičkou opečiatkoval brvno.