Žilina začala sezónu remízou v Ružomberku

Zilina ruzomberok

RUŽOMBEROK 14. júla (WEBNOVINY) – Úvodné kolo slovenskej najvyššej futbalovej ligy zakončil zápas medzi Ružomberkom a Žilinou.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:2 (1:1)

Góly: 12. Ďubek, 90.+ Tawamba – 38. Pečovský, 49. Pich, ŽK: 90.+ Piaček (Žilina), rozhodovali: Trutz – Balko, Benko, 3027 divákov

Ružomberok: Nikolič – P. Maslo, Greššák, Adamovič, Nosek (80. Lupták) – R. Bartoš (46. Almaský) – Zreľák, Tawamba, Zošák, M. Nagy (46. Lovás) – Ďubek

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Vavro, A. Ceesay (70. Akakpo) – Pečovský – Mihalík, Škvarka, Paur (81. Bello Issiaka), Pich – Jelič (85. T. Majtán)

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): „Bol to z oboch strán vynikajúci zápas. Škoda, že sme nedali gól na 2:0, zrejme by to skončilo inak. Napokon s deľbou bodov musím byť spokojný. Úvodný ligový duel nám ukázal veľmi jasne, ako na tom vlastne sme.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Videli sme vynikajúci zápas dvoch kvalitných mužstiev. V úvode sme mali trocha problémy s nakopávanými loptami súpera. Ak by Ružomberok viedol už 2:0, bolo by veľmi ťažké otočiť stretnutie. V druhom polčase sme dominovali zásluhou väčšej hernej kvality. Chcelo to dať ešte jeden gól. Ak by sa tak stalo, asi by sme vyhrali. Vyrovnanie v 95. minúte bolí, na ceste za našimi plánmi nás to však v žiadnom prípade nezastaví.“

I. polčas

Úvod patril hosťom, ale prvú šancu mali Ružomberčania. V 8. min sa v ideálnej pozícii ocitol Zošák, Dúbravka v bránke však vytiahol reflexívny zákrok. V 12. min dieru v obrane hostí využil Ďubek, ktorý umiestnenou strelou z dvanástich metrov otvoril skóre – 1:0.

Kapitán Liptákov mal v 24. min na kopačke aj druhý gól, jeho strela skončila na žrdi, odkiaľ sa odrazila tesne pred bránkovú čiaru. Tlak „Ruže“ pokračoval a z tribún sa často ozýval mohutný potlesk.

Po pol hodine hry domáci opäť udreli – Tawambovu strelu stihol v poslednej chvíli zblokovať Piaček a následnému ráznemu Ďubekovmu pokusu chýbala väčšia presnosť. V 37. min ružomberskí hráči stratili na chvíľu koncentráciu, čo využil Pečovský na vyrovnávajúci gól po strele, ktorou preloboval až príliš vybehnutého brankára Nikoliča. Krátko pred koncom prvého polčasu mohla ísť Žilina do vedenia – Mihallík naservíroval presnú prihrávku Jeličovi, no jeho pokus zblízka Nikolič bravúrne zlikvidoval.

II. polčas

Začiatok druhého dejstva vyšiel Žilinčanom ideálne. Krížny center našiel Picha, ktorý z hranice malého obdĺžnika aj za prispenia Nikoliča poslal svoj tím do vedenia – 1:2.

Krátko na to bol v šanci Mabouka, avšak Nikolič stihol jeho strelu končekmi prstou vyraziť. Aj v ďalších fázach sa hral zaujímavý futbal, keď obaja súperi vsádzali najmä na ofenzívu. S pribúdajúcimi minútami však akoby domácim dochádzal dych a vývoj zápasu diktovali „šošoni“.

S blížiacim sa záverom stretnutia sa Ružomberok v snahe o vyrovnanie začal čoraz viac tlačiť pred súperovu bránku, do vážnejšej príležitosti sa nedostal. Naopak, v 89. min mohli zeleno-žltí svoje vedenie poistiť, strelu striedajúceho Majtána po Škvarkovej prihrávke domáci gólman vyrazil. V posledných sekundách nadstaveného času Tawamba nádhernou strelou pod žrď stanovil na konečných 2:2.

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2013/2014 po zápasoch 1. kola

1. Dukla Banská Bystrica 1 1 0 0 4:0 3

AS Trenčín 1 1 0 0 4:0 3

3. MFK Košice 1 1 0 0 2:0 3

4. FK Senica 1 1 0 0 2:1 3

5. MFK Ružomberok 1 0 1 0 2:2 1

MŠK Žilina 1 0 1 0 2:2 1

7. ŠK Slovan Bratislava 1 0 1 0 1:1 1

DAC Dunajská Streda 1 0 1 0 1:1 1