Žilina zdolala nováčika Fortuna ligy, nezaváhal ani Slovan

Lukáš Čmelík
Žilinčan Lukáš Čmelík v súboji s Milanom Šimčákom z MFK Michalovce počas zápasu 11. kola Fortuna ligy, v ktorom 'šošoni' pod Dubňom zvíťazili 2:0. Žilina, 27. september 2015. Foto: SITA/František Kekely

ŽILINA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Vo Fortuna lige sa v nedeľu hrali záverečné dva zápasy 11. kola a favorizované tímy si na svoje konto pripísali tri body.

Futbalisti Žiliny sa vďaka triumfu na Michalovcami (2:0) vrátili na 2. miesto tabuľky za vedúci Trenčín. „Šošoni“ boli počas celého duelu lepší a v 30. minúte otvoril skóre duelu J. Mihalík, keď využil pekný center Šmelíka z pravej strany a nedal šancu skúsenému gólmanovi hostí Kelemenovi.

Po zmene strán pridal druhý presný zásah Žiliny v 70. minúte Bénes, ktorý technickou strelou z 22 metrov trafil do šibenice súperovej bránky. Najväčšiu šancu v zápase mali hostia v 75. minúte, ale striedajúci D. Kunca mieril z jedenástich metrov nad Volešákovu bránku.

V poslednom zápase tohto kola vyhral Slovan nad Podbrezovou 3:1. Za „belasých“ sa presadili Mauro González a Róbert Vittek, za hostí skorigoval kapitán Ľuboš Kupčík. Podbrezová tak aj naďalej zostáva na poslednom mieste fortunaligovej tabuľky s dvojbodovým odstupom na predposledné Michalovce.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 11. kolo – nedeľa:

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

Góly: 30. J. Mihalík, 70. Bénes, ŽK: 24. Vavro, 32. Mazáň – 45.+ E. Mensah, 54. Bayón, 66. Marcos Pérez, rozhodovali: Mastiš – Somoláni, Hrmo, 1259 divákov

Žilina: Volešák – Paur (71. Špalek), Škriniar, Vavro, Mazáň – Pečovský – Čmelík (78. Hlohovský), Káčer (60. Škvarka), Bénes, J. Mihalík – William Alves de Oliveira

Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák – Sedlák – M. Koscelník (71. D. Kunca), Turík (46. Bayón), S. Danko – E. Mensah, P. Nworah (76. Kerič)

ŠK Slovan Bratislava – ŽP Šport Podbrezová 3:1 (1:1)

Góly: 22. Mauro González, 59. Vittek – 37. Kupčík, ŽK: 15. Mauro González – 7. Mikinič, 56. Melunovič, rozhodovali: Glova – E. Weiss, Hrčka, 821 divákov

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný – Mauro González – Milinkovič, V. Savičevič (46. S. Štefánik), Zreľák – Priskin, Vittek (67. Oršula)

Podbrezová: J. Baláž – Migaľa, Kupčík, P. Vajda, Frizoni – Kapor, M. Kochan – Mikinič (56. Melunovič), Podio, Gál-Andrezly – Vaščák