Žilina - Slovan
Zákrok brankára ŠK Slovan Bratislava Dominika Greifa. Zľava: kapitán MŠK Žilina Michal Škvarka, Dominik Greif a kapitán Boris Sekulič z ŠK Slovan Bratislava počas zápasu 10. kola časti jesennej časti Fortuna ligy ročníka 2017/2018 medzi MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava. Žilina, 23. september 2017. Foto: SITA/Milo Fabian
24. 09. 2017 21:14 Futbal od Webnoviny.skSITA Diskusia

Žilina zvládla šláger so Slovanom, Trenčín strelil Prešovu sedem gólov

POPRAD 24. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Trenčína s prehľadom uspeli v Poprade, keď zvíťazili nad hráčmi Prešova jednoznačne 7:0 v nedeľňajšom stretnutí 10. kola slovenskej najvyššej súťaže.

Hostia rozhodli už v prvom polčase počas desiatich minút – presadili sa Desley Ubbink, Giorgi Beridze a Antonio Mance. Po zmene strán dokonali skazu Prešova Hillary Gong, dvojgólový Rangelo Janga a opäť Beridze. Tatran prehral tretíkrát po sebe, z víťazstva sa netešil ani v šiestom dueli v sérii. Trenčín dosiahol druhý trojbodový zápis pod trénerskou taktovkou dvojice Cifranič – Marčok.

Michalovce neudržali náskok

Futbalisti Michaloviec na domácom ihrisku podľahli hráčom Dunajskej Stredy 1:2. Domáci otvorili skóre v úvode zápasu, keď sa presadil Sadam Sulley. Zemplínčanom však náskok nevydržal ani do prestávky – v závere prvého polčasu skóroval Erik Pačinda.

Hostia si napokon odviezli z Michaloviec tri body, po zmene strán zavŕšil obrat Dunajskej Stredy Eric Davis. DAC neprehral v štvrtom zápase po sebe a figuruje na 3. mieste v ligovej tabuľke, Michalovce sú deviate.

Žilina rozhodla v druhom polčase

Futbalisti MŠK Žilina triumfovali pod Dubňom 3:2 nad hráčmi ŠK Slovan Bratislava. Do zápasu vstúpili lepšie „belasí“ – skóre otvoril v 10. min Filip Oršula. „Šošoni“ vyrovnali už o štyri minúty presným zásahom Lukáša Jánošíka.

V druhom polčase prevzali taktovku Žilinčania, z čoho vyplynuli dva góly v sieti brankára Dominika Greifa: najprv ho prekonal Nikolas Špalek a druhý presný zásah si pripísal Jánošík. Slovanisti v závere zatlačili hráčov Žiliny a vyťažili z toho gól Róberta Vitteka, ktorý mal ďalšiu veľkú príležitosť v posledných sekundách zápasu, nevyužil ju však. Futbalisti Slovana prvýkrát v sezóne prehrali, so ziskom 21 bodov sú na druhom mieste tabuľky. Žilina má o šesť bodov menej a patrí jej piata priečka.

FORTUNA LIGA – 10. KOLO

1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 0:7 (0:3) – hralo sa v NTC Poprad
Góly: 60. a 78. Janga, 33. a 89. Beridze, 27. Ubbink, 37. Antonio Mance, 46. H. Gong, ŽK: 66. R. Černák, 76. Petko (obaja Prešov), rozhodovali: Glova – D. Hrčka, Roszbeck

Prešov: J. Talian (44. Ferenc) – Petko, P. Jacko, Udeh, Miliutin – J. Dzurík, P. Katona – Issa Adekunle (65. T. Sedlák), R. Černák, Streňo – Wiezik
Trenčín: Šemrinec – P. Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Van Haaren, Ubbink (70. Zubairu) – H. Gong (77. Paur), Antonio Mance (47. Janga), Beridze

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:1)
Góly: 10. Sulley – 44. Pačinda, 71. E. Davis, ŽK: 19. Sviarčinskij, 29. Šimčák, 90.+ Božok – 16. Pambou, rozhodovali: A. Somoláni – Tomčík, Pozor

Michalovce: Kira – Sviarčinskij , Kavka, J. Carrillo, Božok – Grič – Koscelník, Žofčák (60. S. Danko), Turík, Šimčák (58. Regáli) – Sulley (75. Bragin)
Dunajská Streda: Macej – M. Živkovič, Šatka, T. Huk, E. Davis – M. Ljubičič – Pambou (46. B. Ľupták), Kalmár – Čmelík (83. Koštrna), Pačinda, Vida (61. Divkovič)

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (1:1)
Góly: 14. a 72. L. Jánošík, 55. Špalek – 10. F. Oršula, 87. Vittek, ŽK: 37. Káčer, 72. Jánošík – 45.+ Rabiu, rozhodovali: P. Hrčka – Balko, Benko, 5150 divákov

Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Mazáň – Káčer, I. Díaz, Škvarka – Špalek (90.+ Holúbek), S. Mráz (87. Otubanjo), L. Jánošík (82. Králik)
Slovan: Greif – Čikoš, B. Sekulič, Božikov, Chouchoumis – L. Droppa (72. Savičevič), Rabiu – Hološko, Holman, F. Oršula (56. F. Kubík) – J. Mareš (84. Vittek)

12. Senica 10 0 2 8 7:24

Trnava po výhre v Senici vedie Fortuna ligu, „Ruža“ remizovala v Nitre a Podbrezová neskórovala Aktualizované: Nitra prehrala v Trenčíne a už nevedie Fortuna ligu, doma uspeli aj Trnava a DAC

Okresný predseda ĽSNS mal vytetovaný hákový kríž na hrudi, strana sa však dištancuje od fašizmu Stoch je medzi najaktívnejšími strelcami Európskej ligy, Dabbur má na konte najviac gólov Primátor Vranova n/Topľou si pohorší, poslanci mu schválili o 600 eur nižší plat ako mal Zjazdový lyžiar Marc Gisin mal vo veľkej rýchlosti hororový pád, na trati zasahoval vrtuľník Štáty Európskej únie predĺžili sankcie voči Rusku, dôvodom nedodržiavanie minských dohôd Video: Halák bol pri neúspechu Bostonu proti Pittsburghu, Ovečkin strelil druhý hetrik po sebe Most-Híd by podľa Gála opäť vstúpil do súčasnej koalície, dôvod na predčasné voľby nie je Zlodeji pri prepade vo Zvolene strhli mužovi kapsičku z pleca, spôsobili mu smrteľné zranenia