Žilinčania bojovali, ale na postup to nestačilo

MŠK Žilina
Situácia pred bránkou KR Reykjavík počas odvetného zápasu 2. predkola futbalovej Európskej ligy UEFA medzi medzi MŠK Žilina - KR Reykjavík. Žilina, 21.júl 2011. Foto: SITA/Ján Grajciarík

ŽILINA 22. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti MŠK Žilina v štvrtkovom odvetnom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 síce nesplnili svoj cieľ, ktorým bol postup cez KR Reykjavík do ďalšej fázy tejto súťaže, ale svojím výkonom potešili fanúšikov. Zverenci Ľubomíra Nosického zvíťazili nad Islanďanmi 2:0 a po minulotýždňovej prehre 0:3 na ihrisku súpera im predĺženie a s ním šanca na postup ušlo len o jediný gól. V odvete sa „šošoni“ pokúsili zvrátiť nepriaznivo sa vyvíjajúci priebeh dvojzápasu a takmer uspeli. Na zásah Majtána z prvého polčasu nadviazal dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času striedajúci Momodou Ceesay. Domácim v tom momente ďalší gól zaručoval predĺženie. Napriek enormnému úsiliu a v závere i podpore ofenzívy brankárom Dúbravkom sa im ho však nepodarilo streliť a v súťaži skončili.

„K tretiemu gólu chýbal len kúsok, vypracovali sme si dostatok šancí, štandardných situácií. O postupe sa rozhodlo už na Islande, mali sme na to, aby sme išli do predĺženia, ale bohužiaľ,“ nechal sa po zápase počuť kapitán MŠK Miroslav Barčík. Útočník Róbert Pich poukázal na skutočnosť zlepšeného výkonu „žlto-zelených“, ktorý však v súčte na progres nestačil: „Výkon, ktorý sme predviedli, určite nebol zlý, škoda toho jedného gólu, ktorý chýbal. Náladu pred ligovými zápasmi by to nemalo ovplyvniť. Chcel by som sa poďakovať aj fanúšikom, ktorí boli naozaj skvelí.“

Žilinčania teda nezopakujú svoj senzačný postup do skupinovej fázy európskeho pohára z minulej sezóny, keď sa dostali do hlavnej súťaže Ligy majstrov. Na prehru 0:3 doplatil najmä český tréner MŠK Pavel Hapal, ktorého vedenie odvolalo a nahradilo ho Ľubomírom Nosickým. Napriek tomu, že jeho zverenci nepostúpili do 3. predkola kontinentálneho pohára číslo dva, 43-ročný kouč nebol sklamaný. „To, čo sme sľubovali, že budeme hrať na doraz, dáme gól a potom to necháme na osud, sme splnili. Hráči siahli na dno síl, záver bol veľmi hektický. Jediné, čo sa nám nepodarilo, bolo streliť tri góly,“ uviedol Nosický.

Slovenské želiezka v ohni

Slovenský futbal má v aktuálnom ročníku európskych pohárových súťaží ešte trojčlenné zastúpenie – Spartak Trnava sa v 3. predkole EL UEFA stretne s bulharským Levski Sofia, v rovnakej fáze turnaja figuruje i FK Senica, ktorý čaká dvojzápas s Red Bull Salzburg, a hráčov úradujúceho národného šampióna ŠK Slovan Bratislava vyzve v 3. predkole Ligy majstrov cyperský APOEL FC.