Žilinčania deklasovali Tobol a čaká ich play-off, Trnava dala pohárovej Európe zbohom

Kurminowski, MŠK Žilina

Futbalisti MŠK Žilina si zahrajú v play-off Európskej konferenčnej ligy 2021/2022, pre hráčov Spartaka Trnava sa tohtosezónna púť pohárovou Európou skončila. Taký je sumár štvrtkového diania v klubových súťažiach pod hlavičkou Európskej futbalovej únie (UEFA).

Hladká výhra Šošonov

Žilinčania v 3. kvalifikačnom kole EKL postúpili cez kazašský Tobol Kostanaj, keď po minulotýždňovom triumfe u súpera 1:0 triumfovali pred vlastnými fanúšikmi hladko 5:0. Zverenci trénera Pavla Staňa budú počas nasledujúcich dvoch týždňov bojovať o účasť v skupinovej časti proti súperovi, ktorý vypadne z kvalifikácie Európskej ligy.

Pravdepodobne ním bude český Jablonec, ktorý v prvom súboji podľahol škótskemu Celticu Glasgow 2:4 a vo štvrtok u súpera prehráva priebežne 0:1.

„Šošoni“ v odvete skórovali dvakrát už v prvom polčase, keď skóre otvoril Dávid Ďuriš v 14. minúte a poistku pridal v 41. minúte Matúš Rusnák. Po zmene strán raz skóroval striedajúci Tibor Slebodník a dvakrát aj legionár Vahan Bičachčjan.

„Chlapci odviedli kus fantastickej práce, cez polčas som ani nemal čo hodnotiť. Hrali výborne od začiatku a ukázali, že máme síce mladý tím, ale podali výborný výkon. Zažili sme krásny futbalový večer,“ povedal po súboji kouč Staňo do kamier RTVS a doplnil: „Teraz sa chceme čo najlepšie pripraviť na víkendový ligový zápas. Tešíme sa však na konfrontáciu s českým futbalom.“

Trnavčania hrali bez gólov

Hráči Trnavy pred týždňom doma remizovali s izraelským Maccabi Tel Aviv 0:0, pred odvetou teda bolo všetko otvorené. O všetkom napokon rozhodol presný zásah Shirana Yeiniho už v 13. minúte štvrtkového stretnutia v Izraeli, keď Spartak sa gólovo nepresadil ani raz.

Trnavčania mali aj šťastie, že neprehrali s väčším rozdielom, keď sa bránka Dominika Takáča viackrát otriasala po strelách domácich futbalistov. Proti kazašskému Šachťoru Karaganda si tak v druhej polovici augusta zahrá Maccabi Tel Aviv.

Z kvarteta slovenských tímov v medzinárodných pohároch sú tak stále v hre ešte dva, okrem Žiliny aj Slovan Bratislava v play-off Európskej ligy. Pred Trnavou sa cesta Európou skončila pre Dunajskú Stredu.