Žilinka chcel vystúpiť v rozprave k obrannej dohode, poslanci mu to však nedovolili

NR SR: Rokovanie 57. schôdze
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas hlasovania pred rokovaním mimoriadnej 57. schôdze Národnej rady SR o návrhu na vyslovenie súhlasu NR SR s Dohodou o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou USA. Bratislava, 8. február 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 8. februára 2022, 13:50

Generálny prokurátor Maroš Žilinka chcel vystúpiť v rozprave o obrannej zmluve medzi Slovenskom a USA. Listom o to požiadal šéfa zákonodarného orgánu Borisa Kollára (Sme rodina) a zverejnil ho aj na sociálnej sieti.

Viac o téme: Obranná dohoda USA a Slovenska

Členovia zákonodarného orgánu však tejto požiadavke nevyhoveli, keďže za hlasovalo 59 zo 124 prítomných poslancov.

Žilinka nemôže byť ticho

„Práve som prišiel do Národnej rady Slovenskej republiky, kde sa o 13:00 začína schôdza s jediným bodom programu: Návrh na vyslovenie súhlasu Národnej rady SR s Dohodou o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických,“ uviedol Žilinka na sociálnej sieti s tým, že nemôže byť ticho.

K hlasovaniu zrejme ešte nedôjde

Poslanci sa budú v utorok na mimoriadnej schôdzi od 13:00 zaoberať odsúhlasením Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou Spojených štátov amerických.

O zvolanie schôdze požiadalo viac ako 30 vládnych poslancov. Je málo pravdepodobné, že by sa o dohode hlasovalo v parlamente už v utorok. Očakáva sa k nej búrlivá a zrejme aj dlhá diskusia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMaroš Žilinka
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRNárodná rada SR