Žilinka odmieta vyhrážky diskreditáciou a nedovolí vťahovať orgány prokuratúry do politického boja

Generálny prokurátor Maroš Žilinka
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka nedovolí, aby boli orgány prokuratúry vťahované do politického boja či iných hier.

Ako uviedol v stanovisku, podporuje všetkých poctivých prokurátorov a policajtov, ktorí si ctia zákon a zdôraznil, že Generálna prokuratúra SR (GP SR) výkonom zákonných oprávnení je a bude garantom zákonnosti a objektívnosti trestného konania. Stanovisko Maroša Žilinku poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan.

„Bez povšimnutia neostanú žiadne podozrenia z protiprávneho konania. Generálny prokurátor SR odmieta vyhrážky možnou diskreditáciou zo strany kohokoľvek a nedá sa zastrašiť nikým a ničím. Nezľakne sa tak, ako sa nezľakol ani vtedy, keď mu hrozila fyzická likvidácia. Generálny prokurátor SR bude vždy stáť na strane zákona a spravodlivosti a bude garantom toho, že právo nebude zneužívané,“ dodal Žilinka.

Viacerí politici, predovšetkým z prostredia opozície, hovorili v posledných dňoch o podozreniach z manipulácie vyšetrovania medializovaných káuz. Kritizovali pritom napríklad údajné dohody medzi vyšetrovateľmi a prokurátormi na jednej strane a svedkami-kajúcnikmi, ktorí vypovedajú za rôzne ponúknuté výhody.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico vyhlásil, že na základe takýchto praktík boli obvinení napríklad bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. alebo exprezident Policajného zboru Tibor G. Šéf parlamentu Boris Kollár zase opakovane zdôrazňoval nevinu bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra P.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárDalibor SkladanDušan KováčikMaroš ŽilinkaRobert FicoTibor GašparVladimír Pčolinský
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR