Žilinka sa postaví pred poslancov výboru, odpovedať bude na otázky o únose vietnamského občana

Maroš Žilinka
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Poslanci Výboru Národnej rady pre obranu a bezpečnosť sa budú generálneho prokurátora Maroša Žilinku pýtať na prípad únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha z roku 2017.

Predseda výboru Juraj Krúpa (OĽaNO) sa v utorok 9. marca rozhodol zvolať mimoriadne rokovanie výboru na utorok 16. marca a informoval o tom členov výboru. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) to uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

Generálna prokuratúra SR (GP SR) pred nedávnom informovala o tom, že rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní o odmietnutí trestných oznámení vo veci únosu vietnamského občana sú zákonné. GP SR preskúmala rozhodnutia polície opakovane, nezákonné konanie v nich však nenašla. Kauza únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha rezonuje od júla 2017.

Vietnamského podnikateľa podľa informácií nemeckých médií v lete roku 2017 pravdepodobne uniesli z Nemecka do Vietnamu pomocou slovenského vládneho špeciálu. V Nemecku žiadal o politický azyl, pričom v domovskej krajine čelil obvineniam z korupcie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GrendelJuraj KrúpaMaroš ŽilinkaTrinh Xuan Thanh
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR