Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina
K sobote Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Žilina eviduje 181 výpovedí sestier, z toho 24 je práceneschopných, 34 stiahlo výpovede a 20 je nových sestier. Foto: SITA/Milo Fabian
31. januára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Žilinská nemocnica vyriešila problém, OAIM funguje ďalej

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Činnosť oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, vrátane lôžkovej časti, nebude prerušená.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová, vedeniu sa napriek hromadným výpovediam sestier podarilo situáciu stabilizovať. “Činnosť oddelenia je zabezpečená vďaka spolupráci s nemocnicami v Dolnom Kubíne a Trstenej,” povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga. Nemocnica počas januára podľa neho uzatvorila pracovné zmluvy s 20 novými sestrami. Od 1. februára majú nastúpiť ďalšie.

Podľa informácii zverejnených v sobotu mala Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zatvoriť od nedele lôžkovú časť Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). Dokumentovať to mal list riaditeľa nemocnice Ivana Mačugu vedúcemu lekárovi Krajského operačného strediska Záchrannej zdravotníckej služby Žilina. V liste sa písalo, že pacientov OAIM s polytraumou, ťažkými poraneniami a spinálnou traumou, ak to ich stav dovolí, prevezú do najbližších spádových nemocníc v Martine, Čadci, Dolnom Kubíne, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a Považskej Bystrici. Ak to stav pacienta neumožní, presunú ho na iné oddelenie žilinskej nemocnice. Pacientov z okolia Žiliny mala Záchranná zdravotnícka služba odvážať na OAIM v iných nemocniciach.

Z tohto dôvodu odporúčam častejšie využívať leteckú záchrannú službu,” písalo sa v liste. K dnešnému dňu žilinská nemocnica eviduje 181 výpovedí sestier, z toho 24 je práceneschopných, 34 stiahlo výpovede a 20 je nových sestier.

Odporúčané články

Nemocnica v Žiline zatvára lôžkovú časť OAIM Na oddlženie nemocníc pôjdu milióny eur zo štátnych aktív, najprv sa uhradia staršie záväzky

Témy

Diskusia

ADAGIO To,ž KDH pri každej príležitosti ťahá do politiky svojich farárov a biskupov je fakt. Položme si otázku prečo štrajk učiteľov a zdravotníkov vnímajú ľudia ako politicky motivovaný. Jednoducho preto lebo štrajk pedagógov a zdravotníkov počas vládnutia Dzurindu či Radičovej podla... Nick Jo Zdravotné sestry boli sprosto zneužité hlavne Matovičom a Kaveckou. Nikto sa nepozastaví nad tým, že Kavecká nerezignovala na svoju funkciu v odboroch a taktiež na funkciu starostky v obci Kunerád. Sestry sú teraz na vedľajšej koľaji a ona svoje "eurá"... PÝTAM SA PREČO WEBNOVINY NEZVEREJNILI POSLEDNÝ PRIESKUM AGENTURY MEDIAN ???? J57 Do Bratislavy má vraj prísť nemecká Pegida. Treba nechať učiteľov dovtedy štrajkovať a demonštrovať, nech sa ukáže, či sa k nim pridajú, alebo urobia protidemonštráciu. Možno začnú demonštrovať za to, že chcú učiť migrantov, aby si doplnili stavy a zaslúžili... REobludarium Nevedel som, že ten vírus zika existoval, už pri tvojom narodení. Ten tvoj príspevok presne signalizuje miniatúrny mozog, žiadne závity a jediný prejav: dementnosť. Je to nespravodlivé pre teba, lebo nie si schopný ani usúdiť, aký si smiešny.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...