Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
K sobote Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Žilina eviduje 181 výpovedí sestier, z toho 24 je práceneschopných, 34 stiahlo výpovede a 20 je nových sestier. Foto: SITA/Milo Fabian
31. januára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(12)

Žilinská nemocnica vyriešila problém, OAIM funguje ďalej

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Činnosť oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, vrátane lôžkovej časti, nebude prerušená.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová, vedeniu sa napriek hromadným výpovediam sestier podarilo situáciu stabilizovať. “Činnosť oddelenia je zabezpečená vďaka spolupráci s nemocnicami v Dolnom Kubíne a Trstenej,” povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga. Nemocnica počas januára podľa neho uzatvorila pracovné zmluvy s 20 novými sestrami. Od 1. februára majú nastúpiť ďalšie.

Podľa informácii zverejnených v sobotu mala Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zatvoriť od nedele lôžkovú časť Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). Dokumentovať to mal list riaditeľa nemocnice Ivana Mačugu vedúcemu lekárovi Krajského operačného strediska Záchrannej zdravotníckej služby Žilina. V liste sa písalo, že pacientov OAIM s polytraumou, ťažkými poraneniami a spinálnou traumou, ak to ich stav dovolí, prevezú do najbližších spádových nemocníc v Martine, Čadci, Dolnom Kubíne, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a Považskej Bystrici. Ak to stav pacienta neumožní, presunú ho na iné oddelenie žilinskej nemocnice. Pacientov z okolia Žiliny mala Záchranná zdravotnícka služba odvážať na OAIM v iných nemocniciach.

Z tohto dôvodu odporúčam častejšie využívať leteckú záchrannú službu,” písalo sa v liste. K dnešnému dňu žilinská nemocnica eviduje 181 výpovedí sestier, z toho 24 je práceneschopných, 34 stiahlo výpovede a 20 je nových sestier.

Odporúčané články

Nemocnica v Žiline zatvára lôžkovú časť OAIM Union zdravotná poisťovňa zverejnila zoznam najlepších a najhorších nemocníc na Slovensku

Témy

Diskusia

ADAGIO To,ž KDH pri každej príležitosti ťahá do politiky svojich farárov a biskupov je fakt. Položme si otázku prečo štrajk učiteľov a zdravotníkov vnímajú ľudia ako politicky motivovaný. Jednoducho preto lebo štrajk pedagógov a zdravotníkov počas vládnutia Dzurindu či Radičovej podla... Nick Jo Zdravotné sestry boli sprosto zneužité hlavne Matovičom a Kaveckou. Nikto sa nepozastaví nad tým, že Kavecká nerezignovala na svoju funkciu v odboroch a taktiež na funkciu starostky v obci Kunerád. Sestry sú teraz na vedľajšej koľaji a ona svoje "eurá"... PÝTAM SA PREČO WEBNOVINY NEZVEREJNILI POSLEDNÝ PRIESKUM AGENTURY MEDIAN ???? J57 Do Bratislavy má vraj prísť nemecká Pegida. Treba nechať učiteľov dovtedy štrajkovať a demonštrovať, nech sa ukáže, či sa k nim pridajú, alebo urobia protidemonštráciu. Možno začnú demonštrovať za to, že chcú učiť migrantov, aby si doplnili stavy a zaslúžili... REobludarium Nevedel som, že ten vírus zika existoval, už pri tvojom narodení. Ten tvoj príspevok presne signalizuje miniatúrny mozog, žiadne závity a jediný prejav: dementnosť. Je to nespravodlivé pre teba, lebo nie si schopný ani usúdiť, aký si smiešny.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Byvanie je hra

najAPPKY.sk

DRAN.sk

Autolike.sk

Podnikam.sk

Dámskajazda

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...