Zimná paralympiáda 2018 v Pjongčangu: Slovensko má druhú medailu, Krako s Brozmanom získali striebro

Jakub Krako, Branislav Brozman
Jakub Krako s Branislavom Brozmanom po zjazde zrakovo znevýhodnených mužov na zimnej paralympiáde v Pjongčangu. Pjongčang, 10. marec 2018. Foto: SPV/Roman Benický.

PJONGČANG 10. marca (WebNoviny.sk) – Slovensko má na na XII. zimných paralympijských hrách v kórejskom Pjongčangu druhú medailu. Po zlate Henriety Farkašovej s Natáliou Šubrtovou získali Jakub Krako s Branislavom Brozmanom striebornú medailu v zjazde zrakovo znevýhodnených mužov.

Prekvapený Krako

Za víťazným Kanaďanom Macom Marcouxom zaostali o 1,41 s, bronz putuje do Talianska zásluhou Giacoma Bertagnolliho. „Priznám sa, že som zostal úplne prekvapený, pretože zjazd nie je moja silná disciplína. Prišli sme do cieľa na druhom mieste, čo som čakal, ale ďalší priebeh bol pre mňa prekvapením,“ povedal 27-ročný Žilinčan Jakub Krako.

Prelink.jpg

„Vo vrchnej časti trate som sa necítil veľmi komfortne, spravil som tam pár chýb. Bolo to jednoznačne kvôli tomu, že som mal veľmi dobre spravené lyže a nečakal som, že budú až také rýchle. Z tej rýchlosti vyplynuli aj spomenuté chyby. Chvíľu som dobiehal aj Braňa, ale v závere sme sa chytili,“ zhodnotil už päťnásobný paralympijský šampión.

Haraus s Hudíkom nedokončili

Druhý slovenský zástupca v tejto kategórii Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom nedokončili súťaž po páde v hornej časti trate.

„Urobil som chybu, s ktorou som nerátal. Som z toho poriadne sklamaný, dnešok som si predstavoval úplne inak. Na tejto trati sa mi jazdilo dobre, motiváciu som mal. Chcel som skôr zareagovať na navádzačov pohyb, aby som bol v stope. ‚Zahranila‘ mi lyža, no zostal som na druhej, ale ako som prestupoval, opäť mi ‚zahranila‘ a spadol som. Verím, že sa z tohto sklamania nejako dostanem a v nedeľu podám čo najlepší výkon, ako som sa snažil aj dnes. Verím, že zajtra to bude lepšie,“ poznamenal smutný Miroslav Haraus, ktorý na ZPH v Soči 2014 získal v zjazde striebro.

Medzi stojacimi mužmi bol Martin France šestnásty. „Zo svojho výkonu mám celkom dobrý pocit. Nebolo to super, ale v porovnaní s tréningom omnoho lepšie. Chýbali mi ešte zo dva tréningy. Šiel som naplno. Som trochu ľahký a aj sneh už zmäkol. Som rád, že som si zatrénoval pred super G. Zajtra to chcem pustiť ešte viac,“ povedal France.

Zimná paralympiáda 2018 v Pjongčangu

Zjazdové lyžovanie

Muži – zjazd – zrakovo znevýhodnení: 1. Mac Marcoux (navádzač Jack Leitch, Kan.) 1:23,93 min, 2. Jakub Krako (nav. Branislav Brozman, SR) +1,41 s, 3. Giacomo Bertagnolli (Fabrizio Casal, Tal.) +2,53, … Miroslav Haraus (nav. Maroš Hudík, SR) nedokončil

Muži – zjazd – stojaci: 1. Theo Gmur (Švaj.) 1:25,45 min, 2. Arthur Bauchet (Fr.) +0,84 s, 3. Markus Salcher (Rak.) +0,94, … 16. Martin France (SR) +6,37

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakub KrakoMaroš HudíkMartin FranceMiroslav Haraus