Zisk spoločnosti EasyJet stúpol, obavy z brexitu neodradili pasažierov od rezervácií

EasyJet
Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet. Foto: ilustračné, SITA/AP

LONDÝN 20. novembra (WebNoviny.sk) – Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet vo svojom účtovnom roku, ktorý sa skončil 30. septembra, vykázala rast zisku pred zdanením o 41 percent na 578 mil. libier (GBP). Firma v uplynulom účtovnom roku prepravila rekordný počet 88,5 mil. cestujúcich, čo bol nárast o 10,2 percenta.

Jej príjmy sa zvýšili o 16,8 percenta na 5,9 mld. GBP. Spoločnosť uviedla, že obavy z narušenia dopravy v dôsledku brexitu neodradili pasažierov od rezervácie letov pre budúce leto. Rezervácie boli „sľubné“ a mierne lepšie ako pre leto tohto roka, uviedol prepravca. Informoval o tom portál bbc. com.

Generálny riaditeľ spoločnosti EasyJet Johan Lundgren povedal, že firma sa v uplynulých dvoch rokoch pripravovala na brexit zvažovaním „všetkých možných scenárov„.

EasyJet založil dcérsku firmu EasyJet Europe so sídlom vo Viedni, ktorá spoločnosti umožní naďalej prevádzkovať lety medzi členmi Európskej únie aj na domácich linkách v rámci krajín EÚ bez ohľadu na to, aký bude výsledok brexitu. Vo svojom účtovnom roku 2019 EasyJet plánuje zvýšiť prepravnú kapacitu o približne 10 percent.

(1 EUR = 0,89083 GBP)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie easyJet