Zisk spoločnosti Facebook prekonal očakávania

Facebook
Foto: SITA/AP

SAN FRANCISCO 29. januára (WEBNOVINY) – Príjmy sociálnej siete Facebook sa v štvrtom kvartáli vlaňajška zvýšili o 49 percent. Reklama na mobilných zariadeniach pomohla americkej spoločnosti prekonať očakávania trhov v oblasti zisku aj tržieb.

Rast príjmov bol však najpomalší od začiatku roku 2013. Celkové príjmy spoločnosti Facebook v štvrtom kvartáli dosiahli hodnotu 3,85 miliardy dolárov, kým v rovnakom období predchádzajúceho roka boli vo výške 2,59 miliardy dolárov.

Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters počítali s príjmami vo výške 3,77 miliardy dolárov. Zisk spoločnosti Facebook sa dostal na 54 centov na akciu. Tento údaj nezahŕňa určité položky. Analytici predpokladali, že zisk spoločnosti Facebook bude vo výške 49 centov na akciu.

Sociálna sieť Facebook v stredu zároveň informovala, že na konci roku 2014 mala 1,39 miliardy aktívnych používateľov. Pritom až 86 percent z nich využívalo služby spoločnosti cez smartfón, či iné mobilné zariadenie. Reklamy určené pre mobilné zariadenia tvorili v štvrtom štvrťroku minulého roka 69 percent reklamných príjmov firmy, teda sumu 2,48 miliardy dolárov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Facebook