Zistili, aký liek mal v tele spevák Prince v čase smrti

Prince
Súd už medzičasom začal proces delenia majetku zosnulého interpreta, ktorý podľa jeho sestry Tyky Nelson nezanechal poslednú vôľu. Foto: Chris Pizzello/Invision/AP

BRATISLAVA 6. mája (WebNoviny.sk) – Zosnulý americký hudobník a spevák Prince mal v čase úmrtia v tele liek proti bolesti. Americkým novinám Star Tribune a televíznej stanici KSTP-TV potvrdili informáciu nemenované zdroje blízke vyšetrovaniu. Tie takisto uviedli, že interpret mal veľmi málo červených krviniek, čo naznačuje, že bol chorý. Pred hudobníkovou smrťou sa pritom objavili informácie, podľa ktorých už dlhšie bojoval s chrípkou.

Oficiálne výsledky pitvy a toxikologických testov budú známe neskôr

Hovorkyňa kancelárie súdneho lekára najnovšie správy zatiaľ nepotvrdila. Príčina úmrtia muzikanta, ktorého pozostatky krátko po pitve spopolnili, zatiaľ nie je známa. Oficiálne výsledky pitvy a toxikologických testov budú známe neskôr.

Federálne úrady, vrátane Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA), v stredu potvrdili, že sa zapoja do vyšetrovania úmrtia legendárneho rodáka z Minneapolisu v Minnesote, ktorý zomrel 21. apríla vo veku 57 rokov v jeho dome v Chanhassene.

Ich úlohou je skúmať nelegálne užívanie či prípadné nelegálne obchodovanie s liekmi na predpis.

Súd už medzičasom začal proces delenia majetku zosnulého interpreta

Koncom apríla pritom úrady informovali, že v hudobníkovom dome našli lieky proti bolesti, ktoré sú dostupné na lekársky predpis. Zástupcovia DEA následne uviedli, že sa zapoja do vyšetrovania v prípade, ak by spomínané lieky súviseli so smrťou speváka.

William Mauzy, právny zástupca lekára Howarda Kornfelda špecializujúceho sa na liečenie závislostí, potvrdil, že jeho klienta večer pred Princovým úmrtím kontaktovali hudobníkovi zástupcovia z dôvodu „života zachraňujúcej misie“.

Kalifornský lekár však nemohol odcestovať a poslal svojho syna Andrewa Kornfelda, ktorý takisto pracuje v centre Recovery Without Walls. Po Kornfeldovom príchode do spevákovho domu ale Princa nemohli nájsť. Napokon ho objavil jeho zamestnanec vo výťahu v bezvedomí a lekár privolal pomoc.

Súd už medzičasom začal proces delenia majetku zosnulého interpreta, ktorý podľa jeho sestry Tyky Nelson nezanechal poslednú vôľu. Sudca Kevin Eide počas pojednávania vyhlásil, že sa dokument zatiaľ iba nenašiel. Zároveň za dedičov, ak sa posledná vôľa nenájde, uznal okrem Nelson aj Princových piatich nevlastných súrodencov.

Prince

, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 do muzikantskej rodiny. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov.

Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r’n’b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let’s Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O‘ The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O’Connor.

Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe PrinceSinéad O'Connor