Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ĽSNS
Foto: SITA/Robert Tappert
11. januára 2017 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Žitňanská: Kotlebovci nehliadkujú, len sa vozia vo vlakoch

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – Chlapci od Kotlebu dnes hrajú mediálnu hru a tvária sa, že vo vlakoch hliadkujú. Treba ale povedať, že oni nehliadkujú, lebo nemôžu, len sa vozia vo vlakoch. Vyhlásila na adresu samozvaných vlakových hliadok prívržencov a členov Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Ak prekročia zákon, na ťahu je polícia

Od januára je účinná novela zákona o dráhach, podľa ktorej “dohľad nad verejným poriadkom, ochranu základných práv a slobôd, ochranu života a zdravia cestujúcich prepravovaných vlakmi osobnej prepravy a na železničných staniciach a ich majetku vykonáva Policajný zbor SR alebo osoba určená prevádzkovateľom dráhy alebo dopravcom”.

Chlapci od Kotlebu veľmi dobre vedia, že nič nemôžu, dodala ministerka. Ak prekročia zákon, na ťahu je polícia. My sme vytvorili právny priestor a uplatňovať ho musia tí, ktorí sú za to zodpovední, vyhlásila Žitňanská.

Muži v zelených tričká Kotlebovej ĽS Naše Slovensko vystupujú ako hliadky od apríla minulého roka. S týmto nápadom prišli Kotlebovci po útoku 16-ročného Šimona na 21-ročnú Viktóriu, ktorý sa odohral začiatkom apríla. Páchateľ na dievča zaútočil a následne mu ukradol peňaženku. Polícia ho chytila. Predseda strany Marian Kotleba páchateľa označil za “cigánskeho extrémistu”.

Zmenený prepravný poriadok štátnych železníc

Železnice pre túto aktivitu už zmenili prepravný poriadok Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (ZSSK). Po novom je bez predchádzajúceho písomného povolenia ZSSK vo vlakoch zakázané vykonávať činnosti, ktoré nesúvisia s hromadnou osobnou dopravou a poskytovaním služieb spojených s prepravou verejnosti, a to ani s platným cestovným dokladom.

Bez písomného súhlasu ZSSK je zakázané podnikať alebo vstupovať do vlakov ZSSK za týmto účelom, vykonávať predaj, propagáciu alebo uskutočňovať politickú agitáciu, podporu alebo popularizáciu názvu, značky, programu alebo hesiel politickej strany, politického hnutia alebo kandidáta, umiestňovať alebo rozdávať letáky, respektíve realizovať na tento účel alebo v súvislosti s tým akékoľvek úkony.

Odporúčané články

Bugár načrtol, ako SaS v župných voľbách neporazí Kotlebu Rokovací poriadok ľudí nezaujíma, zhodli sa Kollár a Kotleba

Témy

Diskusia

Mstislav Ďumbier oprava 07:46. Správne malo byť napísané : V máloktorej skupine obyvateľstva majú kotlebovci takú oporu,ako pri čurákoch. Mstislav Ďumbier Akosi zabúdaš, že na zadržanie páchateľa trestného činu pri páchaní trestného činu má právo nielen policajt, ale každý, kto si na páchateľa trúfa. Chlapci chodia v skupinách - svedectvami potvrdia zabránenie trestného činu. Ale najpodstatnejšie je, že máš s nich... Mstislav Ďumbier Re: podľa očividných klamstiev a výmyslov asi sionista z 12:58 No pre istotu bezpečnosti pred tými bezbrannými a slabými kotlebovcami názov a adresu toho podniku samozrejme nenapíšeš, však. Zaujímavé, že ja môžem akciu kotlebovcov v Banskom Studenci, konkr. na Farskom... Petik Tvoje domýšľavé štatistiky ma teraz riadne pobavili... :D Aj celý štýl názorov, vyber tú zaslepenú hlavu z gumkáčovej riti, otvor oči a preber sa...! Z akého tupého dôvodu ťa napadla tá bilancia a celkovo ten názor?? :D Čo som ich... Petik ja to ako fakt nechápem... Keby sa stalo neviem koľko trestných činov alebo priestupkov, ktoré by polícia nevyriešila tak nepoviem nič! Ale akože o aké znižovanie kriminality ide tomu tupému gumkáčovi, keď sa stal JEDEN trestný čin za celý rok??!...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...