Zjazdárka Vlhová vybojovala zlatú medailu na ZOH mládeže

Innsbruck

Výsledky – ZOH mládeže v Innsbrucku:

Zjazdové lyžovanie

Slalom: 1. Petra Vlhová (SR) 1:19,76 min, 2. Roni Remmeová (Kan.) +1,49 s, 3. Jekaterina Tkačenková (Rus.) +1,86

INNSBRUCK 20. januára (WEBNOVINY) – Zjazdárka Petra Vlhová vybojovala pre Slovensko premiérovú zlatú medailu na zimných olympijských hrách mládeže.

V rakúskom Innsbrucku vyhrala 16-ročná členka Ski Klubu Javorovica piatkový slalom dievčat. Po predchádzajúcich 4. miestach v superkombinácii a obrovskom slalome sa Vlhová dočkala najväčšieho úspechu svojej kariéry.

Zverenka trénera Ivana Iľanovského bola v Innsbrucku najväčšou favoritkou slalomu. Svoju úlohu potvrdila už v prvom kole, po ktorom viedla s náskokom 9 desatín sekundy pred Švajčiarkou Luanou Flütschovou. Najlepší čas dosiahla medzi 45 bránkami aj v druhom kole a suverénne sa tešila z prvenstva pred Kanaďankou Roni Remmeovou, ktorá v celkovom súčte zaostala o 1,49 sekundy. Bronz si vybojovala Jekaterina Tkačenková z Ruska. Preteky sa išli za hustého sneženia.

„Aj napriek tomu, že súperky, ktoré štartovali v druhom kole tesne predo mnou, povypadávali, ja som bola pokojná. Nebola som zbytočne nervózna a verila som, že môžem dosiahnuť dobrý výsledok. Som šťastná, že sa mi konečne po dvoch štvrtých miestach podarilo získať medailu. To, že bude zlatá, som vôbec pred pretekmi nedúfala. Po štvrtých miestach som bola nahnevaná, teraz som však veľmi šťastná,“ povedala po víťaznom slalome Petra Vlhová.

„Preteky neboli optimálne, snežilo, pred dvoma dňami bola trať lepšia. Jazdy som zvládla aj psychicky dobre. Išla som pokojne, bez problémov som zišla obe kolá. Lepšia bola moja prvá jazda, v druhej jazde som išla viac na istotu,“ pokračovala Vlhová.

Piatková medaila je pre Slovensko vôbec prvou zo zimnej edície olympijských hier mládeže. Pri letnej premiére v roku 2010 v Singapure vybojovali Slováci šesť cenných kovov (1 – 2 – 3), z prvenstva sa v tímovej súťaži miešaných družstiev tešila džudistka Andrea Krišandová.