Zlaté Moravce sa po výhre s Košicami dostali na prvé miesto

Zlate moravce kosice
Ľubomír Bernáth z FC Vion Zlaté Moravce (vpravo), Juraj Hovančík (v strede) a Ivan Ostojič (vpravo), obaja z MFK Košice, počas 17. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce a MFK Košice. Zlaté Moravce, 16. november 2012. Foto: SITA/Martin Havran

ZLATÉ MORAVCE 16. novembra (WEBNOVINY) – Výsledok zápasu 17. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže medzi Zlatými Moravcami a Košicami.

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 21. Chren, ŽK: 90. L. Kováč – 27. K. Kuzma, 64. Šinglár, rozhodovali: Hracho – Slyško, Lieskovský, 1089 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Candrák, Bortel, Pavol Majerník, Chren – Obročník – Orávik, Škvarka (72. Pavlovič), L. Kováč, Janič (81. Pintér) – Bernáth (60. Bolinha)

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič – Šinglár – Viazanko (71. Gál-Andrezly), Hovančík (46. Duda), K. Kuzma (46. K. Karaš), U. Matič – J. Novák

I. polčas

Úvodná polhodina stretnutia sa niesla plne v réžii domácich. Už v 4. min sa ocitol Kováč sám pred Tofiloskim, ale mieril len do neho.

V 8. min si Orávik šikovne narazil s Bernáthom, sám sa rútil na gólmana, v koncovke však napodobnil Kováča.

V závere prvej štvrťhodiny rozohral Janič rohový kop, Majerník posunul hlavou na Bernátha, ten z otočky pálil nad.

Do vedenia išli domáci v 21. min, keď Janičov rohový kop vrátil Majerník na hranicu malého vápna a Chren skóroval nekompromisnou hlavičkou – 1:0. V 29. min sa predviedol Viazanko, ktorého hlavičku vyrazil Kuciak na roh. V závere prvého dejstva skúšali šťastie Obročník aj Novák, ale ich strely leteli vysoko nad.

II. polčas

Do druhého polčasu vstúpili „východniari“ ako vymenení. Z defenzívnej taktiky úvodného dejstva preladili na totálnu ofenzívu. Domáci pozorne bránili a čakali na brejkové situácie. V 65. min Matičovu strelu Kuciak v pohode kryl. Na opačnej strane striedajúci Pavlovič z priameho kopu z 25 m neprekvapil Tofiloského.

V 82. min dobre mierenú strelu Gála-Andrezlyho odvrátil na rohový kop Bortel. V závere po rohu Pavloviča sa dostal k strele Obročník, Tofiloski jeho pokus kryl. V stretnutí dvoch diametrálne odlišných polčasov sa napokon z víťazstva tešili domáci.

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Prvý polčas sme boli lepší my, po zmene strán to boli hostia. V druhom polčase sme nechceli tak hrať, ale súper nás k tomu prinútil. Musím sa poďakovať mojim zverencom za predvedenú hru, celú jeseň ťahajú 13 hráči a chlapci toho majú už dosť.“

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. Súper si v prvom dejstve vypracoval gólové príležitosti a dal gól zo štandardnej situácie. Po zmene strán sme sa zlepšili, gól sme však nedali, a preto sme prehrali.“

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013 po piatkovom stretnutí 17. kola:

1. FC ViOn Zlaté Moravce 17 8 5 4 27:17 29

2. ŠK Slovan Bratislava 16 8 5 3 23:16 29

3. MŠK Žilina 16 5 10 1 20:10 25

4. FK Senica 16 7 4 5 21:15 25

5. AS Trenčín 16 6 6 4 22:20 24

6. MFK Košice 17 6 5 6 19:20 23

7. MFK Ružomberok 15 5 5 5 15:19 20

8. Spartak Myjava 16 5 4 7 24:24 19