Zlaté Moravce sa pridali k Žiline, sú vo štvrťfinále

FC ViOn Zlaté Moravce
Futbalisti Zlatých Moraviec zaznamenali prvý trojbodový zisk v aktuálnej sezóne Fortuna ligy. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti MŠK Žilina sa stali podľa očakávania prvým štvrťfinalistom slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cupu 2015/2016.

Zverenci Adriána Guľu zdolali v utorkovom stretnutí osemfinálového 5. kola domáceho účastníka skupiny východ III. ligy TJ FK Vyšné Opátske suverénne 5:0 (2:0). Góly favorita dali v prvom polčase Filip Hlohovský a Ernest Mabouka, krátko po zmene strán sa strelecky presadil Martin Králik, suverénny triumf hráčov spod Dubňa v závere prikrášlili Lukáš Jánošík a Jakub Paur.

V druhom utorkovom zápase si postup do štvrťfinále vybojovalo mužstvo FC ViOn Zlaté Moravce, ktoré v derby fortunaligistov na vlastnom štadióne prekonalo Spartak Myjava 4:2 (2:1). Tím pod trénerským vedením Libora Fašianga sa dostal do dvojgólového vedenia zásluhou Danijela Majkiča a Léandreho Gaela Tawambu Kanu.

Dve minúty pred koncom úvodného dejstva inkasovali Zlaté Moravce vlastný zásah, nešťastným hrdinom okamihu bol Toni Tipurič. V 65. min zvýšil na 3:1 pre FC ViOn Jhonnes Marques de Souza. Iskierku nádeje vykresal pre hostí kontaktným gólom v 70. min Peter Sládek. Hráči myjavského Spartaka však štvrtýkrát inkasovali o dve minúty neskôr z kopačky Josipa Krznariča.

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí osemfinálového 5. kola slovenskej pohárovej futbalovej súťaže Slovnaft Cupu 2015/2016 (hralo sa na jeden zápas):
TJ FK Vyšné Opátske – MŠK Žilina 0:5 (0:2) – do štvrťfinále postúpila Žilina

Góly: 34. Hlohovský, 36. Mabouka, 51. M. Králik, 85. L. Jánošík, 89. Paur

FC ViOn Zlaté Moravce – Spartak Myjava 4:2 (2:1) – do štvrťfinále postúpili Zlaté Moravce

Góly: 4. Majkič, 22. Tawamba Kana, 65. Jhonnes Marques de Souza, 72. Krznarič – 43. Tipurič (vlastný), 70. Sládek

Zostávajúci program osemfinálového 5. kola (hrá sa na jeden zápas):

Streda 4. novembra: FC Rohožník – FC VSS Košice, AFC Nové Mesto Mesto nad Váhom – FK Senica, MFK Dolný Kubín – AS Trenčín (všetky 13.30), FC DAC 1904 Dunajská Streda – 1. FC Tatran Prešov, ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (obe 17.00)

Streda 11. novembra: MFK Topvar Topoľčany – MFK Ružomberok (13.30)