Zlaté Moravce uspeli v Senici, sú bližšie k postupu v pohári

Senica - Zlaté Moravce
Zľava: Peter Mazan z FC ViOn Zlaté Moravce, Ramiro de Oliveira Hiago z FK Senica a Patrik Sabo z FC ViOn Zlaté Moravce v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazili v stredajšom prvom zápase štvrťfinále slovenskej pohárovej súťaže pod názvom Slovnaft Cup 2013/2014 na pôde ďalšieho corgoňligistu FK Senica 2:1.

Pred odvetou, ktorá sa uskutoční v utorok 5. novembra, teda majú značne sľubnejšiu pozíciu ako Záhoráci. Úvodné časti zostávajúcich troch štvrťfinálových konfrontácií odohrali už v utorok.

Semifinále Slovnaft Cupu je na programe na jar budúceho roka, a to predbežne 8. apríla (prvé duely) a 15. apríla (odvety). Finále bude 1. mája 2014 v dosiaľ neurčenom dejisku, víťaz sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2014/2015. Obhajcom trofeje v národnej pohárovej súťaži je ŠK Slovan Bratislava.

FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:1)

Góly: 70. Diarrassouba – 33. P. Mazan, 59. L. Szabó, ŽK: 67. T. Kóňa, 82. Brabec – 11. Pintér, 37. P. Sabo, rozhodovali: Jaška – Chládek, Bednár, 822 divákov

Senica: Šulla – J. Križko, P. Pavlík, Brabec, P. Čermák – T. Kóňa, Jirásek – Hiago, M. Zeman (70. Komara), Kalabiška (46. Jaroslav Diviš) – Tsoumou (56. Diarrassouba)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – A. Candrák, Pavol Majerník, Pintér, Chren – P. Sabo, Bolinha – Orávik, M. Babic (75. Obročník), P. Mazan (70. Pribula) – L. Szabó (83. L. Mihálik)

Eduard Pagáč (tréner FK Senica): „Z prvého polčasu som sklamaný. Absolútne sme si nepýtali loptu, hrali sme profesorsky. S každým súperom sa to vypomstí, nám prvým inkasovaným gólom. V druhom polčase sme sa po inkasovanom góle presvedčili, že futbal vieme hrať. Zlaté Moravce sme pritlačili, dokázali sme streliť kontaktný gól. Verím, že bude dôležitý v druhom ´polčase´, ktorý nás čaká na pôde ViOn-u.“

Dušan Liba (tréner FC ViOn Zlaté Moravce): „Máme za sebou len polčas. Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene. Vypracovali sme si šance, nastrelili žŕdku. Čaká nás však ešte druhý náročný polčas, pretože súper je veľmi kvalitný.“

I. polčas

V prvom polčase bola hra pomerne vyrovnaná. O čosi aktívnejším tímom však bol hosťujúci ViOn. Veľkú možnosť otvoriť skóre mali Zlaté Moravce v 11. min, keď sa po dlhom pase za obranu domácich ocitol v palebnej pozícii Szabó, ale brankár Senice Šulla vyrazil loptu.

Porovnateľnú šancu mali o chvíľu Záhoráci: po vysunutí Kalabiškom bol v „tutovej“ situácii Tsoumou, Kuciak však výborne zasiahol. Skóre sa zmenilo až v 33. min, keď efektne z 20 m trafil do ľavej „šibenice“ hosťujúci Mazan – 0:1.

II. polčas

V druhom polčase pokračovali Seničania v útlme, vôbec sa nevedeli presadiť v útoku. Zlatým Moravciam sa podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov v 59. min, keď Szabó spoza pokutového územia trafil k pravej žrdi. Domáci znížili v 70. min z akcie striedajúcich hráčov – po Divišovom centri sa hlavou presadil Diarrassouba. V závere však Senica s výsledkom už nič ďalšie nič neurobila. Navyše, hostia ešte nastrelili prvú žrď.

Obrazom: Zlaté Moravce vyhrali pohárový zápas v Senici

Sprava: Erich Brabec z FK Senica a Adrián Candrák z FC ViOn Zlaté Moravce v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

Zľava: Jan Kalabiška z FK Senica a Bolinha z FC ViOn Zlaté Moravce v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Zľava: Erich Brabec z FK Senica, Lukáš Szabó z FC ViOn Zlaté Moravce a Petr Pavlík z FK Senica v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Peter Mazan z FC ViOn Zlaté Moravce sa teší z gólu v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Radosť hráčov FC ViOn Zlaté Moravce v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský