Zlatého leva v Benátkach získal film venezuelského režiséra

Lorenzo Vigas
Snímka venezuelského režiséra Lorenza Vigasa získala Zlatého leva za najlepší film na 72. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach. Foto: SITA/AP

BENÁTKY 12. septembra (WebNoviny.sk) – Dráma Desde allá (Zďaleka) venezuelského režiséra Lorenza Vigasa v sobotu získala Zlatého leva za najlepší film na 72. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach.

Snímka, ktorého anglický názov je From Afar, sa zaoberá citovým a sexuálnym vzťahom medzi tínedžerom a starším, 50-ročným mužom. Zoznámenie im obom natrvalo zmení život. Snímka, ktorá je Vigasovou prvou, porazila 20 ďalších súťažných filmových diel.

Predsedom deväťčlennej poroty bol mexický režisér Alfonso Cuarón, ktorý v roku 2013 získal Oscara v kategórii najlepšia réžia za film Gravitácia so Sandrou Bullock, Georgeom Clooneym a Edom Harrisom, pripomenula tlačová agentúra DPA.

Filmový festival v talianskych Benátkach je najstarším na svete a spolu s festivalmi v Berlíne a Cannes patria k najdôležitejším vo filmovom priemysle. Vlaňajším víťazom bol švédsky film Holub sedel na konári a rozmýšľal o živote režiséra Roya Anderssona.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alfonso Cuarón