Zlatý padák dostal aj manažér Smeru, teraz sa vracia späť

Rapšík
Miroslav Rapšík Foto: Archívne foto SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) – Na Slovensku rezonuje v posledných dňoch téma o tzv. zlatých alebo platinových padákoch, ktoré prináležia členom KDH pri odchode z manažérskych funkcií štátnych podnikov.

Portál Sme.sk vo štvrtok poukázal na rovnaké odmeny, ktoré sa rozdávali aj za prvej vlády Roberta Fica, aktéri sa však vymenili.

Do predstavenstva Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy (SEPS) sa vracia nominant Smeru Miroslav Rapšík, ktorý v nej pôsobil v rokoch 2006 až 2010. Vtedy ministerstvu hospodárstva šéfoval Ľubomír Jahnátek. Po odvolaní Jurajom Miškovom mu na základe zmluvy bolo vyplatené veľké odstupné, píše portál.

SEPS už niekoľko rokov tají, v akých sumách sa pohybovalo odstupné ich členov. Denníku SME sa však v roku 2011 dostala od Fondu národného majetku informácia, že piatim členom predstavenstva prenosovej sústavy, vrátane Rapšíka, bolo dokopy vyplatené odstupné vo výške 730-tisíc eur, čo v priemere vychádza na sumu 146-tisíc eur na hlavu. Táto suma mala predstavovať dvojročný plat. Po výmene vlády sa ministerstvu podarilo vyrokovať s manažérmi iba ročný plat. To, či bolo odstupné o polovicu nižšie, teda nie je isté.

Portál Sme.sk dodáva, že vrcholoví manažéri veľkých štátnych podnikov zarábajú aj okolo osemtisíc eur mesačne. Novinárom sa s Rapšíkom nepodarilo spojiť.

Celý článok nájdete: Sme.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Jahnátek
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie