Zlatých Slávikov získali Richard Müller, Tina a Desmod

Odovzdávanie cien Slávik 2011
Spevák skupiny Desmod Mário Kuly Kollár počas slávnostného odovzdávania cien v hudobnej ankete Slávik 2011. Bratislava, 26. február 2012. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) – V bratislavskej Inchebe sa uskutočnilo odovzdávanie hudobných cien Slávik 2011, na ktorých v hlavných kategóriách triumfovali Richard Müller a kapela Desmod.

Podujatie, ktoré v priamom prenose vysielala TV JOJ, moderovala dvojica Martin „Pyco“ Rausch a Jakub Prachař.

„Naozaj sme nečakali, že sa staneme Absolútnym Slávikom. Toto ocenenie väčšinou získavali sólisti, takže sme o to viac šťastní. Rovnako sa tešíme aj zo Zlatého Slávika, pretože nominačná päťka bola tento rok naozaj veľmi silná,“ uviedol na margo získaných ocenení frontman kapely Desmod, Mário „Kuly“ Kollár.

V kategórii Spevák boli nominovaní Peter Cmorik, Marián Čekovský, Richard Müller, Rytmus a Miro Žbirka. Posledný menovaný skončil na treťom mieste, na druhej priečke sa umiestnil Peter Cmorik a zlatého Slávika si odniesol Richard Müller. Medzi speváčkami zvíťazila Tina, na striebornej priečke skončila Zuzana Smatanová a tretie miesto patrilo Kataríne Knechtovej. Zaujímavosťou večera bolo symbolické gesto Smatanovej, ktorá Slávika dala skupine svojich fanúšikov. „Do konca galavečera som im ho nechala v rukách. Urobila som to úplne spontánne, pretože oni sú tí, ktorí hlasovali a ktorí si to tiež zaslúžia,“ podotkla.

Obrazom: To najlepšie z odovzdávania cien Slávik 2012

Okrem tejto trojice mali šancu na úspech ešte Jana Kirschner a Dara Rolins. Päticu nominovaných skupín tvorili Desmod, Elán, Horkýže Slíže, IMT Smile a No Name. Prvenstvo v tejto kategórii získala kapela Desmod, ktorej členovia si okrem toho odniesli aj cenu pre Absolútneho Slávika. Za Desmodom sa umiestnili IMT Smile a Elán.

Odovzdávanie cien Slávik 2011
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
Odovzdávanie cien Slávik 2011
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

V kategórii Skokan roka triumfoval víťaz Česko Slovenskej SuperStar 2011 Lukáš Adamec. „Bolo to pre mňa obrovské prekvapenie a neskutočne si to vážim. Mrzí ma, že sme s kapelou nemali možnosť položiť pred našich fanúšikov nové skladby vo forme CD, ale to sa už onedlho chystáme zmeniť,“ spresnil 24-ročný spevák.

Objavom roka sa stal rapper Majk Spirit, ktorý si tiež odniesol cenu za Videoklip roka za skladbu Hip-Hop. „Bol to magický moment, za ktorý ďakujem vesmíru. Pomenovanie vesmír je mojim vyjadrením akejsi vyššej sily, ktorú niekto nazýva Boh,“ uviedol.

Cenu Rádioslávik Rádia Expres získala skupina IMT Smile, Hudobným webom roka sa stala oficiálna webstránka Zuzany Smatanovej www.zuzanasmatanova.sk a za Hit roka vyhlásili skladbu Dary Rolins Nebo, Peklo, Raj, v ktorej hosťuje Tomi Popovič.

„Na Slovensku som pomerne krátko, ale myslím, že sa mi podarilo urobiť nemožné a v pozitívnom smere ovplyvniť tunajšiu hudobnú scénu. Možno sa to dá považovať aj za akúsi výzvu pre iných muzikantov a producentov,“ podotkol.

Počas priameho prenosu vystúpili Desmod, Majk Spirit, Nightwork, Tomi Popovič, King Ivan & Band, The Pastels, Ladylicious a v špeciálnej pocte Richardovi Müllerovi aj Zdenka Predná, Zuzana Smatanová, Katarína Knechtová a samotný Müller. Ceny odovzdávali Zuzana Smatanová, Lukáš Latinák, Nightwork, Miro Žbirka, Kuly, Peter Batthyany, Peter Sklár, Karin Haydu, Janko Lehotský, Michal Hudák, Monika Zázrivcová, Dodo Kurilák, Viktor Horján, Richard Stanke, Alexander Bárta, Tomáš Maštalír, Ľuboš Kostelný, Roman Luknár, Atai Omurzakov, Diana Mórová, Ján Koleník, Johnny Mečoch, Nikola Weiterová a Jaro Slávik.

Prehľad víťazov a víťaziek v ankete Slávik 2011

Spevák:

1. Richard Müller

2. Peter Cmorik

3. Miro Žbirka

Speváčka:

1. Tina

2. Zuzana Smatanová

3. Katarína Knechtová

Skupina:

1. Desmod

2. IMT Smile

3. Elán

Skokan roka: Lukáš Adamec

Objav roka: Majk Spirit

Videoklip roka: Majk Spirit – Hip-Hop

Rádioslávik Rádia Expres: IMT Smile

Hit roka: Dara Rolins feat. Tomi Popovič – Nebo, Peklo, Raj

Hudobný web roka: www.zuzanasmatanova.sk

Absolútny Slávik: Desmod

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dara RolinsDiana MórováJán KoleníkJana KirschnerKarin HayduKatarína KnechtováĽuboš KostelnýLukáš AdamecLukáš LatinákMajk SpiritMarián ČekovskýMiro ŽbirkaPeter CmorikRichard MüllerRoman LuknárTomi PopovičZdenka PrednáZuzana Smatanová