Zlikvidovali sieť podvodníkov, ktorí okradli mnoho Európanov

Peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

BUKUREŠŤ 15. novembra (WebNoviny.sk) – Sieť podvodníkov, ktorú vytvoril v apríli 2015 istý Rumun z Bukurešti a ktorá odvtedy spôsobila celkové škody vo výške viac ako 4,5 milióna eur, zlikvidovali spoločnými silami rumunská a nemecká polícia za koordinácie agentúry Eurojust.

Ako informovala tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na špeciálny útvar rumunskej prokuratúry pre boj proti organizovanému zločinu, pri raziách, ktorých súčasťou bolo dnes 64 domových prehliadok, zadržali v tejto balkánskej krajine 74 podozrivých. Na akcii sa zúčastnili aj nemecký prokurátor a traja príslušníci nemeckej polície.

Obeťami zlikvidovanej siete podvodníkov sa stalo vyše 1000 ľudí z rôznych štátov Európy – Francúzska, Nemecka, Rumunska, Talianska, ale aj Česka.

Podvodníci ponúkali na celom starom kontinente prostredníctvom webu fiktívny tovar, pričom zriadili účty, na ktoré bolo možné zasielať peniaze. Ich protihodnoty sa však záujemcovia nedočkali. V Rumunsku jestvovalo 120, v celej Európe až 230 takýchto bankových účtov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom