Zlodej sa dvakrát vlámal do toho istého domu, skončil v cele

Zlodej, lupič

BRATISLAVA/KOŠICE 10. mája (WebNoviny.sk) – Policajti obvinili 57-ročného muža, ktorý sa dvakrát vlámal do neobývaného rekonštruovaného domu na Paulínyho ulici v Košiciach. V sobotu si z pivnice odniesol rôzne elektrické náradie, kufrík s náradím a pribalil si aj bundu. Znovu sa vrátil v noci z nedele na pondelok.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, tentokrát poškodil a znefunkčnil elektrickú rúru, ktorú sa pokúsil vytrhnúť z kuchynskej linky. Nachystal si aj propán-butánovú fľašu a elektroniku, no pri čine ho vyrušil majiteľ. Privolaní policajti muža zadržali, skončil v cele aj s návrhom na vzatie do väzby. Za mrežami môže stráviť až dva roky.

Obvinenia z porušovania domovej slobody si zase vyslúžil iba 18-ročný mladík, ktorý vnikol na pozemok v obci Jovice v okrese Rožňava. Pred dverami prehľadal kvetináče, následne na okne odstránil rám so sieťkou proti hmyzu. Dnu sa však nedostal, pretože mu v tom bránili kovové mreže, a tak ušiel. Policajti ho vypátrali, mladík skončil v cele aj s návrhom na väzobné stíhanie. Trestná sadzba za tento čin je jeden až päť rokov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom