Žltý, najbojovnejší, zelený. Tu sú top momenty Sagana na Tdf

Najkrajšie momenty z tretej etapy Tour de France
Slovenský cyklista Peter Sagan pred treťou etapou 103. ročníka Tour de France, ktorá merala 223,5 kilometra a viedla z Granville do Angers. (4. júl 2016) Foto: SITA/AP

PARÍŽ 25. júla (WebNoviny.sk) – Ak mal niekto obavy, ako Peter Sagan zvládne Tour de France v dúhovom drese majstra sveta a s víťazstvom na jednej z najväčších jarných klasík vo vrecku, mohol zostať pokojný.

Dvadsaťšesťročný Žilinčan nie je typ športovca, ktorý sa obzerá po okolnostiach a nechá sa nimi ovplyvňovať.

Na francúzskych cestách ukázal obrovské individuálne umenie, ale bol aj silnou zložkou svojho tímu Tinkoff. Zopakoval husársky kúsok zo svojej prvej Tour de France spred štyroch rokov, keď triumfoval v troch etapách a pridal aj ďalších päť pódiových umiestnení.

Zelený dres víťaza bodovacej súťaže po piaty raz za sebou doviezol do Paríža, čo je z hľadiska histórie druhý najlepší výsledok. Tentoraz k nemu pridal aj tri dni v žltom drese lídra pretekov, z pohľadu slovenskej cyklistiky novinka a historický počin.

Obrazom: Najkrajšie momenty z 21. etapy Tour de France

Sagan bol takpovediac všade. Nechýbal v boji o víťazstvo v koncovkách rovinových, aj tých mierne zvlnených etáp, ale dlhé kilometre odtiahol vpredu aj vo vysokých kopcoch, aby pomohol svojím tímovým kolegom – Rafalovi Majkovi k bodkovanému dresu víťaza vrchárskej súťaže a Romanovi Kreuzigerovi k celkovému umiestneniu v najlepšej desiatke.

Vrcholný kúsok žilinský rodák predviedol v 11. etape z Carcassonne do Montpellieru (162,5 km), keď 12 km pred cieľom spolu s kolegom z tímu Maciejom Bodnarom využili moment zaváhania pelotónu a v bočnom vetre vyprovokovali miniúnik, v ktorom potiahli za sebou aj Christophera Frooma a Gerainta Thomasa. Diváci v Montpellieri videli vskutku nevídaný boj o etapové víťazstvo v podaní lídra celkového poradia s prvým mužom bodovacej súťaže. Zo súboja žltého so zeleným mužom pelotónu vyšiel ako víťaz lepší šprintér.

Sagana za jeho neutíchajúcu aktivitu v etapách odmenilo vedenie pretekov červeným číslom pre najbojovnejšieho pretekára pelotónu. Keď si ho v nedeľu večer preberal pod parížskym Víťazným oblúkom, cyklistický svet zrejme nezapochyboval, že je v správnych rukách.

Obrazom: Najkrajšie momenty Petra Sagana na Tour de France 2016
Skvelý Peter Sagan vyhral druhú etapu Tour de France
Foto: SITA/AP
Najkrajšie momenty z 19. etapy Tour de France
Foto: SITA/AP
Peter Sagan
Foto: reprofoto facebook.com/letour
Sagan tinkov
Foto: facebook.com/olegtinkov
Fantastický Peter Sagan vyhral 16. etapu na Tour de France
Foto: twitter.com/letour
Chris Froome zvíťazil v horskej časovke na Tour de France
Foto: SITA/AP
Fantastický Peter Sagan vyhral 11. etapu Tour de France
Foto: SITA/AP
Fantastický Peter Sagan vyhral 11. etapu Tour de France
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan