Zmajkovičová hovorí o kráse života, bude Ambasádorkou mieru

Renáta Zmajkovičová
Renáta Zmajkovičová sa vzdala funkcie podpredsedníčky parlamentu a končí aj na stoličke predsedníčky dozornej rady piešťanskej nemocnice. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) – Poslankyňa NR SR Renáta Zmajkovičová (Smer-SD) bude Ambasádorka mieru. Ako povedala vo štvrtok pre agentúru SITA, svoju misiu a misiu jej nadácie vidí v kráse života v mieri. Zmajkovičová finalizuje projekt „Ambasádorka mieru“, ktorý odštartuje v máji pri príležitosti 70. výročia ukončenia svetovej vojny.

„Zámerom projektu je dlhodobé vytváranie priestoru pre všetkých, ktorí túžia a želajú si zdieľať život a jeho krásu v mieri,“ povedala. Jej cieľom je podporiť, pestovať a starať sa o posolstvo mieru. „Ide o podporu mierumilovných, kreatívnych ľudí a skupiny v oblasti umenia, i o podporu snaženia vytvárať drobné detaily v ľudskom príbehu bežného života, ktoré nám krásou a pôvabom pomáhajú žiť,“ prezradila.

Zmajkovičová bude na základe výberu odbornej komisie udeľovať cenu Vyslanec mieru tvorcom v oblasti poézie a prózy, tvorcom výtvarného diela, tvorcom krátkych dokumentárnych, animovaných a hraných filmov i tvorcom, vyslancom mieru v ľudskom príbehu. „Žijeme hektickú dobu, dobu plnú rozporov a protikladov. Hodnota života v mieri, potreba krásy a uvedomovanie si pôvabu každodennosti, to všetko je nevyhnutnou súčasťou harmónie a celistvosti nášho života v 21. storočí,“ zdôraznila Zmajkovičová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Renáta Zmajkovičová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky