Zmeňte trápenie na dobrodružstvo

NDK logo
NDK logo Foto: www.ndk.sk

BRATISLAVA 7. februára (WBN/PR) – Hľadanie si práce dnes stojí väčšinu uchádzačov dosť času. Listovanie v inzertných časopisoch, surfovanie po internete, a následné posielanie desiatok žiadostí a životopisov. Je to obdobie, kedy si človek väčšinou neužíva život naplno, preferuje úsporný režim, lebo situácia je v tom čase neistá. Ale čo tak nájsť aj niečo pozitívne? Čo tak zmeniť spôsob hľadania, skúsiť, že to ide aj inou cestou? Zmeňme statiku za dynamiku.

Už niekoľko rokov nepozývame návštevníkov NDK len k statickej výstave. Naším cieľom je , aby si študent-návštevník odniesol nielen informácie, ale aj víziu, teda by zistil, čo chce robiť a čo nie, a aby sa predovšetkým nakopol a uvedomil si, kadiaľ sa chce na svojej kariérnej ceste uberať. K dispozícii je preto návštevníkom sprievodný program, ktorý ponúka hneď niekoľko zameraní: marketingový blok, IT blok, prednášky pre podnikavcov pod taktovkou Rozbehni sa!, alebo vedenie a usmernenie ľudí vďaka účasti Slovenskej asociácie koučov. Kariéra a vzdelávanie idú jednoducho ruka v ruke. To sa týka zamestnaných aj nezamestnaných, mladej i staršej generácie. Žiaľ trošku nedbalé je myslieť si, že pokiaľ mám prácu a momentálne som „za vodou“, problematika vzdelávania či prehľadu o pracovnom trhu ma môže obchádzať. Čím ďalej siaha náš rozhľad a vzdelanosť, tým väčšie možnosti sa nám otvárajú. Ak zostanete stáť na mieste bez rozvoja, nemožno očakávať ani kariérny posun.

Tento, v poradí už 18.ročník Národných Dní Kariéry sa nesie v duchu správ ako „Prekonaj priepasť vražednej lenivosti“, „Neutop sa v mori neskúsených“ a „Nájdi kopec príležitostí“. Týmito výzvami sa kampaň upriamuje na dobrodružnú tematiku veľtrhu. Každé dobrodružstvo sa začína prvým krokom. Veríme, že ten prvý študentský a absolventský povedie práve na Národné Dni Kariéry.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom