ZMOS zrealizovalo sedem prieskumov, zozbierané dáta naznačili východiská pre mnohé problémy

ZMOS, Združenie miest a obcí Slovenska
Združenie miest a obcí Slovenska. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

Dáta z prieskumov naznačujú východiská pre mnohé problémy, tvrdí Združenie miest a obcí (ZMOS). Združenie zrealizovalo sedem prieskumov, ktoré reflektovali dôležité témy samospráv.

Informuje o tom ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák v tlačovej správe.

„Išlo napríklad o cestovný ruch, urbanizmus a taxislužby, oblasť energetiky, ale aj stavebnú legislatívu, civilnú ochranu. Za pripomenutie stojí aj reprezentatívny prieskum zameraný na dostupnosť zdravotníctva a sociálnych služieb, a tiež rodinné podnikanie a infraštruktúru vrátane vodovodov a kanalizácií,“ uvádza Kaliňák.

Prieskumy poslúžili v mnohých záležitostiach

Na základe výsledkov prieskumu týkajúceho sa stavebnej legislatívy ZMOS formuloval návrh novely stavebného zákona. Informácie z prieskumu o dostupnosti zdravotníctva a sociálnych služieb boli pre ZMOS argumentmi k tzv. stratifikácii nemocníc.

Odpovede slúžili aj pre spracovanie analýz v oblasti cestovného ruchu či pre formulovanie agendy s názvom Bezpečnostná samospráva.

Dáta využijú aj v analýzach a štúdiách

Informácie z prieskumu týkajúceho sa vodovodov a kanalizácie vníma ZMOS za smerodajné pri presadzovaní riešení odkanalizovania miest a obcí.

Ďalšie výsledky prieskumov budú využité v analýzach a dopadových štúdiách, ktoré chce ZMOS koncipovať začiatkom roka 2022.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Kaliňák
Firmy a inštitúcie ZMOS Združenie miest a obcí Slovenska