Známu modelku odsúdili za neplatenie daní, súd poslal do väzenia aj jej matku

70476330_1407682656048712_2913977010726371328_o.jpg
Izraelská modelka Bar Rafaeli. Foto: www.facebook.com

Izraelská modelka Bar Refaeli musí zaplatiť vysokú pokutu a čaká ju tiež deväť mesiacov verejnoprospešných prác za to, že sa vyhýbala plateniu daní. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého 35-ročná rodáčka z Hod ha-Šaronu priznala vinu v prípade obvinení z podania falošných daňových priznaní, keď žila v zahraničí, aby sa vyhla plateniu daní v Izraeli.

Telavivský súd jej okrem nedoplatkov nariadil zaplatiť pokutu 2,5 milióna izraelských šekelov (v prepočte zhruba 636-tisíc eur).

Väzenie naparili jej matke

Za daňové zločiny odsúdili aj modelkinu matku. Cipi Refaeli, ktorá pôsobila ako dcérina agentka, dostala trest odňatia slobody na 16 mesiacov a musí tiež zaplatiť pokutu 2,5 milióna šekelov a doplatiť dlžné dane.

Vyšetrovanie prípadu sa začalo ešte v roku 2015. Obe ženy priznali vinu a odsúdili ich na základe dohody, ktorú minulý mesiac uzavreli s úradmi. Bar Refaeli priznala, že počas istých rokov nepodávala daňové priznania, pretože väčšinu času žila v zahraničí.

Jej právnici však tvrdili, že sa nevyhýbala plateniu daní zámerne. Jej matku však, na druhej strane, okrem iného uznali za vinnú v súvislosti s podpisovaním falošných nájomných zmlúv na nehnuteľnosti pod menami príbuzných s cieľom utajiť modelkin pobyt.

Modelka aj herečka

Bar Refaeli sa objavila na obálkach prestížnych magazínov ako Elle, Marie Claire, Vogue, Cosmopolitan, GQ, Esquire, Glamour, Maxim alebo Harper’s Bazaar. V roku 2009 bola na titulke špeciálneho plavkového čísla časopisu Sports Illustrated a magazín Maxim ju vyhlásil za najsexi ženu roka 2012.

Ako herečka sa predstavila v snímkach Session (2011) a Kidon (2013). Jej manželom je podnikateľ Adi Ezra, s ktorým spolu vychovávajú dve dcéry – trojročnú Liv a dvojročnú Elle, a syna Davida, ktorý sa narodil v januári 2020.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bar Rafaeli