8. Daniel Sedin (Vancouver) 49 22 30 52

9. Joffrey Lupul (Toronto) 51 20 32 52

10. Jonathan Toews (Chicago) 50 27 24 51

32. Marián Gáborík (NY Rangers) 49 25 16 41

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Najlepší strelci: 1. Steven Stamkos (Tampa Bay) 33 gólov, 2. Jonathan Toews (Chicago), Jevgenij Malkin a James Neal (obaja Pittsburgh) po 27, 5. Phil Kessel (Toronto) 26, 6. Scott Hartnell (Philadelphia) a MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers) po 25, 8. Matt Moulson (New York Islanders), Radim Vrbata (Phoenix) a Milan Michálek (Ottawa) po 23.

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 27 14 8 5 2,04 91,8 4

Peter Budaj (Montreal) 7 2 4 1 2,69 91,0 0

Pozn.: Odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty

NEW YORK 2. februára (WEBNOVINY) – V piatich stredajších zápasoch kanadsko-americkej NHL sa zo Slovákov presadil iba Tomáš Kopecký v drese Floridy.

Jednou gólovou asistenciou prispel k víťazstvu svojho tímu nad Washingtonom 4:2. Šesťdesiatpäť minút čistého času čakali diváci na čo i len jeden gól v zápase Buffalo – New York Rangers, ale márne.

Nečudo, že prvými dvoma hviezdami duelu boli obaja gólmani Henrik Lundqvist z New Yorku, ktorý kryl 34 striel domácich, a Ryan Miller z Buffala, ktorý mal 29 úspešných zákrokov.

O víťazstve hosťujúcich „jazdcov“ 1:0 nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný aj Slovák Marián Gáborík.

„Ak nedostanete gól z hry a vyhráte v samostatných nájazdoch, potom je to pre brankára veľmi dobrý deň,“ povedal Lundqvist, ktorý v ostatných piatich zápasoch vychytal tri shutouty a inkasoval zo 152 striel len 5 gólov. Švéd má celkovo v kariére na svojom konte 41 stretnutí s nulou, čím sa dostal v historickej klubovej bilancii na 2. miesto. Väčšinu zápasu viedli len traja rozhodcovia, pretože jeden z hlavných Kelly Sutherland sa už v 6. min zranil.

Výsledok 1:0 sa zrodil aj v dueli Toronta s Pittsburghom, ale tam jediný gól padol ešte šesť minút pred záverečnou sirénou. Najviac gólov padlo v Anaheime – osem. Domáci diváci sa však tešili iba v dvoch prípadoch.

Ľubomír Višňovský v drese „káčerov“ strávil na ľade vyše 20 minút, do svojich osobných štatistík si pripísal iba jeden mínusový bod. Po päťzápasovej absencii pre zranenie sa do zostavy Stars vrátil Jamie Benn a dosiahol tri body (1+2).

Dallasu sa podarilo skórovať viac ako dvakrát po šiestich stretnutiach, Anaheim inkasoval viac ako dva góly po deviatich dueloch. Útočník Ducks Corey Perry odohral svoj 500. duel v NHL.

Obrovskú drámu videli fanúšikovia v Los Angeles. O triumfe domácich „kráľov“ nad Columbusom 3:2 rozhodol sekundu pred koncom Drew Doughty.

„Nestrelil som veľa víťazných gólov, nerozhodol som veľa zápasov v predĺžení či v poslednej minúte. Po tomto góle som prežíval iné pocity ako zvyčajne,“ priznal Doughty. Posledným hokejistom Los Angeles, ktorý rozhodol zápas v poslednej sekunde, bol doteraz Jozef Stümpel.

Nitriansky odchovanec skóroval 11. februára 1999 3 desatiny sekundy pred záverečnou sirénou. Kings vyhrali osem z ostatných desiatich stretnutí proti Columbusu, ktorý je momentálne najhorším tímom NHL.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej NHL:

Buffalo – New York Rangers 0:1 po samostatných nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Rozhodujúci sam. nájazd Callahan

Toronto – Pittsburgh 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 54. MacArthur (Grabovskij, Kuľomin)

Florida – Washington 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) – Tomáš Kopecký (Florida) 0+1

Góly: 21. Samuelsson (Strachan, Bergenheim), 45. Samuelsson (B. Campbell, Fleischmann), 50. Weiss (T. KOPECKÝ, Fleischmann), 60. Matthias – 32. Laich (Alzner, Chimera), 58. Carlson

Anaheim – Dallas 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)

Góly: 6. Beleskey (Brookbank), 29. Sbisa (Selänne) – 14. Nystrom (Goligoski, Larsen), 17. Fiddler, 18. Jamie Benn (Ott, Ryder), 28. Robidas (Ribeiro, Goligoski), 41. Souray (Ryder, Jamie Benn), 58. Ryder (Ott, Jamie Benn)

Los Angeles – Columbus 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 9. Justin Williams (Doughty), 35. Penner, 60. Doughty (J. Johnson, Kopitar) – 22. Dorsett (Brassard, Prospal), 45. Gillies (Vermette, Moore)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraClaude GirouxCorey PerryDaniel SedinHenrik LundqvistHenrik SedinJamie BennJevgenij MalkinJoffrey LupulJohn TavaresJonathan toewsJozef StümpelĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaMilan KytnárPavel DaciukPeter BudajPhil KesselRyan MillerSteven StamkosTomáš KopeckýZdeno Chára