5. Tomáš Kopecký (Florida) 51 6 15 21 -11 101 24

7. Andrej Meszároš (Philadelphia) 53 6 12 18 0 91 34

8. Andrej Sekera (Buffalo) 48 2 8 10 0 51 12

9. Milan Jurčina (NY Islanders) 41 2 4 6 -21 87 20

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 29 15 9 5 1,97 92,2 5

Peter Budaj (Montreal) 8 2 5 1 2,73 90,6 0

Pozn.: Odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty.

40. Marián Gáborík (NY Rangers) 51 26 17 43

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Najlepší strelci: 1. Steven Stamkos (Tampa Bay) 35 gólov, 2. Phil Kessel (Toronto) 30, 3. Jevgenij Malkin (Pittsburgh) 29, 4. James Neal (Pittsburgh) 28, 5. Jonathan Toews (Chicago) 27, 6. MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers) 26, 7. Scott Hartnell (Philadelphia) a Radim Vrbata (Phoenix) po 25, 9. Jordan Eberle (Edmonton) 24, 10. Daniel Sedin (Vancouver), Logan Couture (San Jose), Corey Perry (Anaheim), Matt Moulson (New York Islanders) a Milan Michálek (Ottawa) po 23.

NEW YORK 9. februára (WEBNOVINY) – V stredajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadila trojica Slovákov.

Obranca Buffala Andrej Sekera obohatil svoje individuálne štatistiky o dve asistencie a na konte má celkovo desať kanadských bodov (2+8).

Dvadsaťpäťročný bek si pri viac ako 18-minútovom pobyte na ľade pripísal aj tri „plusky“. Naopak, slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára pri takmer dvadsiatich minútach nazbieral dve strely, dve trestné minúty za nedovolené bránenie a tri mínusové body.

Sabres zvíťazili nad úradujúcim víťazom Stanleyho pohára Bostonom jednoznačne 6:0, keď v každej tretine strelili po dva góly. Hrdinom stretnutia sa stal brankár Ryan Miller, ktorý zneškodnil všetkých 36 striel súpera.

Prehra ako budíček

„Zomkli sme sa, každý k víťazstvu prispel svojou troškou. Podali sme dobrý tímový výkon,“ povedal po zápase autor dvoch gólov Jason Pominville, ktorý sa stal druhou hviezdou zápasu.

„Možno je dobré, že sme teraz takto prehrali. Možno je to pre nás akýsi budíček, že sa stále máme kam posúvať, nikoho nesmieme podceniť a musíme hrať naplno,“ poznamenal útočník Bostonu Milan Lucic.

Asistencia Višňovského

Jednu asistenciu si pripísal aj obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský pri triumfe Ducks nad Carolinou 3:2 po predĺžení. Skúsený 36-ročný bek bodoval už v treťom zápase za sebou, čo sa mu naposledy podarilo ešte v októbri.

Aktuálne má na svojom konte 21 kanadských bodov za 5 gólov a 16 asistencií. „Dosiahli sme cenné víťazstvo. Pri pohľade na tabuľku je zrejmé, že pre nás má každý bod veľkú hodnotu. Nezáleží, kto je naším súperom. Pred sériou duelov u súperov sa chceme naladiť na víťaznú vlnu,“ povedal autor rozhodujúceho gólu zo 63. min Corey Perry.

Nhl

Nepomohol ani Handzušov gól

Ani gól Michal Handzuša nepomohol San Jose k bodovému zisku, „žraloci“ totiž prehrali doma s Calgary najtesnejším rozdielom 3:4. Banskobystrický rodák skóroval v 41. min pri presilovke. Sharks aj napriek neúspešnému výsledku z domáceho súboja figurujú na čele Pacifickej divízie.

Najväčší podiel na triumfe Flames má skúsený fínsky útočník Olli Jokinen, ktorý mal prsty vo všetkých góloch svojho mužstva, k hetriku pridal aj asistenciu. Tridsaťtriročný center výrazne pomohol svojmu krajanovi a spoluhráčovi brankárovi Miikkovi Kiprusoffovi k trojstému víťazstvu v NHL, podarilo sa mu to ako 27. gólmanovi. „Je to pekné číslo. Teší ma, ale teraz sú dôležitejšie body pre mužstvo. Bojujeme o play-off a potrebujeme každé víťazstvo,“ povedal Kiprusoff.

Detroit si doma poradil s Edmontonom 4:2 a natiahol šnúru víťazstiev pred vlastnými fanúšikmi už na 18 zápasov. Historickým maximom je dvadsať domácich triumfov Boston zo sezóny 1929/1930 a Philadelphie z roku 1976. Red Wings viedli už 2:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že budú mať s Oilers problémy. Sam Gagner však strelil dva góly a vyrovnal. Rozhodnutie priniesol presný zásah D. Millera z 51. min. Šancu priblížiť sa rekordu bude mať Detroit v piatok doma proti Anaheimu a v prípade úspechu môže vyrovnať maximum v nedeľu proti Philadelphii.

Handzuš

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – Boston 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) – Andrej Sekera (Buffalo) 0+2

Góly: 7. Ehrhoff (Myers), 15. Pominville (Leino, M. Weber), 22. Ennis (SEKERA), 39. Kaleta (Gaustad), 42. Pominville (Leino, SEKERA), 59. D. Stafford (Ennis, Gerbe)

Detroit – Edmonton 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 14. Franzén (I. White, Daciuk), 23. Emmerton (Abdelkader, Cleary), 51. D. Miller (Abdelkader), 55. Zetterberg (B. Stuart, N. Kronwall) – 32. Gagner (Ryan Jones, Petry), 49. Gagner (Pääjärvi)

San Jose – Calgary 3:4 (0:1, 2:2, 1:1) – Michal Handzuš (San Jose) 1+0

Góly: 27. Couture (Clowe, J. Thornton), 28. Pavelski (J. Thornton, Marleau), 41. HANDZUŠ (Burns) – 13. O. Jokinen (Butler, Iginla), 23. O. Jokinen (Tanguay, Cammalleri), 32. Iginla (O. Jokinen), 44. O. Jokinen (Tanguay)

Anaheim – Carolina 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0) – Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1

Góly: 33. Bonino (VIŠŇOVSKÝ, Cogliano), 46. S. Koivu (Beleskey, Sbisa), 63. Perry (Brookbank) – 18. T. Ruutu (Tlustý, Faulk), 44. E. Staal

1. Vancouver Canucks 53 33 5 15 171:133 71

2. Minnesota Wild 53 25 8 20 122:136 58

5. Anaheim Ducks 53 21 8 24 138:158 50

Pozn.: Za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov.

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraClaude GirouxCorey PerryDaniel SedinHenrik SedinJaroslav HalákJevgenij MalkinJoffrey LupulJohn TavaresJonathan toewsĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaMilan KytnárPavel DaciukPeter BudajPhil KesselRyan MillerSteven StamkosTomáš KopeckýZdeno Chára