ZOH 2018 v Pjongčangu: Rýchlokorčuľovanie

Rýchlokorčuľovanie
Foto: ilustračné, SITA/AP
PJONGČANG 7. februára (WebNoviny.sk) – Program a výsledky rýchlokorčuľovania na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu (všetky časy sú SEČ, v Pjongčangu je o osem hodín viac).
Prelink

Rýchlokorčuľovanie na ZOH 2018 v Pjongčangu:

  • Ovál Kangnung

sobota 10. februára

Preteky žien na 3 000 m (12.00)

1. Carlijn Achtereekteová 3:59,21 min, 2. Ireen Wustová +0,08 s, 3. Antoinette de Jongová (všetky Hol.) +0,81, 4. Martina Sábliková (ČR) +1,33, 5. Miho Takagiová (Jap.) +2,14, 6. Ivanie Blondinová +4,93, 7. Isabelle Weidemannová (obe Kan.) +5,05, 8. Ajano Satoová (Jap.) +5,14

nedeľa 11. februára

Preteky mužov na 5 000 m

1. Sven Kramer (Hol.) 6:09,76 /olympijský rekord/, 2. Ted-Jan Bloemen (Kan.), 3. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) obaja +1,85 s, 4. Peter Michael (N. Zéland) +4,31, 5. I Song-hun (Kór. rep.) +4,39, 6. Bart Swings (Belg.) +4,81, 7. Jan Blokhujisen (Hol.) +4,99, 8. Nicola Tumolero (Tal.) +5,72

pondelok 12. februára

Preteky žien na 1 500 m

1. Ireen Wüstová (Hol.) 1:54,35 min, 2. Miho Takagiová (Jap.) 1:54:55, 3. Marrit Leenstrová (Hol.) 1:55,26, 4. Lotte van Beeková (obe Hol.) 1:55,27, 5. Brittany Boweová (USA) 1:55,54, 6. Nao Kodairová (Jap.) 1:56,11, 7. Ida Njatunová (Nór.) 1:56,46, 8. Heather Bergsmová (USA) 1:56,74

utorok 13. februára

Preteky mužov na 1 500 m

1. Kjeld Nuis 1:44,01 min, 2. Patrick Roest (obaja Hol.) +0,85 s, 3. Kim Min-suk (Kór. rep.) +0,92, 4. Haralds Silovs (Lot.) +1,24, 5. Takuro Oda (Jap.) +1,43, 6. Bart Swings (Belg.) +1,48, 7. Sindre Henriksen (Nór.) +1,63, 8. Joey Mantia (USA) +1,85

streda 14. februára

Preteky žien na 1 000 m

1. Jorien ter Morsová (Hol.) 1:13,56 min – OR, 2. Nao Kodairová (Jap.) 1:13,82, 3. Miho Takagiová (Jap.) 1:13,98, 4. Brittany Boweová (USA) 1:14,36, 5. Vanessa Herzogová (Rak.) 1:14,47, 6. Marrit Leenstrová (Hol.) 1:14,85, 7. Karolína Erbanová (ČR) 1:14,95, 8. Heather Bergsmová (USA) 1:15,15

štvrtok 15. februára

Preteky žien na 10 000 m

1. Ted-Jan Bloemen (Kan.) 12:39,77 min – OR, 2. Jorrit Bergsma (Hol.) 12:41,98, 3. Nicola Tumolero (Tal.) 12:54,32, 4. I Sung-hun (Kór. rep.) 12:55,54, 5. Jordan Belchos (Kan.) 12:59,51, 6. Sven Kramer (Hol.) 13:01,02, 7. Patrick Beckert (Nem.) 13:01,94, 8. Bart Swings (Belg.) 13:03,53

piatok 16. februára

Preteky žien na 5 000 m

1. Esmee Visserová (Hol.) 6:50,23 min, 2. Martina Sáblíková (ČR) +1,62 s, 3. Natalia Voroninová (OŠR) +3,75, 4. Annouk Van Der Weijdenová (Hol.) +3,94, 5. Ivanie Blondinová +9,15, 6. Isabelle Weidemannová (obe Kan.) +9,65, 7. Maryna Zujevová (Biel.) +14,18, 8. Claudia Pechsteinová (Nem.) +15,20

nedeľa 18. februára

Rozjazdy stíhacích pretekov mužských družstiev

Preteky žien na 500 m

1. Nao Kodairová (Jap.) 36,94 s – olympijský rekord, 2. I Sang-hwa (Kór. rep.) +0,39, 3. Karolína Erbanová (ČR) +0,40, 4. Vanessa Herzogová (Rak.) +0,57, 5. Brittany Boweová (USA) +0,59, 6. Jorien ter Morsová (Hol.) +0,59, 7. Angelina Golikovová (OŠR) +0,68, 8. Arisa Goová (Jap.) +0,73

pondelok 19. februára

Rozjazdy stíhacích pretekov ženských družstiev 

Preteky mužov na 500 m

1. Havard Lorentzen (Nór.) 34,41 s, 2. Čcha Min-kju (Kór. rep.) +0,01 s, 3. Kao Tching-jü (Čín.) +0,24, 4. Mika Poutala (Fín.) +0,27, 5. Daiči Jamanaka +0,37, 6. Džodži Kato (obaja Jap.), 7. Ronald Mulder (Hol.) obaja +0,42, 8. Nico Ihle (Nem.) +0,48

streda 21. februára

Stíhacie preteky ženských družstiev 

1. Japonsko (Miho Takagiová, Ajano Satová, Nana Takagiová) 2:53,89 min – olympijský rekord, 2. Holandsko (Marrit Leenstrová, Ireen Wüstová, Antoinette de Jongová) 2:55,48, 3. USA (Heather Bergsmová, Brittany Boweová, Mia Manganellová) 2:59,27, 4. Kanada (Ivanie Blondinová, Josie Morrisonová, Isabelle Weidemannová) 2:59,72, 5. Čína (Li Tan, Liou Ťing, Chao Ťia-čchen) 3:00,04, 6. Nemecko (Roxanne Dufterová, Gabriele Hirschbichlerová, Claudia Pechsteinová) 3:04,67, 7. Poľsko (Natalia Czerwonková, Luiza Zlotkowská, Karolina Bosieková) 3:03,11, 8. Kórejská republika (Kim Bo-reum, Pak Dži-wu, No Son-jong) 3:07,30

Stíhacie preteky mužských družstiev

1. Nórsko (Haavard Bökko, Simen Spieler Nilsen, Sverre Lunde Pedersen) 3:37,32 min, 2. Kórejská republika (I Sung-hun, Čchung Džwon, Kim Min-sok) 3:38,52, 3. Holandsko (Patrick Roest, Sven Kramer, Jan Blokhuijsen) 3:38,40, 4. Nový Zéland (Shane Dobbin, Reyon Kay, Peter Michael) 3:43,54, 5. Japonsko (Shane Williamson, Seitaro Ičinohe, Ryosuke Cučija) 3:41,62, 6. Taliansko (Andrea Giovannini, Riccardo Bugari, Nicola Tumolero) – diskvalifikácia v C-finále, 7. Kanada (Ted-Jan Bloemen, Benjamin Donnelly, Denny Morrison) 3:42,16, 8. USA (Jonathan Garcia, Brian Hansen, Emery Lehman) 3:50,77

piatok 23. februára

Preteky žien na 1 000 m

1. Kjeld Nuis (Hol.) 1:07,95 min, 2. Havard Lorentzen (Nór.) +0,04 s, 3. Kim Tä-ju (Kór. rep.) +0,27, 4. Joey Mantia (USA), 5. Takuro Oda (Jap.) obaja +0,61, 6. Kai Verbij (Hol.) +0,66, 7. Shani Davis (USA) +0,83, 8. Nico Ihle (Nem.) +0,98

sobota 24. februára

Preteky žien s hromadným štartom

1. Nana Takagiová (Jap.) 60 bodov, 2. Kim Bo-rum 40 b, 3. Irene Schoutenová (Hol.) 20, 4. Saskia Alusaluvá (Est.) 15, 5. Li Tan (Čína) 6, 6. Maryna Zujevevová (Biel.) 3, 7. Francesca Lollobrigidová (Tal.) 1, 8. Nikola Zdráhalová (ČR) 1

Preteky mužov s hromadným štartom 

1. I Sung-hun (Kór. rep.) 60 bodov, 2. Bart Swings (Belg.) 40, 3. Koen Verweij (Hol.) 20, 4. Livio Wenger (Švaj.) 11, 5.Viktor Hald Thorup (Dán.) 8, 6. Linus Heidegger (Rak.) 6, 7. Vitalij Michajlov (Biel.), 8. Čchung Džwon (Kór. rep.) obaja 1

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina SáblíkováShani DavisSven Kramer