ZOH 2018 v Pjongčangu: Severská kombinácia

Jarl Magnus Riiber
Foto: archívne, SITA/AP

PJONGČANG 7. februára (WebNoviny.sk) – Program a výsledky severskej kombinácie na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu (všetky časy sú SEČ, v Pjongčangu je o osem hodín viac):

Prelink

Severská kombinácia na ZOH 2018 v Pjongčangu:

Skokanské centrum Alpensia, Bežecké centrum Alpensia, program a výsledky:

streda 14. februára

Súťaž jednotlivcov – skok na strednom mostíku HS-109

1. Franz Josef Rehrl (Rak.) 130,6 bodu (112,0 m), 2. Jarl Magnus Riiber (Nór.) 126,9 (111,0 m) +15 s, 3. Akito Watabe (Jap.) 123,7 (105,5 m) +28 s, 4. Lukas Klapfer (Rak.) 122,6 (109,0 m) +32 s, 5. Eric Frenzel (Nem.) 121,7 (106,5 m) +36 s, 6. Eero Hirvonen (Fín.) 118,0 (102,0 m) +50 s, 7. Espen Andersen (Nór.) 117,2 (104,5 m) +54 s, 8. Jošito Watabe (Jap.) 114,3 (104,0 m) +1:05 min

Súťaž jednotlivcov – beh na 10 km Gundersenovou metódou

1. Eric Frenzel (Nem.) 24:51,4 min, 2. Akito Watabe (Jap.) +4,8 s, 3. Lukas Klapfer (Rak.) +18,1, 4. Jarl Magnus Riiber (Nór.) +22,5, 5. Johannes Rydzek (Nem.) +27,9, 6. Eero Hirvonen (Fín.) +51,6, 7. Fabian Riessle (Nem.) +1:05,3 min, 8. Ilkka Herola (Fín.) +1:05,5

utorok 20. februára

Súťaž jednotlivcov – skok na veľkom mostíku HS-140 

1. Akito Watabe (Jap.) 138,9 bodu (134,0 m), 2. Jarl Magnus Riiber (Nór.) 138,6 (139,0 m) +1 s, 3. Wilhelm Denifl (Rak.) 135,0 (137,5 m) +16 s, 4. Eric Frenzel 132,9 (136,5 m) +24 s, 5. Johannes Rydzek 131,2 (133,5 m) +31 s, 6. Fabian Riessle (všetci Nem.) 130,3 (130,5 m) +34 s, 7. Eero Hirvonen (Fín.) 127,9 (132,5 m) +44 s, 8. Go Jamamoto (Jap.) 124,5 (127,5 m) +58 s

Súťaž jednotlivcov – beh na 10 km Gundersenovou metódou

1. Johannes Rydzek 23:52,5 min, 2. Fabian Riessle +0,4 s, 3. Eric Frenzel (všetci Nem.) +0,8, 4. Jarl Magnus Riiber (Nór.) +2,8, 5. Akito Watabe (Jap.) +12,5, 6. Eero Hirvonen (Fín.) +22,1, 7. Vinzenz Geiger (Nem.) +50,1, 8. Wilhelm Denifl (Rak.) +1:02,1 min

štvrtok 22. februára

Súťaž tímov – skoky na veľkom mostíku HS-140 

1. Rakúsko (Mario Seidl, Bernhard Gruber, Lukas Klapfer, Wilhelm Denifl) 469,5 bodu (131,0 m / 136,0 m / 131,0 m / 138,5 m), 2. Nemecko (Eric Frenzel, Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Johannes Rydzek) 464,7 (137,0 m / 129,5 m / 127,5 m / 138,0 m) +6 s, 3. Japonsko (Hideaki Nagai, Go Jamamoro, Jošito Watabe, Akito Watabe) 455,3 (127,0 m / 132,5 m / 128,0 m / 137,5 m) +19 s, 4. Nórsko (Jörgen Graabak, Jarl Magnus Riiber, Espen Andersen, Jan Schmid) 449,2 (133,5 m / 133,5 m / 128,5 m / 132,0 m) +27 s, 5. Francúzsko (Francois Braud, Jason Lamy-Chappuis, Antoine Gérard, Maxime Laheurte) 417,9 (129,5 m / 127,5 m / 127,0 m / 133,0 m) +1:09 min, 6. Česko (Ondřej Pažout, Miroslav Dvořák, Lukáš Daněk, Tomáš Portyk) 382,2 (123,0 m / 120,5 m / 119,5 m / 131,0 m) +1:56 min, 7. Fínsko (Ilkka Herola, Leevi Mutru, Hannu Manninen, Eero Hirvonen) 381,3 (133,0 m / 108,0 m / 116,0 m / 133,5 m) +1:58 min, 8. Poľsko (Wojciech Marusarz, Pawel Slowiok, Adam Ciešlar, Szczepan Kupczak) 337,2 (114,0 m / 107,0 m / 121,5 m / 130,0 m) +2:56 min

Súťaž tímov – štafeta na 4×5 km Gundersenovou metódou

1. Nemecko (Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel, Johannes Rydzek) 46:09,8 min, 2. Nórsko (Jan Schmid, Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber, Jörgen Graabak) +52,7 s, 3. Rakúsko (Wilhelm Denifl, Lukas Klapfer, Bernhard Gruber, Mario Seidl) +1:07,8 min, 4. Japonsko (Jošito Watabe, Hideaki Nagai, Go Jamamoto, Akito Watabe) +2:08,8, 5. Francúzsko (Antoine Gérard, Francois Braud, Maxime Laheurte, Jason Lamy-Chappuis) +2:27,2, 6. Fínsko (Leevi Mutru, Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen) +2:30,7, 7. Česko (Tomáš Portyk, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák) +3:57,3, 8. Taliansko (Lukas Runggaldier, Aaron Kostner, Raffaele Buzzi, Alessandro Pittin) +5:04,3

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Akito WatabeEero HirvonenEric FrenzelIlkka HerolaJohannes Rydzek