ZOH 2018 v Pjongčangu: Snoubording

Snoubord
Foto: ilustračné, SITA/AP

PJONGČANG 7. februára (WebNoviny.sk) – Program a výsledky súťaží snoubordistov na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu (všetky časy sú SEČ, v Pjongčangu je o osem hodín viac).

Prelink

Slovensko reprezentuje:

ženy: Klaudia Medlová

Snoubording na ZOH 2018 v Pjongčangu

  • Snežný park Phoenix a Skokanské centrum Alpensia

sobota 10. februára

Slopestyle – 1. kolo a 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny mužov

1. Markus Kleveland (Nór.) 83,71 b., 2. Carlos Garcia Knight (N. Zél.) 80,10, 3. Sébastien Toutant (Kan.) 78,01

Slopestyle – 1. kolo a 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny mužov

1. Maxence Parrot (Kan.) 87,36 b., 2. Mark McMorris (Kan.) 86,83, 3. Redmong Gerard (USA) 82,55

Zoznam účastníkov nedeľňajšieho finále: Markus Kleveland (Nór.), Carlos Garcia Knight (N. Zél.), Sébastien Toutant (Kan.), Mons Roisland (Nór.), Torgeir Bergrem (Nór.), Niklas Mattsson (Švéd.), Maxence Parrot (Kan.), Mark McMorris (Kan.), Redmong Gerard (USA), Staale Sandbech (Nór.), Tyler Nichols (Kan.), Seppe Smits (Belg.)

nedeľa 11. februára

Slopestyle – 1. kolo finále mužov
Slopestyle – 2. kolo finále mužov
Slopestyle – 3. kolo finále mužov

1. Redmond Gerard (USA) 87,16 bodu (1. kolo: 43,33, 2. kolo 46,40, 3. kolo: 87,16), 2. Max Parrot (Kan.) 86,00 (45,13, 49,48, 86.00), 3. Mark McMorris (Kan.) 85,20 (75,30. 85,20, 60,68, 4. Staale Sandbech (Nór.) 81,01 (44,81, 81,01, 38,13), 5. Carlos Garcia Knight (N. Zél.) 78,60 (78,60, 52,98, 24,35), 6. Marcus Kleveland (Nór.) 77,76 (77,76, 43,71, 37,18), 7. Tyler Nicholson (Kan.) 76,41 (36,18, 76,41, 75,15), 8. Torgeir Bergrem (Nór.) 75,80 (58,80, 75,80, 60,03)

Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie žien 
Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie žien

  • pre silný vietor 1. a 2. kolo kvalifikácie úplne zrušili a všetkých 27 pretekárok vrátane 24-ročnej Slovenky Klaudie Medlovej nasadili priamo do finále. Ak počasie dovolí, finále sa uskutoční v pondelok od 10.00 h miestneho času, čiže 2.00 h SEČ.

pondelok 12. februára

Slopestyle – 1. kolo finále žien 
Slopestyle – 2. kolo finále žien

1. Jamie Andersonová (USA) 83,00 b. (1. kolo 83,00 / 2. kolo 34,56), 2. Laurie Blouinová (USA) 76,33 (49,16 / 76,33), 3. Enni Rukajärviová (Fín.) 75,38 (45,85 / 75,38), 4. Silje Norendalová (Nór.) 75,38, 5. Jessika Jensonová (USA) 72,26 (72,26 / 41,11), 6. Hailey Langlandová (USA) 71,80 (41,26 / 71,80), 7. Sina Candrianová (Švaj.) 66,35 (66,35 / 39,80), 8. Sofija Fiodorovová (OŠR) 65,73 (27,53 / 65,73), … 24. Klaudia Melová (SR) 34,00 (26,16 / 34,00)

U-rampa – 1. kolo kvalifikácie žien

U-rampa – 2. kolo kvalifikácie žien

1. Chloe Kimová (USA) 95,50 b. (1. kolo 91,50 / 2. kolo 95,50), 2. Liou Ťia-jü (Čína) 87,75 (87,75 / 41,00), 3. Haruna Macumotová (Jap.) 84,25 (80,75 / 84,25)

utorok 13. februára

U-rampa – 1. kolo finále žien 
U-rampa – 2. kolo finále žien 
U-rampa – 3. kolo finále žien 

1. Chloe Kimová (USA) 98,25 b. (1. kolo 93,75 / 2. kolo 41,50 / 3. kolo 98,25), 2. Liou Ťia-jü (Čína) 89,75 (85,50 / 89,75 / 49,00), 3. Arielle Goldová (USA) 85,75 (10,50 / 74,75 / 85,75), 4. Kelly Clarková (USA) 83,50 (76,25 / 81,75 / 83,50), 5. Cchaj Süe-tchung (Čína) 76,50 (20,50 / 41,25 / 76,50), 6. Haruna Macumotová (Jap.) 70,00 (70,00 / 46,25 / 65,75), 7. Queralt Castelletová (Šp.) 67,75 (59,75 / 67,75 / 43,75), 8. Sena Tomitová (Jap.) 65,25 (65,25 / 34,50 / 60,50)

U-rampa – 1. kolo kvalifikácie mužov 
U-rampa – 2. kolo kvalifikácie mužov

1. Shaun White (USA) 98,50 b. (1. kolo 93,25 / 2. kolo 98,50), 2. Scotty James (Aus.) 96,75 (89,00 / 96,75), 3. Ajumu Hirano (Jap.) 95,25 (87,50 / 95,25)

streda 14. februára

U-rampa – 1. kolo finále mužov 
U-rampa – 2. kolo finále mužov 
U-rampa – 3. kolo finále mužov

1. Shaun White (USA) 97,75 b (1. kolo 94,25 / 2. kolo 55,00 / 3. kolo 97,75), 2. Ajumu Hirano (Jap.) 95,25 (35,25 / 95,25 / 43,25), 3. Scotty James (Aus.) 92,00 (92,00 / 81,75 / 40,25), 4. Ben Ferguson (USA) 90,75 (43,00 / 83,50 / 90,75), 5. Patrick Burgener (Švaj.) 89,75 (84,00 / 51,00 / 89,75), 6. Chase Josey (USA) 88,00 (87,75 / 52,25 / 87,00), 7. Raibu Katajama (Jap.) 87,00 (85,75 / 25,00 / 87,00), 8. Jake Pates (USA) 82,25 (47,00 / 82,25 / 27,00)

štvrtok 15. februára

Snoubordkros – 1. kolo kvalifikácie mužov 
Snoubordkros – 2. kolo kvalifikácie mužov 
Snoubordkros – osemfinále mužov
Snoubordkros – štvrťfinále mužov 
Snoubordkros – semifinále mužov 
Snoubordkros – finále mužov

1. Pierre Vaultier (Fr.), 2. Jarryd Hughes (Aus.), 3. Regino Hernández (Šp.), 4. Nick Baumgartner (USA), 5. Mick Dierdorff (USA), 6. Alex Pullin (Aus.), 7. Alessandro Hämmerle (Rak.), 8. Martin Nörl (Nem.)

piatok 16. februára

Snoubordkros – 1. kolo kvalifikácie žien 
Snoubordkros – 2. kolo kvalifikácie žien 
Snoubordkros – štvrťfinále žien 
Snoubordkros – semifinále žien 
Snoubordkros – finále žien

1. Michela Moioliová (Tal.), 2. Julia Pereirová de Sousová Mabileauová (Fr.), 3. Eva Samková (ČR), 4. Lindsey Jacobellisová (USA), 5. Chloe Trespeuchová (Fr.), 6. Alexandra Jekovová (Bul.), 7. Charlotte Bankesová (Fr.), 8. Raffaella Bruttová (Tal.)

pondelok 19. februára

Big air – 1. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien 
Big air – 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien 
Big air – 1. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien 
Big air – 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien

1. Anna Gasserová (Rak.) 98,00 b. (1. kolo 88,25 / 2. kolo 98,00), 2. Juka Fudžimoriová (Jap.) 94,25 (82,00 / 94,25), 3. Reira Iwabučiová (Jap.) 92,75 (80,00 / 92,75), … 23. Klaudia Medlová (SR) 50,50 (30,75 / 50,50) – nepostúpila do finále

streda 21. februára

Big air – 1. kolo kvalifikácie 1. skupiny mužov 

Big air – 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny mužov 

1. Max Parrot (Kan.) 92,50 bodu (1. kolo 89,25 / 2. kolo 92,50), 2. Niklas Mattsson (Švéd.) 90,00, 3. Kyle Mack (USA) 88,75

Big air – 1. kolo kvalifikácie 2. skupiny mužov 

Big air – 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny mužov 

1. Carlos Garcia Knight (N. Zél.) 97,50 (88,75 / 97,50), 2. Jonas Bösiger (Švaj.) 96,00, 3. Mark McMorris (Kan.) 95,75

štvrtok 22. februára

Big air – 1. kolo finále žien
Big air – 2. kolo finále žien
Big air – 3. kolo finále žien

1. Anna Gasserová (Rak.) 185,00 b, 2. Jamie Andersonová (USA) 177,25, 3. Zoi Sadowská-Synnottová (N. Zél.) 157,50, 4. Reira Iwabučiová (Jap.) 147,50, 5. Sina Candrianová (Švaj.) 140,25, 6. Silje Norendalová (Nór.) 131,50, 7. Juka Fudžimoriová (Jap.) 122,75, 8. Mijabi Onicuková (Jap.) 119,00, … v kvalifikácii: 23. Klaudia Medlová (SR) – nepostúpila do finále

Paralelný obrovský slalom – 1. kolo kvalifikácie žien 
Paralelný obrovský slalom – 1. kolo kvalifikácie mužov 
Paralelný obrovský slalom – 2. kolo kvalifikácie žien 
Paralelný obrovský slalom – 2. kolo kvalifikácie mužov

sobota 24. februára

Big air – 1. kolo finále mužov
Big air – 2. kolo finále mužov 
Big air – 3. kolo finále mužov

1. Sebastien Toutant (Kan.) 174,25 b., 2. Kyle Mack (USA) 168,75, 3. Billy Morgan (V. Brit.) 168,00, 4. Chris Corning (USA) 153,00, 5. Redmond Gerard (USA) 143,00, 6. Michael Schärer (Švaj.) 140,75, 7. Torgeir Bergrem (Nór.) 131,00, 8. Jonas Bösiger (Švaj.) 118,25

Paralelný obrovský slalom – osemfinále žien
Paralelný obrovský slalom – štvrťfinále žien
Paralelný obrovský slalom – semifinále žien
Paralelný obrovský slalom – finále žien 

1. Ester Ledecká (ČR), 2. Selina Jörgová (Nem.), 3. Ramona Theresia Hofmeisterová (Nem.), 4. Aľona Zavarzinová (OŠR), 5. Tomoka Takeučiová (Jap.), 6. Julie Zoggová (Švaj.), 7. Daniela Ulbingová (Rak.), 8. Ina Meschiková (Rak.)

Paralelný obrovský slalom – osemfinále mužov 
Paralelný obrovský slalom – štvrťfinále mužov 
Paralelný obrovský slalom – semifinále mužov
Paralelný obrovský slalom – finále mužov

1. Nevin Galmarini (Švaj.), 2. Lee Sang-ho (Kór. rep.), 3. Žan Košir (Slovin.), 4. Sylvain Dufour (Fr.), 5. Benjamin Karl (Rak.), 6. Stefan Baumeister (Nem.), 7. Roland Fischnaller, 8. Edwin Coratti (obaja Tal.)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ester LedeckáKlaudia MedlováMax ParrotPierre VaultierShaun White