ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 11. februára 2018)

Olympiáda
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Program a výsledky ZOH 2018 (11. február)

V nedeľu 11. februára malo byť pôvodne na programe sedem finálových disciplín, ale pre silný vietor museli zrušiť zjazd mužov, ktorý preložili na štvrtok.

Vietor nedovolil ani štart kvalifikáciu slopestylu – po dvoch posunoch z 13.30 na 14.15 h miestneho času (na Slovensku o 8 hodín menej), prišla správa o definitívnom zrušení nedeľného programu a v pondelok ak to počasie dovolí by sa mali uskutočniť iba dve finálové jazdy.

Prelink

Zo Slovákov sa tak predstavili iba sánkari Jozef Ninis a Jakuh Šimoňák a na programe boli aj rýchlostné preteky biatlonistov na 10 km aj zo štvoricov Slovákov Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Šimon Bartko.


SLOVÁCI V AKCII

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd mužov (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

  • odložené pre silný vietor na štvrtok

5.30 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)

6.32 h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)

  • po dvoch posunoch z 13.30 na 14.15 h miestneho času, prišla správa o definitívnom zrušení nedeľného a napokon aj celého programu ženskej kvalifikácie a ak to počasie dovolí mali by sa uskutočniť iba dve finálové jazdy v pondelok

12.00 h SANE: Jednotlivci – 3. a 4. jazda (Jozef Ninis, Jakub Šimoňák)

12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky mužov na 10 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Zmiešané páry – 7. kolo

Nórsko – Čína 3:9 po 6. zmene
Fínsko – USA 7:5
Švajčiarsko – OŠR 9:8
Kanada – Kórejská republika 7:3 po 7. zmene

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Tímová súťaž – krátky tanec

1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 80,51 bodu (10 tímových bodov), 2. Maia Shibutaniová, Alex Shibutain (USA) 75,56 (9), 3.Jekaterina Bobrovová, Dmitrij Soloviov (OŠR) 74,76 (8).

2.00 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo finále mužov

2.32. h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo finále mužov

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd mužov

  • pre silný vietor preložené na štvrtok

3.04 h SNOUBORDING: Slopestyle – 3. kolo finále mužov

1. Redmond Gerard (USA) 87,16 bodu (1. kolo: 43,33, 2. kolo 46,40, 3. kolo: 87,16), 2. Max Parrot (Kan.) 86,00 (45,13, 49,48, 86.00), 3. Mark McMorris (Kan.) 85,20 (75,30. 85,20, 60,68, 4. Staale Sandbech (Nór.) 81,01 (44,81, 81,01, 38,13), 5. Carlos Garcia Knight (N. Zél.) 78,60 (78,60, 52,98, 24,35), 6. Marcus Kleveland (Nór.) 77,76 (77,76, 43,71, 37,18), 7. Tyler Nicholson (Kan.) 76,41 (36,18, 76,41, 75,15), 8. Torgeir Bergrem (Nór.) 75,80 (58,80, 75,80, 60,03)

3.45 h KRASOKORČUĽOVANIE: Tímová súťaž – krátky program žien

1. Jevgenija Medvedevová (OŠR) 81 (10 tímových bodov), 2. Carolina Kostnerová (Tal.) 75,10 (9), 3. Kaetlyn Osmondová (Kan.) 71,38 (8)

5.30 h a 6.32 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. a 2. kolo kvalifikácie žien

  • pre silný vietor 1. a 2. kolo kvalifikácie úplne zrušili a všetkých 27 pretekárok vrátane 24-ročnej Slovenky Klaudie Medlovej nasadili priamo do finále. Ak počasie dovolí, finále sa uskutoční v pondelok od 10.00 h miestneho času, čiže 2.00 h SEČ.

5.40 h KRASOKORČUĽOVANIE: Tímová súťaž – voľný program športových dvojíc

1. Meagan Duhamelová, Eric Radford (Kan.) 148,51, 2. Valentina Marcheiová, Ondřej Hotárek (Tal.) 138,44, 3. Natalija Zabijakovová, Alexander Enbert (OŠR) 133,28, 4. Alexa Scimecaová Knierimová, Chris Knierim (USA) 126,56, 5. Miu Suzakiová, Rjuiči Kihara (Jap.) 97.67

7.15 h BEH NA LYŽIACH: Skiatlon mužov na 15+15 km klasickou a voľnou technikou

1. Simen Hegstad Krüger 1:16:20,0 h, 2. Martin Johnsrud Sundby +8,0 s, 3. Hans Christer Holund (všetci Nór.) +9,9, 4. Denis Spicov (OŠR) +12,7, 5. Maurice Manificat (Fr.) +14,2, 6. Dario Cologna +25,1, 7. Andrew Musgrave (V. Brit.) +25,7, 8. Alex Harvey +33,4

8.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky mužov na 5000 m

1. Sven Kramer (Hol.) 6:09,76 /olympijský rekord/, 2. Ted-Jan Bloemen (Kan.), 3. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) obaja +1,85 s, 4. Peter Michael (N. Zéland) +4,31, 5. I Song-hun (Kór. rep.) +4,39, 6. Bart Swings (Belg.) +4,81, 7. Jan Blokhujisen (Hol.) +4,99, 8. Nicola Tumolero (Tal.) +5,72

8.40 h HOKEJ – ŽENY: A-skupina

Fínsko – USA 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 20. Hoviová – 29. Lamoureuxová-Morandová, 32. Coyneová, 60. Cameranesiová
Vylúčené: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hertrichová (Nem.), Hoveová (Nór.) – Girardová-Fabreová (Fr.), V. Johanssonová (Švéd.)

11.30 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 2. kolo kvalifikácie žien

1. Tess Johnsonová (USA) 75,33 b, 2. Jekaterina Stoľarovová (OŠR) 73,40, 3. Jakara Anthonyová (Aus.) 73,35

12.00 h SANE: Jednotlivci – 3. a 4. jazda

poradie po troch zo štyroch jázd: 1. Felix Loch (Nem.) 2:22,859 min, 2. Chris Mazdzer (USA) 2:23,051, 3. David Gleirscher (Rak.) 2:23,071, … 25. Jozef Ninis 2:25,942, 35. Jakub Šimoňák (obaja SR) 2:28,936

  • do štvrtej jazdy postúpilo najlepších 20 pretekárov

konečné poradie po štyroch jazdách: 1. David Gleirscher (Rak.) 3:10,702 min, 2. Chris Mazdzer (USA) 3:10,728, 3. Johannes Ludwig (Nem.) 3:10,932, 4. Dominik Fischnaller (Tal.) 3:10,934, 5. Felix Loch (Nem.) 3:10,968, 6. Sam Edney (Kan.) 3:11,021, 7. Kevin Fischnaller (Tal.) 3:11,054, 8. Roman Repilov (OŠR) 3:11,108

12.05 h CURLING: Zmiešané páry – eliminačný zápas o postup do play-off

Čína – Nórsko 7:9

12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky mužov na 10 km

1. Arnd Peiffer (Nem.) 23:38,8 min (0), 2. Michal Krčmář (ČR) +4,4 s (0), 3. Dominik Windisch (Tal.) +7,7 (1), 4. Julian Eberhard (Rak.) +8,4 (1), 5. Erlend Bjöntegaard (Nór.) +17,4 (2), 6. Benedikt Doll (Nem.) +17,6 (1), 7. Simon Schempp (Nem.) +21,4 (1), 8. Martin Fourcade (Fr.) +22,1 (3), … 22. Matej Kazár +54,9 (1), 52. Martin Otčenáš +2:00,9 min (4), 70. Tomáš Hasilla +2:31,6 (3), 74. Šimon Bartko (všetci SR) +2:39,6 (5)

13.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 1. kolo finále žien

13.10 h HOKEJ – ŽENY: A-skupina

Kanada – OŠR 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Góly: 22. a 49. Johnstonová, 36. a 51. Daoustová, 25. Irwinová
Vylúčené: 2:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Celárová (SR), Timglasová (Švéd.) – Heikkinenová (Fín.), Linneková (Nem.)

13.35 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 2. kolo finále žien

14.10 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) – 3. kolo finále žien

konečné poradie po 3. kole finále: 1. Perrine Laffontová (Fr.) 78,65 bodu, 2. Justine Dufourová-Lapointová (Kan.) 78,56, 3. Julia Galyševová (Kaz.) 77,40, 4. Jakara Anthonyová 75,35, 5. Britteny Coxová (obe Aus.) 75,08, 6. Andi Naudová (Kan.) nedokončila, do 3. kola finále nepostúpili: 7. Jaelin Kaufová 76,03, 8. Keaton McCargová (obe USA) 75,79

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andreas ŽampaArnd PeifferDario ColognaFelix LochJakub ŠimoňákJozef NinisMartin FourcadeMartin Johnsrud SundbyMartin OtčenášMatej KazárMax ParrotMichal ŠimaScott MoirŠimon BartkoSimon SchemppSven KramerTessa VirtueováTomáš Hasilla