Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pjongčang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP.
7. februára 2018 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 17. februára 2018)

Program a výsledky ZOH 2018 (17. február)

  • deväť finálových disciplín

Prelink

Slováci v akcii

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G žien (Petra Vlhová, Barbara Kantorová)

12.15 h BIATLON: preteky žien na 12.5 km s hromadným štartom (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

13.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovinsko – Slovensko


1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Ženy – 5. kolo

Švajčiarsko – Švédsko 7:8
OŠR – USA 6:7
Japonsko – Čína 6:7
Dánsko – Veľká Británia 6:7

2.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie žien

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný program mužov

po voľnej jazde: 1. Juzuru Hanju (Jap.) 317,85 b., 2. Šoma Uno (Jap.) 306,90, 3. Javier Fernández (Šp.) 305,24, 4. Ťin Po-jang (Čína) 297,77, 5. Nathan Chen (USA) 297,35, 6. Vincent Zhou (USA) 276,69, 7. Dmitrij Alijev (OŠR) 267,51, 8. Michail Koľada (OŠR) 264,25

2.52 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie žien

1. Emma Dahlströmová (Švéd.) 91,40 b., 2. Tiril Sjaastadová Christiansenová (Nór.) 89,00, 3. Johanne Killiová (Nór.) 87,80

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G žien

1. Ester Ledecká (ČR) 1:21,11 min, 2. Anna Veithová (Rak.) +0,01 s, 3. Tina Weiratherová (Licht.) +0,11, 4. Lara Gutová (Švaj.) +0,12, 5. Johanna Schnarfová (Tal.) +0,16, 6. Federica Brignoneová (Tal.) a Lindsey Vonnová (USA) obe +0,38, 8. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,43, … 32. Petra Vlhová (SR) +3,15, 35. Barbara Kantorová (SR) +4,19

4.10 h HOKEJMUŽI: A-skupina

Kanada – Česko 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 2. Raymond (Vey, Gragnani), 14. R. Bourque (Noreau, Brulé) – 7. D. Kubalík, 21. Jordán (Birner, Horák), rozhodujúci sam. nájazd: Jan Kovář
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Salonen (Fín.) – Lazarev (Rus.), Ritter (USA)

4.10 h HOKEJŽENY: štvrťfinále

OŠR – Švajčiarsko 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Góly: 8. a 54. Šochinová, 34. Kulišovová, 39. Pirogovová, 48. Dergačovová, 60. Sosinová – 21. Müllerová, 32. Stalderová
Vylúčené: 6:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: CELÁROVÁ (SR), Granová (Švéd.) – Girardová Fabreová (Fr.), Tauriainenová (Fín.)

5.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 1. kolo finále žien

5.28 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 2. kolo finále žien

5.56 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 3. kolo finále žien

1. Sarah Höfflinová (Švaj.) 91,20 b., 2. Mathilde Gremaudová (Švaj.) 88,00, 3. Isabel Atkinová (V. Brit.) 84,60, 4. Maggie Voisinová (USA) 81,20, 5. Johanne Killiová (Nór.) 76,80, 6. Yuki Tsubotová (Kan.) 74,40, 7. Katie Summerhayesová (V. Brit.) 71,40, 8. Jennie-Lee Burmanssonová (Švéd.) 65,00

6.05 h CURLING: Muži – 6. kolo

Kórejská republika – Veľká Británia 11:5 po 9. zmene
Švajčiarsko – Nórsko 7:5
Kanada – Švédsko 2:5
Japonsko – Taliansko 6:5

8.40 h HOKEJMUŽI: A-skupina

Kórejská republika – Švajčiarsko 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)
Góly: 11. Hollenstein (Haas, Loeffel), 28. DuBois, 36. Suter (Herzog), 44. Rüfenacht (Untersander, Almond), 46. Suter (Ambühl, S. Moser), 47. Schäppi (Almond, Geering), 52. Suter (Geering, Ambühl), 56. Corvi (Hofmann, Du Bois)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Rantala (Fín.) – Lhotský (ČR), McIntyre (USA)

8.40 h HOKEJŽENY: štvrťfinále

Fínsko – Švédsko 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
Góly: 12. a 30. Väliläová, 7. Nieminenová, 18. Tapaniová, 28. Karvinenová, 45. Nuutinenová, 58. Hakalaová – 29. Nordinová, 40. Stenbergová
Vylúčené: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Fialová (Švaj.), Guayová (USA) – Pagonová (Slovin.), Svobodová (ČR)

10.30 h BEH NA LYŽIACH: Štafeta žien na 4×5 km

1. Nórsko (Ingvild Flugstad Östbergová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Ranghild Hagová, Marit Björgenová) 51:24,3, 2. Švédsko (Anna Haagová, Charlotte Kallová, Ebba Anderssonová, Stina Nilssonová) +2 s, 3. OŠR (Natalia Nepriajevová, Julia Belorukovová, Anastasia Sedová, Anna Nechajevská) +43,3, 4. Fínsko (Aino-Kaisa Saarinenová, Liisa-Riitta Roponenová, Laura Mononenová, Krista Pärmäkoskiová) +1:02,6 min, 5. USA (Sophie Caldwellová, Sadie Bjornsenová, Kikkan Randallová, Jessica Digginsová) +1:20,5, 6. Nemecko (Stefanie Böhlerová), Katharina Hennigová, Victoria Carlová, Sandra Ringwaldová) +1:49,4, 7. Švajčiarsko (Laurien vad der Graaffová, Nadine Fähndrichová, Nathalie von Siebenthalová, Lydia Hiernickelová) +1:51,5, 8. Slovinsko (Anamarija Lampičová, Katja Višnarová, Alenka Čebašeková, Vesna Fabjanová) +2:31,4

11.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Rozjazdy žien na 1500 m

víťazky rozjázd:
1. rozjazda: 1. Arianna Fontanová (Tal.) 2:28,494 min
2. rozjazda: 1. Chan Jü-tchung (Čína) 2:31,158
3. rozjazda: 1. Suzanne Schultingová (Hol.) 2:27,730
4. rozjazda: 1. Kim A-lang (Kór. rep.) 2:20,891
5. rozjazda: 1. Elise Christieová (V. Brit.) 2:29,316
6. rozjazda: 1. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 2:24,595

11.44 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Štvrťfinále mužov na 1000 m

víťazi štvrťfinále
1. štvrťfinále: Seo Dži-ra (Kór. rep.)
2. štvrťfinále: Samuel Girard (Kan.)
3. štvrťfinále: Semion Jelistratov (OŠR)
4. štvrťfinále: Sándor Liu Šaolin (Maď.)

12.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Akrobatické skoky – 1. kolo kvalifikácie mužov

1. Jonathan Lillis (USA) 127,44 bodu, 2. Čchi Kuang-pchu 126,70, 3. Ťia Cung-jang (obaja Čína) 126,55

12.05 h CURLING: Ženy – 6. kolo

OŠR – Japonsko 5:10 po 9. zmene
Čína – Dánsko 10:7 po 9. zmene
Kórejská republika – Veľká Británia 7:4
USA – Kanada 3:11 po 7. zmene

12.13 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Semifinále žien na 1500 m

1. semifinále: Kim A-lang (Kór. rep.) 2:22,691 min
2. semifinále: Jorien ter Mors (Hol.) 2:34,385
3. semifinále: Čoi Min-jong (Kór. rep.) 2:22,295

12.15 h BIATLON: preteky žien na 12.5 km s hromadným štartom

1. Anastasia Kuzminová (SR) 35:23,0 min (1), 2. Daria Domračevová (Biel.) +18,8 s (1), 3. Tiril Eckhoffová (Nór.) +27,7 (2), 4. Lisa Vittozziová (Tal.) +45,6 (2), 5. Hanna Öbergová (Švéd.) +46,5 (1), 6. Dorothea Wiererová (Tal.) +47,3 (1), 7. Nadežda Skardinová (Biel.) +47,9 (0), 8. Marte Olsbuová (Nór.) +51,6 (1), 9. Marie Dorinová-Habertová (Fr.) +57,9 (2), 10. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +1:00,9 min (2),… 21. Paulína Fialková (SR) +2:29,6 (4)

12.20 h SKELETON: Ženy – 3. jazda

12.43 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Semifinále mužov na 1000 m

1. semifinále: Lim Hjo-džun (Kór. rep.) 1:26,463 min
2. semifinále: John-Henry Krueger (USA) 1:24,187

12.45 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Akrobatické skoky – 2. kolo kvalifikácie mužov

1. Iľja Burov (OŠR) 126,55 bodu, 2. David Morris (Aus.) 124,89, 3. Dimitri Isler (Švaj.) 123,98

13.10 h HOKEJMUŽI: B-skupina

Olympijskí športovci z Ruska – USA 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 8. Prochorkin (Mozjakin, Barabanov), 23. Prochorkin (Širokov, Mozjakin), 40. Kovaľčuk (Andronov), 41. Kovaľčuk (Vojnov, Andronov)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: KUBUŠ (SR), Öhlund (Švéd.) – Lederer (ČR), Pihlblad (Švéd.)

13.10 h HOKEJMUŽI: B-skupina

Slovinsko – Slovensko 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 21. Gregorc (Muršak, Kuralt), 25. Kuralt (Muršak, Gregorc), rozhod. sam. nájazd: Jeglič – 36. Bubela (Čerešňák, Graňák), 46. Marcel Haščák (Graňák, Čerešňák)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřáberk (ČR), T. Mayer (USA) – Sormunen, Suominen (Fín.)

13.11 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Finále žien na 1500 m

1. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 2:24,948 min, 2. Li Ťin-jü (Čína) 2:25,703, 3. Kim Boutin (Kan.) 2:25,834, 4. Kim A-lang (Kór. rep.) 2:25,941, 5. Jorien ter Morsová (Hol.) 2:25,955, 6. Petra Jaszapatiová (Maď.) 2:26,138, 7. Arianna Fontanová (Tal.) 2:27,475, 8. Čou Jang (Čína) 2:35,241

13.26 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Finále mužov na 1000 m

1. Samuel Girard (Kan.) 1:24,650 min, 2. John-Henry Krueger (USA) 1:24,864, 3. Seo Dži-ra 1:31,619, 4. Lim Hjo-džun (obaja Kór. rep.) 1:33,312, 5. Riosuke Sakazume (Jap.) 1:24,099 /víťaz B-finále/, 6. Semion Jelistratov 1:23,893, 7. Yuri Confortola (Tal.) 1:24,383, Sándor Liu Šaolin (Maď.) – penalizácia

13.30 h SKELETON: Ženy – finálová 4. jazda

1. Elizabeth Yarnoldová (V. Brit.) 3:27,28 min, 2. Jacqueline Löllingová (Nem.) 3:27,73, 3. Laura Deasová (V. Brit.) 3:27,90, 4. Janine Flocková (Rak.) 3:27,92, 5. Tina Hermannová 3:27,98, 6. Anna Fernstädtová (obe Nem.) 3:28,04, 7. Lelde Priedulenová (Lot.) 3:28,49, 8. Kimberley Bosová (Hol.) 3:28,59

13.30 h SKOKY NA LYŽIACH: Hlavná súťaž jednotlivcov na veľkom mostíku HS-140

1. Kamil Stoch (Poľ.) 285,7 bodu (135 m/136,5 m), 2. Andreas Wellinger (Nem.) 282,3 (135,5 m/142 m), 3. Robert Johansson 275,3 (137,5 m/134,5 m), 4. Daniel-André Tande 273,1 (131 m/138,5 m), 5. Johann André Forfang (všetci Nór.) 271,6 (133 m/134,5 m), 6. Michael Hayböck (Rak.) 267,7 (140 m/131 m), 7. Karl Geiger (Nem.) 267,6 (132 m/137,5 m), 8. Andreas Stjernen (Nór.) 267,3 (134,5 m/131,5 m)

 

Odporúčané články

Žiga Jeglič s dištancom na osem mesiacov pre doping počas ZOH 2018 v Pjongčangu Vláda zhodnotila ZOH v Pojngčangu, pre Slovensko bola najúspešnejšia v histórii

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies