Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pjongčang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP.
7. februára 2018 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 18. februára 2018)

Program a výsledky ZOH 2018 (18. február)

  • šesť finálových disciplín

Prelink

Slováci v akcii

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa)


1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Muži – 7. kolo

Nórsko – Dánsko 10:8
USA – Japonsko 2:8 po 7. zmene
Švajčiarsko – Kanada 8:6 – po 9. zmene

2.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie mužov

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 1. kolo

1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:08.27 min, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,63 s, 3. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.) +0,66, … 18. Andreas Žampa (SR) +2,34, 26. Adam Žampa (SR) +3,13, 49. Matej Falat (SR) +6,72

3.05 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie mužov

4.10 h HOKEJMUŽI: C-skupina

Nemecko – Nórsko 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 33. Hager (Kahun, Macek), rozhod. sam. nájazd: Hager – 46. Reichenberg (Holös, Bastiansen)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Kristiansen 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Haugen (obaja Nór.) osobný trest 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lemelin (USA), Salonen (Fín.) – Dahmen (Švéd.), Otmachov (Rus.), 5534 divákov

4.10 h HOKEJŽENY: o 5.-8. miesto

Švajčiarsko – Kórea 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 17. Zollingerová (Bullová, L. Benzová), 39. Raselliová (Rüeggová, Altmannová)
Vylúčené: 1:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Arianová-Lortiová (Kan.), Timglasová (Śvéd.) – Heikkinenová (Fín.), Johanssonová (Švéd.), 3811 divákov

5.15 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 1. kolo finále mužov

5.43 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 2. kolo finále mužov

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 2. kolo

1. + 2. kolo: 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:18,04 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,27 s, 3. Alexis Pinturault (Fr.) +1.31, 4. Žan Kranjec (Slov.) +1,73, 5. Thomas Fanara +1,79, 6. Victor Muffat-Jeandet +1,81, 7. Mathieu Faivre (všetci Fr.) 1,95, 8. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.) +2,19, … 25. Adam Žampa +3,82, 50. Matej Falat +16,74,… Andreas Žampa (všetci SR) – nedokončil 2. kolo.

6.05 h CURLING: Ženy – 7. kolo

Veľká Británia – Švédsko 6:8 – po extra zmene
Kanada – Švajčiarsko 10:8
Čína – Kórejská republika 5:12 – po 8. zmene

6.11 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Slopestyle – 3. kolo finále mužov

1. Öystein Braaten (Nór.) 95,00 bodov, 2. Nick Goepper (USA) 93,60, 3. Alex Beaulieu-Marchand (Kan.) 92,40, 4. James Woods (V. Brit.) 91,00, 5. Teal Harle 90,00, 6. Evan McEachran (obaja Kan.) 89,40, 7. Andri Ragettli (Švaj.) 85,80, 8. Ferdinand Dahl (Nór.) 76,40

7.15 h BEH NA LYŽIACH: Štafeta mužov na 4×10 km

1. Nórsko (Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby, Simen Hegstad Krüger, Johannes Hoesflot Klaebo) 1:33:04,9 h, 2. OŠR (Andrej Larkov, Alexander Bolšunov, Alexej Červotkin, Denis Spitsov) +9,4 s, 3. Francúzsko (Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Clément Parisse, Adrien Backscheider) +36,9, 4. Fínsko (Perttu Hyvarinen, Iivo Niskanen, Matti Heikkinen, Lari Lehtonen) +1:40,5 min, 5. Švédsko (Jens Burman, Daniel Rickardsson, Marcus Hellner, Calle Halfvarsson) +2:05,6, 6. Nemecko (Andreas Katz, Thomas Bing, Lucas Bögl, Jonas Dobler) +2:08,2, 7. Taliansko (Maicol Rastelli, Francesco de Fabiani, Giandomenico Salvadori, Federico Pellegrino) 2:35,2, 8. Kazachstan (Alexej Poltoranin, Jevgenij Veličko, Vitalij Puchkalo, Denis Volotka) +3:31,4

8.40 h HOKEJMUŽI: A-skupina

Česko – Švajčiarsko 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Góly: 8. Řepík (M. Erat, Horák), 44. Kubalík (Jan Kovář, Kolář), 59. Červenka (Kolář), 60. Řepík (Birner, Nakládal) – 15. Rüfenacht (Ambühl, Suter)
Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Olenin (Rus.) – Ritter (USA), Vanoosten (Kan.)

8.40 h HOKEJŽENY: o 5.-8. miesto

Švédsko – Japonsko 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 27. L. Johanssonová – 22. Koikeová, 64. Tokoová
Vylúčené: 5:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Allenová (USA), Hoveová (Nór.) – LeClercová (USA), Toddová (Kan.), 3554 divákov

12.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Akrobatické skoky – 1. kolo finále mužov

12.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Rozjazdy stíhacích pretekov mužských družstiev

12.05 h BOBY: Dvojsedadlové boby mužov – 1. jazda

poradie po prvej zo štyroch jázd: 1. Lotyšsko (Melbardis, Strenga) 49,08 s, 2. Kanada (Kripps, Kopacz) 49,10, 3. Nemecko (Walther, Poser) 49,12

12.05 h CURLING: Muži – 8. kolo

Švédsko – Japonsko 11:4 – po 8. zmene
Dánsko – Kórejská republika 9:8 – po extra zmene
Taliansko – Veľká Británia 6:7 – po extra zmene
USA – Nórsko 5:8 – po 9. zmene

12.15 h BIATLON: preteky mužov na 15 km s hromadným štartom

1. Martin Fourcade (Fr.) 35:47,3 min (2), 2. Simon Schempp (Nem.) rovnaký čas (1), 3. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +11,2 s (2), 4. Erik Lesser +11,6 (2), 5. Benedikt Doll (obaja Nem.) +18,8 (1), 6. Julian Eberhard (Rak.) +30,7 (3), 7. Erlend Bjöntegaard +32,1 (2), 8. Tarjei Bö (obaja Nór.) +34,6 (3)

12.29 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Akrobatické skoky – 2. kolo finále mužov

12.52 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Akrobatické skoky – 3. kolo finále mužov

konečné poradie po 3. kole finále: 1. Oleksandr Abramenko (Ukr.) 128,51 bodu, 2. Ťia Cung-jang (Čína) 128,05, 3. Iľja Burov 122,17, 4. Pavel Krotov (obaja OŠR) 103,17, 5. Olivier Rochon (Kan.) 98,11, 6. Stanislav Hladčenko (Biel.) 92,61, 7. Čchi Kuang-pchu (Čína) – nepostúpil do 3. kola finále, 8. Jonathon Lillis (USA) – nepostúpil do 3. kola finále

12.56 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky žien na 500 m

1. Nao Kodairová (Jap.) 36,94 s – olympijský rekord, 2. I Sang-hwa (Kór. rep.) +0,39, 3. Karolína Erbanová (ČR) +0,40, 4. Vanessa Herzogová (Rak.) +0,57, 5. Brittany Boweová (USA) +0,59, 6. Jorien ter Morsová (Hol.) +0,59, 7. Angelina Golikovová (OŠR) +0,68, 8. Arisa Goová (Jap.) +0,73

13.10 h HOKEJMUŽI: A-skupina

Kanada – Kórejská republika 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 8. C. Thomas (Chay Genoway, Wolski), 35. O’Dell (Gragnani, Klinkhammer), 44. Lapierre (Derek Roy), 59. Brulé (Ch. Lee, Derek Roy)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: KUBUŠ (SR), Stricker (Kan.) – Fluri (Švaj.), Lederer (ČR), 6038 divákov

13.10 h HOKEJMUŽI: C-skupina

Švédsko – Fínsko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 15. Lander (Omark, Fasth), 49. Zackrisson (Fransson), 60. Möller (Omark) – 22. Kemppainen (Koivisto, Junttila)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Jeřábek (ČR) – Kaderli (Švaj.), Kohlmüller (Nem.), 3861 divákov

13.30 h BOBY: Dvojsedadlové boby mužov – 2. jazda

poradie po dvoch zo štyroch jázd: 1. Nemecko (Walther, Poser) 1:38,39 min, 2. Kanada (Kripps, Kopacz) 1:38,49, 3. Nemecko (Lochner, Weber) 1:38,58, 4. Lotyšsko (Melbardis, Strenga) 1:38,62

 

 

Odporúčané články

Žiga Jeglič s dištancom na osem mesiacov pre doping počas ZOH 2018 v Pjongčangu Vláda zhodnotila ZOH v Pojngčangu, pre Slovensko bola najúspešnejšia v histórii

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies