ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 20. februára 2018)

Pjongčang
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Program a výsledky ZOH 2018 (20. február)

  • päť finálových disciplín

Prelink

Slováci v akcii

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková)

4.10 h HOKEJ – MUŽI: play-off o štvrťfinále USA – Slovensko

12.15 h BIATLON: miešaná štafeta 2×6 km + 2×7,5 km (Matej Kazár, Martin Otčenáš, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)


1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Muži – 10. kolo

Veľká Británia – Nórsko 10:3 po 7. zmene
Japonsko – Kanada 4:8 po 9. zmene
Kórejská republika – Švajčiarsko 8:7
Taliansko – Švédsko 3:7 po 9. zmene

2.30 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 1. kolo finále žien

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný tanec

1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 206,07 b., 2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 205,28, 3. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 192,59, 4. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 187,69, 5. Jekaterina Bobrovová, Dmitrij Soloviov (OŠR) 186,92, 6. Anna Capelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 184,91, 7. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (Kan.) 181,98, 8. Piper Gillesová, Paul Poirier (Kan.) 176,91, … 20. Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley (SR) 142,57

2.54 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 2. kolo finále žien

3.18 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 3. kolo finále žien

1. Cassie Sharpová (Kan..) 95,80 b. (1. kolo 94,40 / 2. kolo 95,80 / 3. kolo 42,00), 2. Marie Martinodová (Fr.) 92,60 (92,20 / 92,60 / 23,20), 3. Brita Sigourneyová (USA) 91,60 (89,80 / 88,60 / 91,60), 4. Annalisa Drewová (USA) 90,80 (86,80 / 73,00 / 90,80), 5. Ajana Onozuková (Jap.) 82,20 (50,80 / 77,20 / 82,20), 6. Valerija Demidovová (OŠR) 80,60 (79,00 / 80,60 / 77,60), 7. Rowan Cheshirová (V. Brit.) 75,40 (75,40 / 17,80 / 13,60), 8. Sabrina Cakmakliová (Nem.) 74,20 (74,20 / 57,60 / 20,40)

4.10 h HOKEJMUŽI: play-off o štvrťfinále

USA – Slovensko 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Góly: 22. Donato (Gilroy, Terry), 23. Wisniewski (Terry), 34. Arcobello (Terry, Blum), 50. Roe (B. Little, O’Neill), 57. Donato (Wisniewski) – 37. Čerešňák (Graňák, L. Nagy)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Michal Čajkovský 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala, Salonen (obaja Fín.) – Pihlblad (Švéd.), Suominen (Fín.), 6391 divákov

4.10 h HOKEJŽENY: o 7. miesto

Švédsko – Kórea 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Góly: 6. Küllerová (Rasková, Udénová Johanssonová), 20. Alasalmiová (Nylénová-Perssonová, Olssonová), 37. Grahmová (Rasková, Nordinová), 44. Svedinová (Johanssonová), 50. Rasková (Lindhová) – 7. Han Su-čin (Pak Čong-ah)
Vylúčené: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fialová (Švaj.), Hovová (Nór.) – Heikkinenová (Fín.), Pagonová (Slovin.)

5.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 1. kolo kvalifikácie mužov

5.53 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 2. kolo kvalifikácie mužov

1. Aaron Blunck (USA) 94,40 b. (1. kolo 63,20 / 2. kolo 94,40), 2. Alex Ferreira (USA) 92,60 (92,60 / 43,40), 3. Torin Yater-Wallace (USA) 89,60 (89,60 / 33,60)

6.05 h CURLING: Ženy – 10. kolo

Kanada – Čína 5:7
USA – Kórejská republika 6:9 po 9. zmene
Veľká Británia – Japonsko 8:6

8.40 h HOKEJMUŽI: play-off o štvrťfinále

Slovinsko – Nórsko 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 7. Urbas (Muršak) – 44. Kristiansen (Röymark, Bastiansen), 64. Bonsaksen (Rosseli Olsen, P. Thoresen)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker, Wehrli (obaja Švaj.) – Lederer, Lhotský (obaja ČR)

8.40 h HOKEJŽENY: o 5. miesto

Švajčiarsko – Japonsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 4. Raselliová
Vylúčené: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Granová, Timglasová (obe Švéd.) – Girardová Fabreová (Fr.), Johanssonová (Švéd.)

11.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Rozjazdy žien na 1000 m

víťazky rozjázd: Šim Suk-hee, Čoi Min-jong (obe Kór. rep.), Suzanne Schultingová (Hol.), Arianna Fontanová (Tal.), Lara van Ruijvenová (Hol.), Li Ťin-jü (Čín.), Kim A-lang (Kór. rep.), Kim Boutinová (Kan.)

11.00 h SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Súťaž jednotlivcov – skok na veľkom mostíku HS-140

1. Akito Watabe (Jap.) 138,9 bodu (134,0 m), 2. Jarl Magnus Riiber (Nór.) 138,6 (139,0 m) +1 s, 3. Wilhelm Denifl (Rak.) 135,0 (137,5 m) +16 s, 4. Eric Frenzel 132,9 (136,5 m) +24 s, 5. Johannes Rydzek 131,2 (133,5 m) +31 s, 6. Fabian Riessle (všetci Nem.) 130,3 (130,5 m) +34 s, 7. Eero Hirvonen (Fín.) 127,9 (132,5 m) +44 s, 8. Go Jamamoto (Jap.) 124,5 (127,5 m) +58 s

11.45 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Rozjazdy mužov na 500 m

víťazi rozjázd: Wu Ta-ťing (Čín.), Samuel Girard (Kan.), Seo Dži-ra, Lim Hjo-džun (obaja Kór. rep.), Žen C‘-wej (Čín.), Liou Šao-ang (Maď.), Hwang Dä-hon (Kór. rep.), Sándor Liu Šaolin (Maď.)

12.05 h CURLING: Muži – 11. kolo

Švajčiarsko – USA 4:8 po 9. zmene
Nórsko – Taliansko 4:6
Japonsko – Dánsko 6:4

12.15 h BIATLON: miešaná štafeta 2×6 km + 2×7,5 km

1. Francúzsko (Marie Dorinová-Habertová, Anais Bescondová, Simon Desthieux, Martin Fourcade) 1:08:34,3 h (0+4), 2. Nórsko (Marte Olsbuová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bö, Emil Hegle Svendsen) +20,9 s (1+11), 3. Taliansko (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Lukas Hofer, Dominik Windisch) +26,9 (0+7), 4. Nemecko (Vanessa Hinzová, Laura Dahlmeierová, Erik Lesser, Arnd Peiffer) +27,2 (1+7), 5. Bielorusko (Nadežda Skardinová, Daria Domračevová, Sergej Bočarnikov, Vladimir Čepelin) +55,5 (0+3), 6. Fínsko (Laura Toivanenová, Kaisa Mäkäräinenová, Tero Seppälä, Olli Hiidensalo) +1:03,9 min (0+3), 7. Ukrajina (Irina Varvynecová, Julia Džimová, Dmitro Pidručnij, Arťom Prima) +1:12,1 (0+5), 8. Česko (Veronika Vítková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec, Michal Krčmář) +1:39,3 (0+8),… 20. Slovensko (Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár, Martin Otčenáš) – na druhom úseku stiahnuté z trate po predstihnutí o jedno kolo pri priebežnej streleckej bilancii 5+10 (P. Fialková 5+6, Kuzminová 0+4)

12.33 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Finále štafiet žien na 3000 m

1. Kórejská republika (Šim Suk-hee, Čoi Min-jong, Kim Je-džin, Kim A-lang) 4:06,387 min v A-finále, 2. Taliansko (Arianna Fontanová. Lucia Perettiová, Cecilia Maffeiová, Martina Valcepinová) 4:05,918 v A-finále, 3. Holandsko (Suzanne Schultingová, Jara van Kerkhofová, Lara van Ruijvenová, Jorien ter Morsová) 4:03,471 v B-finále /svetový rekord/, 4. Maďarsko (Petra Jaszapatiová, Andrea Keszlerová, Zsofia Konyová, Sara Bacskaiová) 4:03,603 v B-finále, 5. Olympijskí športovci z Ruska (Sofia Prosvirnovová, Jekaterina Konstantinovová, Jekaterina Jefremenková, Emina Malagičová) 4:08,838 v B-finále, 6. Japonsko (Hitomi Saitoová, Sumire Kikučiová, Šione Kaminagová, Ajuko Itoová) 4:12,664 v B-finále, 7. Čína – penalizácia vo A-finále, 8. Kanada – penalizácia vo A-finále

12.50 h BOBY: Dvojsedadlové boby žien – 1. jazda

poradie po prvej zo štyroch jázd: 1. USA (Meyersová-Taylorová, Gibbsová) 50,52, 2. Nemecko (Jamanková, Buckwitzová) 50,54, 3. USA (Greubelová-Poserová, Evansová) 50,59

13.10 h HOKEJMUŽI: play-off o štvrťfinále

Fínsko – Kórejská republika 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 5. Kontiola (Tolvanen, Kemppainen), 24. Kontiola (Lepistö, Tolvanen), 27. Heiskanen (Tolvanen), 48. Hietanen (Osala, Juntilla), 60. Manninen (Hietanen, Koskiranta) – 31. Radunske (Regan, Kim Sang-wu), 33. An Čin-hi (Šin Sang-wu)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Mayer – Fluri, Lazarev, 5409 divákov

13.10 h HOKEJMUŽI: play-off o štvrťfinále

Švajčiarsko – Nemecko 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 24. S. Moser (Ambühl, P. Suter) – 2. Pföderl (Hördler, Hager), 61. Y. Seidenberg (Kahun, Mauer)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: 1. Almond (Švaj.) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Ohlund (Švéd.) – McIntyre (USA), Sormunen (Fín.), 2878 divákov

13.45 h SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Súťaž jednotlivcov – beh na 10 km Gundersenovou metódou

1. Johannes Rydzek 23:52,5 min, 2. Fabian Riessle +0,4 s, 3. Eric Frenzel (všetci Nem.) +0,8, 4. Jarl Magnus Riiber (Nór.) +2,8, 5. Akito Watabe (Jap.) +12,5, 6. Eero Hirvonen (Fín.) +22,1, 7. Vinzenz Geiger (Nem.) +50,1, 8. Wilhelm Denifl (Rak.) +1:02,1 min

13.55 h BOBY: Dvojsedadlové boby žien – 2. jazda

poradie po druhej zo štyroch jázd: 1. Nemecko (Jamanková, Buckwitzová) 1:41,26 min, 2. USA (Meyersová-Taylorová, Gibbsová) 1:41,33, 3. Nemecko (Schneiderová, Drazeková) 1:41,56, 4. USA (Greubelová-Poserová, Evansová) 1:41,58, 5. Kanada (Humphriesová, Georgeová) 1:41,60

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aaron BlunckAkito WatabeAnastasia KuzminováDaria DomračevováDorothea WiererováEero HirvonenEric FrenzelJohannes RydzekJohannes Thingnes BöKaisa MäkäräinenováLaura DahlmeierováLucie MyslivečkováLukáš CsölleyMartin OtčenášMatej KazárMichal ČajkovskýScott MoirTessa Virtueová