Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pjongčang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP.
7. februára 2018 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 21. februára 2018)

Program a výsledky ZOH 2018 (21. február)

  • sedem finálových disciplín

Prelink

Slováci v akcii

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky program žien (Nicole Rajičová)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd žien (Barbara Kantorová, Petra Vlhová)

9.00 h BEH NA LYŽIACH: Tímšprint mužov a žien voľnou technikou – semifinále (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Alena Procházková, Barbora Klementová)


1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Ženy – 11. kolo

Kórejská republika – OŠR 11:2 po 6. zmene
Švédsko – Čína 8:4 po 9. zmene
Švajčiarsko – Dánsko 6:4 po 9. zmene
Kanada – Veľká Británia 5:6

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 1. skupiny mužov

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky program žien

po krátkom programe: 1. Alina Zagitovová (OŠR) 82,92 b., 2. Jevgenija Medvedevová (OŠR) 81,61, 3. Kaetlyn Osmondová (Kan.) 78,87, 4. Satoko Mijaharová (Jap.) 75,94, 5. Kaori Sakamotová (Jap.) 73,18, 6. Caroline Kostnerová (Tal.) 73,15, 7. Gabrielle Dalemanová (Kan.) 68,90, 8. Čchoi Da-bin (Kór. rep.) 67,77, … 13. Nicole Rajičová (SR) 60,59

2.00 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny mužov

1. Max Parrot (Kan.) 92,50 bodu (1. kolo 89,25 / 2. kolo 92,50), 2. Niklas Mattsson (Švéd.) 90,00, 3. Kyle Mack (USA) 88,75

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd žien

1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:39,22 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,09 s, 3. Lindsey Vonnová (USA) +0,47, 4. Tina Weiratherová (Licht.) +0,63, 5. Alice McKennisová (USA) +1,02, 6. Corinne Suterová (Švaj.) +1,07, 7. Breezy Johnsonová (USA) +1,12, 8. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,33, … 29. Barbara Kantorová (SR) +6,77, Petra Vlhová (SR) – nedokončila

3.30 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Skikros – kvalifikácia mužov

3.45 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 2. skupiny mužov

4.10 h HOKEJMUŽI: štvrťfinále

Česko – USA 3:2 po sam nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 16. J. Kolář (Jan Kovář), 29. Kundrátek (Martin Růžička, Mozík), rozhodujúci sam. nájazd Koukal – 7. Donato (Terry), 31. Slater (O’Neill)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gouin (Kan.), Öhlund (Švéd.) – Kaderli (Švaj.), Sormunen (Fín.)

4.17 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny mužov

1. Carlos Garcia Knight (N. Zél.) 97,50 (88,75 / 97,50), 2. Jonas Bösiger (Švaj.) 96,00, 3. Mark McMorris (Kan.) 95,75

5.15 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Skikros – osemfinále mužov

5.50 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Skikros – štvrťfinále mužov

6.05 h CURLING: Muži – 12. kolo

Dánsko – Kanada 3:8 po 7. zmene
Veľká Británia – USA 4:10 po 8. zmene
Švédsko – Nórsko 2:7 po 6. zmene
Kórejská republika – Japonsko 10:4 po 8. zmene

6.14 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Skikros – semifinále mužov

6.30 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Skikros – finále mužov

1. Brady Leman (Kan.), 2. Marc Bischofberger (Švaj.), 3. Sergej Ridzik (OŠR), 4. Kevin Drury (Kan.), 5. Armin Niederer (Švaj.), 6. Arnaud Bovolenta (Fr.), 7. Filip Flišar (Slovin.), 8. Dave Duncan (Kan.)

8.40 h HOKEJMUŽI: štvrťfinále 

Olympijskí športovci z Ruska – Nórsko 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Góly: 9. Grigorenko (Kablukov, Telegin), 14. N. Gusev (Moziakin, Daciuk), 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 29. S. Kalinin (Kovaľčuk, Vojnov), 34. Nesterov (N. Gusev, Daciuk), 54. Telegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Mayer (USA) – Köhlmüller (Nem.), Ritter (USA), 3553 divákov

8.40 h HOKEJŽENY: o 3. miesto

Fínsko – Olympijské športovkyne z Ruska 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 3. Nieminenová (Tuominenová, Tapaniová), 21. Tapaniová (Karvinenová), 33. Välimäkiová (Hoviová) – 23. Sosinová (Beľakovová), 47. Beľakovová (Batalovová)
Vylúčené: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Allenová (USA), Arianová-Lortieová (Kan.) – Leclercová (USA), Toddová (Kan.), 3217 divákov

9.00 h BEH NA LYŽIACH: Tímšprint mužov a žien voľnou technikou – semifinále

I. semifinále (ženy): 1. Nórsko (Marit Björgenová, Maiken Caspersenová Fallová) 16:33,28 min, 2. Švajčiarsko (Nadine Fändrichová, Laurien van der Graaffová) +6,55 s, 3. Slovinsko +6,64, 4. Nemecko +18,39 – všetci postúpili do finále, … 9. Slovensko (Alena Procházková, Barbora Klementová) +1:18,86 min – nepostúpili zo semifinále

II. semifinále (ženy): 1. USA (Kikkan Randallová, Jessica Digginsová) 16:22,56 min, 2. Švédsko (Charlotte Kallová, Stina Nilssonová) +0,72 s, 3. Olympijské športovkyne z Ruska +2,07, 4. Fínsko +8,98, 5. Poľsko +12,63, 6. Francúzsko +17,84 – všetci postúpili do finále

I. semifinále (muži): 1. Olympijskí športovci z Ruska (Denis Spicov, Alexandrov Bolšunov) 15:58,84 min, 2. Švédsko (Marcus Hellner, Calle Halfvarsson) +0,15 s, 3. Nemecko +1,71, 4. Fínsko +2,57, 5. Česko +9,94 – všetci postúpili do finále

II. semifinále (muži): 1. Nórsko (Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo) 16:03,97 min, 2. Francúzsko (Maurice Mnificat, Richard Jouve) +0,48 s, 3. USA (Erik Bjornsen, Simeon Hamilton) +0,72, 4. Taliansko (Dietmar Noeckler, Federico Pellegrino) +3,22, 5. Kanada (Len Valjas, Alex Harvey) +3,27 – všetci postúpili do finále,… 11. Slovensko (Peter Mlynár, Andrej Segeč) +1:30,15 min – nepostúpili do finále

11.00 h BEH NA LYŽIACH: Tímšprint žien voľnou technikou – finále

1. USA (Kikkan Randallová, Jessica Digginsová) 15:56,47 min, 2. Švédsko (Charlotte Kallová, Stina Nilssonová) +0,19 s, 3. Nórsko (Marit Björgenová, Maiken Caspersen Fallová) +2,97, 4. Švajčiarsko (Nadine Fändrichová, Laurien van der Graaffová) +21,32, 5. Fínsko (Mari Laukkanenová, Krista Pärmäkoskiová) +22,71, 6. Slovinsko (Alenka Čebašeková, Anamarija Lampičová) +31,77, 7. Poľsko (Justyna Kowalczyková, Sylwia Jaskowiecová) +36,01, 8. Francúzsko (Jean Auroreová, Caroline Hugueová) +36,02

11.30 h BEH NA LYŽIACH: Tímšprint mužov voľnou technikou – finále

1. Nórsko (Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo) 15:56,26, 2. Olympijskí športovci z Ruska (Denis Spicov, Alexander Bolšunov) +1,71 s, 3. Francúzsko (Maurice Manificat, Richard Jouve) +2,02, 4. Švédsko (Marcus Hellner, Calle Halfvarsson) +3,07, 5. Taliansko (Dietmar Nöckler, Federico Pellegrino) +18,55, 6. USA (Erik Bjornsen, Simeon Hamilton) +20,72, 7. Česko (Martin Jakš, Aleš Razym) +28,57, 8. Kanada (Len Valjas, Alex Harvey) +35,60

12.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Stíhacie preteky ženských družstiev

1. Japonsko (Miho Takagiová, Ajano Satová, Nana Takagiová) 2:53,89 min – olympijský rekord, 2. Holandsko (Marrit Leenstrová, Ireen Wüstová, Antoinette de Jongová) 2:55,48, 3. USA (Heather Bergsmová, Brittany Boweová, Mia Manganellová) 2:59,27, 4. Kanada (Ivanie Blondinová, Josie Morrisonová, Isabelle Weidemannová) 2:59,72, 5. Čína (Li Tan, Liou Ťing, Chao Ťia-čchen) 3:00,04, 6. Nemecko (Roxanne Dufterová, Gabriele Hirschbichlerová, Claudia Pechsteinová) 3:04,67, 7. Poľsko (Natalia Czerwonková, Luiza Zlotkowská, Karolina Bosieková) 3:03,11, 8. Kórejská republika (Kim Bo-reum, Pak Dži-wu, No Son-jong) 3:07,30

12.05 h CURLING: Ženy – 12. kolo

Švédsko – USA 9:6
Švajčiarsko – Japonsko 8:4 – po 9. zmene
OŠR – Kanada 8:9
Kórejská republika – Dánsko 9:3 – po 7. zmene

12.22 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Stíhacie preteky mužských družstiev

1. Nórsko (Haavard Bökko, Simen Spieler Nilsen, Sverre Lunde Pedersen) 3:37,32 min, 2. Kórejská republika (I Sung-hun, Čchung Džwon, Kim Min-sok) 3:38,52, 3. Holandsko (Patrick Roest, Sven Kramer, Jan Blokhuijsen) 3:38,40, 4. Nový Zéland (Shane Dobbin, Reyon Kay, Peter Michael) 3:43,54, 5. Japonsko (Shane Williamson, Seitaro Ičinohe, Ryosuke Cučija) 3:41,62, 6. Taliansko (Andrea Giovannini, Riccardo Bugari, Nicola Tumolero) – diskvalifikácia v C-finále, 7. Kanada (Ted-Jan Bloemen, Benjamin Donnelly, Denny Morrison) 3:42,16, 8. USA (Jonathan Garcia, Brian Hansen, Emery Lehman) 3:50,77

12.40 h BOBY: Dvojsedadlové boby žien – 3. jazda

poradie po troch zo štyroch jázd: 1. Nemecko (Jamanková, Buckwitzová) 2:31,75 min, 2. USA (Meyersová-Taylorová, Gibbsová) 2:31,79, 3. Kanada (Humphriesová, Georgeová) 2:32,12, 4. USA (Greubelová-Poserová, Evansová) 2:32,17, 5. Nemecko (Schneiderová, Drazeková) 2:32,27

13.10 h HOKEJMUŽI: štvrťfinále

Švédsko – Nemecko 3:4 po predĺžení (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)
Góly: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (J. Lundqvist) – 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lemenin (Rak.), Rantala (Fín.) – Lhotský (ČR), Vanoosten (Kan.), 2092 divákov

13.10 h HOKEJMUŽI: štvrťfinále

Kanada – Fínsko 1:0 (0:0, 0:0, 0:0)
Gól: 41. Noreau (O’Dell)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Olenin – Lazarev (obaja Rus.), Pihlblad (Švéd.), 2265 divákov

13.50 h BOBY: Dvojsedadlové boby žien – finálová 4. jazda

konečné poradie po štyroch jazdách: 1. Nemecko (Jamanková, Buckwitzová) 3:22,45 min, 2. USA (Meyersová-Taylorová, Gibbsová) 3:22,52, 3. Kanada (Humphriesová, Georgeová) 3:22,89, 4. Nemecko (Schneiderová, Drazeková) 3:22,97, 5. USA (Greubelová-Poserová, Evansová) 3:23,02, 6. Kanada (Risslingová, Moysová) 3:23,63, 7. Kanada (De Bruinová, Lotholzová) 3:23,89, 8. Veľká Británia (McNeillová, Moorová) 3:24,07

 

Odporúčané články

SOV ocenil úspešných reprezentantov zimných olympijských hier, galavečeru dominovala Kuzminová Šéf Medzinárodného olympijského výboru sa stretol s vodcom Kim Čong-unom

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies