Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pjongčang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP.
7. februára 2018 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 22. februára 2018)

Program a výsledky ZOH 2018 (22. február)

  • desať finálových disciplín

Prelink

Slováci v akcii

2.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

3.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – zjazd (Petra Vlhová, Barbara Kantorová)

5.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

7.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – slalom (Petra Vlhová, Barbara Kantorová)

12.15 h BIATLON: štafeta žien na 4×6 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)


1.05 h (časy sú SEČ) CURLING: Muži – eliminačný zápas o postup do play-off

Švajčiarsko – Veľká Británia 9:5 po 9. zmene

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo finále žien

2.00 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo finále žien

2.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 1. kolo

1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 47,72 s, 2. Andre Myhrer (Švéd.) +0,21 s, 3. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +0,62, … 24. Adam Žampa (SR) +2,19, 32. Matej Falat (SR) +4,14, 39. Andreas Žampa (SR) +6,43

2.30 h SNOUBORDING: Big air – 3. kolo finále žien

1. Anna Gasserová (Rak.) 185,00 b, 2. Jamie Andersonová (USA) 177,25, 3. Zoi Sadowská-Synnottová (N. Zél.) 157,50, 4. Reira Iwabučiová (Jap.) 147,50, 5. Sina Candrianová (Švaj.) 140,25, 6. Silje Norendalová (Nór.) 131,50, 7. Juka Fudžimoriová (Jap.) 122,75, 8. Mijabi Onicuková (Jap.) 119,00, … v kvalifikácii: 23. Klaudia Medlová (SR) – nepostúpila do finále

3.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – zjazd

1. Lindsey Vonnová (USA) 1:39,37 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,74 s, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,77, … 13. Petra Vlhová (SR) +3,21, 21. Barbara Kantorová (SR) +6,21

3.30 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 1. kolo finále mužov

3.56 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 2. kolo finále mužov

4.00 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – 1. kolo kvalifikácie žien

4.22 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: U-rampa – 3. kolo finále mužov

1. David Wise (USA) 97,20 b. (1. kolo 17,00 / 2. kolo 6,40 / 3. kolo 97,20), 2. Alex Ferreira (USA) 96,40 (92,60 / 96,00 / 96,40), 3. Nico Porteous (N. Zél.) 94,80 (82,40 / 94,80 / 30,00), 4. Beau-James Wells (N. Zél.) 91,60 (87,40 / 52,20 / 91,60), 5. Noah Bowman (Kan.) 89,40 (89,40 / 19,20 / 11,20), 6. Mike Riddle (Kan.) 85,40 (85,40 / 26,00 / 27,40), 7. Aaron Blunck (USA) 84,80 (81,40 / 5,60 / 84,80), 8. Andreas Gohl (Rak.) 68,80 (14,60 / 46,00 / 68,80)

4.27 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – 1. kolo kvalifikácie mužov

4.54 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – 2. kolo kvalifikácie žien

5.10 h HOKEJŽENY: finále

Kanada – USA 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 22. Irwinová (Turnbullová), 27. Poulinová (Agostová, Daoustová) – 20. Knightová (Morinová, Deckerová), 54. M. Lamoureuxová-Morandová (Panneková), rozhodujúci sam. nájazd J. Lamoureuxová-Davidsonová
Vylúčené: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hertichová (Nem.), Timglasová (Švéd.) – Linneková (Nem.), Tauriainenová (Fín.), 4467 divákov

5.21 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – 2. kolo kvalifikácie mužov

5.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 2. kolo

1. André Myhrer (Švéd.) 1:38,99 min, 2. Ramon Zenhäusern (Švaj.) +0,34 s, 3. Michael Matt (Rak.) +0,67, 4. Clément Noel (Fr.) +0,71, 5. Alexis Pinturault (Fr.) +0,73, 6. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +0,76, 7. Kristoffer Jakobsen (Nór.) +0,95, 8. Daniel Yule (Švaj.) +1,13, … 24. Adam Žampa (SR) +3,28, 35. Andreas Žampa (SR) +14,59, Matej Falat (SR) nedokončil 2. kolo

7.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – slalom

1. Michelle Gisinová (Švaj.) 2:20,90 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,97 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,44, 4. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +1,73, 5. Petra Vlhová (SR) +2,09, 6. Valerie Grenierová (Kan.) +2,54, 7. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +2,55, 8. Federica Brignoneová (Tal.) +2,63, … 18. Barbara Kantorová (SR) +9,04

8.30 h SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Súťaž tímov – skoky na veľkom mostíku HS-140

1. Rakúsko (Mario Seidl, Bernhard Gruber, Lukas Klapfer, Wilhelm Denifl) 469,5 bodu (131,0 m / 136,0 m / 131,0 m / 138,5 m), 2. Nemecko (Eric Frenzel, Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Johannes Rydzek) 464,7 (137,0 m / 129,5 m / 127,5 m / 138,0 m) +6 s, 3. Japonsko (Hideaki Nagai, Go Jamamoro, Jošito Watabe, Akito Watabe) 455,3 (127,0 m / 132,5 m / 128,0 m / 137,5 m) +19 s, 4. Nórsko (Jörgen Graabak, Jarl Magnus Riiber, Espen Andersen, Jan Schmid) 449,2 (133,5 m / 133,5 m / 128,5 m / 132,0 m) +27 s, 5. Francúzsko (Francois Braud, Jason Lamy-Chappuis, Antoine Gérard, Maxime Laheurte) 417,9 (129,5 m / 127,5 m / 127,0 m / 133,0 m) +1:09 min, 6. Česko (Ondřej Pažout, Miroslav Dvořák, Lukáš Daněk, Tomáš Portyk) 382,2 (123,0 m / 120,5 m / 119,5 m / 131,0 m) +1:56 min, 7. Fínsko (Ilkka Herola, Leevi Mutru, Hannu Manninen, Eero Hirvonen) 381,3 (133,0 m / 108,0 m / 116,0 m / 133,5 m) +1:58 min, 8. Poľsko (Wojciech Marusarz, Pawel Slowiok, Adam Ciešlar, Szczepan Kupczak) 337,2 (114,0 m / 107,0 m / 121,5 m / 130,0 m) +2:56 min

11.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Štvrťfinále mužov na 500 m

víťazi:
1. štvrťfinále:
Žen C‘-wej (Čína) 40,032 s – olympijský rekord
2. štvrťfinále: Wu Ta-ťing (Čína) 39,800 s – svetový rekord
3. štvrťfinále: Samuel Girard (Kan.) 40,477 s
4. štvrťfinále: Lim Hjo-džun (Kór. rep.) 40,400 s

11.14 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Štvrťfinále žien na 1000 m

víťazky:
1. štvrťfinále:
Kim Boutinová (Kan.) 1:30,013 min
2. štvrťfinále: Arianna Fontanová (Tal.) 1:30,074 min
3. štvrťfinále: Čoi Min-jong (Kór. rep.) 1:30,940 min
4. štvrťfinále: Šim Suk-hee (Kór. rep.) 1:29,159 min

11.20 h SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Súťaž tímov – štafeta na 4x 5 km Gundersenovou metódou

1. Nemecko (Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel, Johannes Rydzek) 46:09,8 min, 2. Nórsko (Jan Schmid, Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber, Jörgen Graabak) +52,7 s, 3. Rakúsko (Wilhelm Denifl, Lukas Klapfer, Bernhard Gruber, Mario Seidl) +1:07,8 min, 4. Japonsko (Jošito Watabe, Hideaki Nagai, Go Jamamoto, Akito Watabe) +2:08,8, 5. Francúzsko (Antoine Gérard, Francois Braud, Maxime Laheurte, Jason Lamy-Chappuis) +2:27,2, 6. Fínsko (Leevi Mutru, Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen) +2:30,7, 7. Česko (Tomáš Portyk, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák) +3:57,3, 8. Taliansko (Lukas Runggaldier, Aaron Kostner, Raffaele Buzzi, Alessandro Pittin) +5:04,3

11.42 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Semifinále mužov na 500 m

vítazi:
1. semifinále:
1. Wu Ta-ťing (Čína) 40,087 s
2. semifinále: 1. Hwang Dä-hon (Kór. rep.) 40,108

11.51 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Semifinále žien na 1000 m

víťazky:
1. semifinále:
Kim Boutinová (Kan.) 1:29,065 min
2. semifinále: Suzanne Schultingová (Hol.) 1:30,949 min

12.05 h CURLING: Muži – semifinále:

Švédsko – Švajčiarsko 9:3 po 8. zmene
Kanada – USA 3:5

12.15 h BIATLON: štafeta žien na 4×6 km

1. Bielorusko (Nadežda Skardinová, Irina Krivková, Dinara Alimbekovová, Daria Domračevová) 1:12:03,4 h (0+9), 2. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová) +10,7 s (0+12), 3. Francúzsko (Anais Chevalierová, Marie Dorinová-Habertová, Justine Braisazová, Anais Bescondová) +17,6 (0+14), 4. Nórsko (Synnöve Solemdalová, Tiril Eckhoffová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová) +29,7 (3+12), 5. Slovensko (Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Ivona Fialková) +38,4 (1+9), 6. Švajčiarsko (Elisa Gasparinová, Lena Häckiová, Selina Gasparinová, Irene Cadurischová) +43,5 (0+16), 7. Poľsko (Monika Hojniszová, Magdalena Gwizdoňová, Krystyna Guziková, Weronika Nowakowská) +43,6 (1+14), 8. Nemecko (Franziska Preussová, Denise Herrmannová, Franziska Hildebrandová, Laura Dahlmeierová) +53,9 (3+11)

12.18 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Finále mužov na 500 m

1. Wu Ta-ťing (Čína) 39,584 s /svetový rekord/, 2. Hwang Dä-hon 39,854, 3. Lim Hjo-džun (obaja Kór. rep.) 39,919, 4. Samuel Girard (Kan.) 39,987, 5. Sándor Liu Šaolin (Maď.) 40,651, 6. Žen C‘-wej (Čína) 40,694, 7. Daan Breeuwsma (Hol.) 40,835, 8. Riosuke Sakazume (Jap.) 40,985

12.30 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Finále žien na 1000 m

1. Suzanne Schultingová (Hol.) 1:29,778 min, 2. Kim Boutinová (Kan.) 1:29,956, 3. Arianna Fontanová (Tal.) 1:30,656, 4. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 1:42,434, 5. Kim A-lang 1:29,212 – B-finále, 6. Šim Suk-hee (obe Kór. rep.), 7. Valerie Maltaisová (Kan.), 8. Čchü Čchun-jü (Čína) – všetky penalizácia

13.03 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Finále štafiet mužov na 5000 m

1. Maďarsko (Liou Šao-ang, Sándor Liu Šaolin, Viktor Knoch, Csaba Burján) 6:31,971 min /olympijský rekord/, 2. Čína (Wu Ta-ťing, Chan Tchien-jü, Sü Chung-č‘, Čchen Te-čchüan) 6:32,035, 3. Kanada (Samuel Girard, Charles Hamelin, Charle Cournoyer, Pascal Dion) 6:32,282, 4. Kórejská republika (Seo Dži-ra, Kim Dok-jum, Kwak Jun-gy, Lim Hjo-džun) 6:34,510, 5. USA (J.R. Celski, John-Henry Krueger, Thomas Insuk Hong, Aaron Tran) 6:36,867, 6. Kazachstan (Denis Nikiša, Nurbergen Žumagazijev, Abzal Ažgalijev, Jerkebulan Šamuchanov) 6:47,727, 7. Japonsko (Keita Watanabe, Riosuke Sakazume, Kazuki Jošinaga, Hiraki Jokojama) 6:42,655, 8. Holandsko – nepostúpilo z rozjázd.

 

Odporúčané články

SOV ocenil úspešných reprezentantov zimných olympijských hier, galavečeru dominovala Kuzminová Šéf Medzinárodného olympijského výboru sa stretol s vodcom Kim Čong-unom

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies